همه چیز درباره جراحی پلک و انتخاب بهترین جراح پلک

همه چیز درباره جراحی پلک و انتخاب بهترین جراح پلک

جراحی پلک با انجام دادن جراحی های زیبایی پلک ( بلفارپلاستی ) و برداشتن پف زیر چشم که توسط جراح پلک انجام میشود به بازگرداندن جوانی و شادابی به چهره ی شما کمک فراوانی می کند. اهمیت داشتن پلک شاداب و کشیده در مورد زیبایی صورت بر همگان آشکار است و همان طور که میدانید زیبایی پلک یکی دیگر از زیبایی هایی است که باعث می شود، شما چهره ی زیباتر و جذاب تر داشته باشید.

معمولا زیبایی چشم ها با افزایش سن کم می شود زیرا با بالا رفتن سن پوست پلک ها هم مانند پوست بقیه ی قسمت های بدن شروع به شل شدن کرده و دچار افتادگی می شود. پوست اضافه در زیر چشم ها باعث می شود شما پیرتر و خسته تر به نظر برسید.
خوشبختانه امروزه برای تمامی این مشکلات و عوارض ناشی از بالا رفتن سن درمان هایی آسان وجود دارد.
جراح پلک با انجام دادن جراحی زیبایی پلک (بلفارپلاستی) و برداشتن پف زیر چشم به بازگرداندن جوانی و شادابی به چهره ی شما کمک فراوانی می کند.

انواع روش های جراحی پلک عبارتند از :

  بلفارو پلاستی “جراحی پلک ، جهت رفع پف پلک ها “
  لیفت ابرو ها ” جراحی پلک برای رفع افتادگی ابرو ها “
  لیفت آندوسکوپی پیشانی و ابرو ” جراحی برای رفع افتادگی قسمت فوقانی صورت “
  ترمیم عضله ی پلک ” جراحی پلک برای رفع افتادگی پلک ها “

جراحی زیبایی پلک چه مزایا و فوایدی دارد؟

1_ افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس
2_ ترمیم پیری زودرس
3_ در برخی موارد بهبود دید چشم ها
4_ از بین رفتن ظاهر خسته ی بعضی چشم ها
5_راحت تر آرایش کردن و دیده شدن بهتر آرایش چشم
6_بالا رفتن ابرو و پلک ها
7_شهلا شدن و زیباتر شدن چشم ها
8_ زیباتر شدن صورت شود.

معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

چه کسانی کاندید مناسبی برای انجام دادن جراحی های پلک هستند؟

از نظر یک متخصص و جراح پلک , افراد با مشکلات زیر کاندید مناسبی برای انجام دادن جراحی های پلک هستند:
 افرادی که پف دور چشم یا زیر چشم آنها باعث شود سن این افراد بالاتر از سن واقعی آنها به نظر برسد. افرادی که دچار افتادگی بیش از حد یا تجمع زیاد چربی در نواحی پلک بالا باشند و چشم این افراد در همه ی ساعات شبانه روز خسته به نظر می رسد.

افرادی که بلندی بیش از حد پلک بالا باعث کاهش میدان دید یا حتی گاهی بسته شدن میدان دید آنها می شود. افرادی که چین و چروک های زیاد در اطراف چشم آنها باعث ایجاد ظاهر پیر و مسن در چهره ی آنها شده است. و افرادی که دچار سنگینی و افتادگی پلک هستند.

بلفاروپلاستی چیست؟

اصطلاحا به جراحی زیبایی پلک ” بلفاروپلاستی ” می گویند. از این جراحی می توان برای از بین بردن پف پلک ها, برداشتن پوست اضافی آنها و اصلاح افتادگی پلک ها استفاده کرد.

در اینجا باید بگوییم که تاثیر سن بر روی افتادگی پلک های پایین و بالا با یکدیگر کاملا متفاوت است. تاثیر افزایش سن روی پلک های پایین معمولا به صورت چین های ظریف, پف زیر پلک و یا در موارد شدیدتر به صورت بیرون زدگی کیسه های چربی بروز پیدا می کند.
تاثیر افزایش سن در مورد پلک های بالا معمولا به صورت افزایش تدریجی مقدار پوست روی پلک ها, خود را نشان می دهد.
در مواردی این افزایش پوست آنقدر زیاد است که باعث محدود شدن میدان دید فرد می شود.
در این موارد بهترین حالت درمانی استفاده از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی است.

معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

جراحی پلک ( بلفاروپلاستی ) به چه صورت انجام می شود؟

اطلاع داشتن از نحوه ی جراحی پلک می تواند به بسیاری از خوانندگان کمک کند تا راحت تر تصمیم بگیرند زیرا خیلی از افراد به خاطر ترس از جراحی، عمل خود را به تاخیر می اندازند و در مواردی هم کاملا از این کار صرف نظر می کنند.
باید بگوییم که معمولا جراحی زیبایی پلک به صورت سر و پایی انجام می شود و حتی ممکن است بعضی از جراحان این جراحی را در مطب خود انجام دهند.

پس همان طور که متوجه شدید بعد از این جراحی نیاز به بستری شدن در بیمارستان نیست. اما ضروری است که بعد از این جراحی شما به مدت یک هفته در خانه بمانید و در این مدت از خود مراقبت کنید, همچنین از انجام دادن کارهای سنگین و ورزش کردن خودداری کنید.

در روز های اول بعد از جراحی پلک چه کارهایی را باید انجام دهیم؟

وقتی شما به هوش می آید پدهای آغشته به محلول را روی چشم های خود حس خواهید کرد. این پدها کمک می کند کوفتگی و تورم بعد از جراحی کمتر شود. شما باید طی 3 روز اول از این پد ها مراقبت کنید.

بعد از 3 روز شما باید برای برداشتن این پدها به جراح پلک مراجعه کنید. ممکن است برداشتن این پدها کمی دردناک باشد. بهتر است یک ساعت قبل از این کار از داروهای مسکن و ضددرد استفاده کنید.

نکته ی بعدی که باید شما رعایت کنید راه رفتن به صورت آرام و آهسته در این چند روز است. همچنین نوشیدن مایعات (مخصوصا مایعات طبیعی) بعد از جراحی پلک بسیار مفید است.

روز های اول بعد از جراحی پلک

روزهای اول بعد از جراحی پلک

آیا برای بالا بردن ابرو هم می توانیم از جراحی پلک استفاده کنیم؟

بله… جراحی پلک عملی است که برای بالا بردن ابرو و برداشت پوست اضافی و یا اصلاح افتادگی پلک ( پایین آمدگی ابرو) نیز بسیار مناسب است.
یک جراح پلک مجرب و توانا, قادر است اصلاحات زیادی را به سادگی روی چشم و ابرو های شما ایجاد کند و تغییرات شگرفی در زیبایی چهره ی شما خلق کند.

افتادگی پلک بالا

افتادگی پلک بالا یا در اصطلاح ” پتوز ” از شایع ترین معضلات چشمی محسوب می شود. این عارضه در اثر گذر زمان برای افراد پدید می آید.
این عارضه ممکن است به صورت خفیف اتفاق بیفتد یا اینکه در برخی مواقع آنقدر شدید باشد که کاملا روی مردمک چشم را بپوشاند. در این حالت دید طبیعی محدود و یا حتی کاملا مسدود می شود.

معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

چه عواملی باعث بروز پتوز یا افتادگی پلک می شود؟

این مشکل می تواند:
• در بدو تولد اتفاق بیفتد
• در سنین بالا و در اثر کهولت سن اتفاق بیفتد (شایع ترین حالت)
• در کودکان اتفاق بیفتد
• وراثتی باشد
• مادرزادی باشد
• یکی یا هر دو چشم درگیر شود.

نکته 1: اگر پتوز به صورت مادرزادی اتفاق بیفتد و کودک با افتادگی پلک متوسط یا شدید به دنیا آمده باشد احتمالا برای تکامل بینایی نیاز به درمان سریع و فوری دارد.
نکته 2: پتوز مادرزادی با گذشت زمان بهبود نمی یابد و لازم است که جراح پلک کودک شما را معاینه کند.

جراحی پلک باعث تغییرات زیادی در چهره می شود

جراحی پلک باعث تغییرات زیادی در چهره می شود

جراحی پلک پایین

همان طور که گفته شد تاثیر زمان بر روی پلک پایین متفاوت از پلک بالا است. در این حالت ممکن است شما دچار چین در زیر چشم و یا بیرون زدگی چربی و یا پف زیر چشم شوید.
اگر هر کدام از این حالت ها بیش از حد باشد, شما می توانید با مراجعه به یک جراح پلک مجرب از شر این معضلات نجات پیدا کنید.

زمانی که پف یا چربی زیر پلک زیاد باشد جراح پلک از یک برش که کاملا زیر خط مژه زده می شود استفاده می کند و علاوه بر خارج کردن چربی های اضافه , پوست اضافه را نیز می چیند. احتمالا متوجه شده اید که خط در نظر گرفته شده برای برش توسط جراح پلک برای به حداقل رساندن جای اسکار است.
البته اسکار به وجود آمده به خاطر برش کم کم کمرنگ می شود ولی ممکن است یک سال زمان ببرد تا اینکه جای اسکار به طور کامل از بین برود.

اما زمانی که پف و چربی زیر چشم بیمار زیاد نباشد و پوست پلک هم دچار افتادگی شدید نباشد , جراح پلک از برش در سطح داخلی چشم استفاده خواهد کرد و چربی ها را از این برش خارج می کند.
مزیت این روش از جراحی بر روش قبلی این است که هیچ برشی روی پوست زده نمی شود و ترمیم و بهبودی در این روش نیز سریع تر اتفاق می افتد.

روش های بیهوشی مختلفی برای جراحی پلک استفاده می شود

روش های بیهوشی مختلفی برای جراحی پلک استفاده می شود

برای جراحی پلک, جراح از چه روشهایی برای بیهوشی یا بی حسی استفاده می کند؟

بسیاری از افراد با ترس از بی هوشی در انجام جراحی ها روبرو هستند و گاهی هم گروهی از افراد از بی حس شدن در حین جراحی ترس دارند.
خوشبختانه در این جراحی, جراح پلک می تواند با توجه به تقاضا و وضعیت بیماز از 3 نوع روش بی هوشی برای بیمار خود استفاده کند.
” بی هوشی کامل, بی هوشی موضعی و نیمه بی هوشی “
بی هوشی کامل روشی از بیهوشی است که متخصص بی هوشی در کنار جراح پلک بیمار را به طور کامل بی هوش می کند و در حین جراحی در اتاق برای چک کردن شرایط بیمار حضور دارد.
بی هوشی موضعی یا بی حسی شبیه حالتی است که معمولا دندانپزشکان از آن استفاده می کنند.

در این روش جراح پلک ماده ی بیهوش کننده را فقط در ناحیه ی مورد نظر که می خواهد جراحی شود ” در این جا اطراف پلک ها است ” تزریق می کند. در این روش فقط پلک شما بی حس می شود و بیمار در حین جراحی دردی را حس نخواهد کرد اما معمولا بیمار دچار اضطراب می شود.

نیمه بی هوشی

نیمه بی هوشی روشی است میانه بین این دو روش. در این روش جراح پلک به روش بی هوشی موضعی اطراف پلک ها را بی حس می کند و علاوه براین متخصص بی هوشی هم در اتاق حضور دارد و دارو های ضد درد و ضد اضطراب را از طریق رگ به بیمار تزریق می کند. نتیجه ی تزریق این داروها بر روی بیمار خواب عمیق و خوشایندی است.

با جراحی پلک جوان تر شوید

با جراحی پلک جوان تر شوید

آیا جراحی پلک با لیزر هم انجام می شود؟
لیزر یک وسیله ی بسیار ظریف و دقیق است و برای دسترسی به مناطق ظریف و کوچک هم بسیار مناسب است و همان طور که می دانید امروزه از لیزر در درمان بسیاری از بیماری ها و حتی در انجام جراحی ها استفاده می شود.
در این سال ها جراحی پلک با لیزر هم پیشرفت زیادی داشته است, و یک جراح پلک معمولا در تمامی موارد مربوط به جراحی پلک مانند (برطرف کردن پف زیر چشم , برداشتن چربی زیر چشم, جراحی پلک بالا, برطرف کردن افتادگی ابرو و….) می تواند از لیزر کمک بگیرد. در این روش معمولا جراح به جای استفاده کردن از تیغ جراحی از لیزر برای زدن برش ها استفاده می کند.
نکته ی بعدی در استفاده از لیزر در جراحی های مربوط به پلک این است جراحی پلک با لیزر عوارض احتمالی را کمتر می کند.
معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

معاینه ی جراح پلک برای جراحی پلک

عوارض جراحی پلک چیست؟

هیچ روش جراحی وجود ندارد که عوارض و یا خطرات احتمالی نداشته باشد. اما گاهی بعضی از جراحی ها عوارض شدیدتری دارند تا حدی که انجام دادن این جراحی ها معقول به نظر نمی رسد. اگر شما در فکر انجام دادن جراحی زیبایی یا درمانی پلک هستید حتما باید در مورد عوارض احتمالی آن هم اطلاعاتی داشته باشید.
خوشبختانه جراحی پلک مخصوصا اگر توسط یک جراح پلک مجرب و توانا انجام شود عوارض بسیار کمی دارد.

در اینجا ما نمونه ای از عوارض احتمالی این جراحی را بیان می کنیم:

• ورم و کبودی :
البته ورم و کبودی از عوارض شایع همه ی جراحی های زیبایی است و تا حدی در این جراحی هم وجود دارد که بسته به قدرت بدنی بیمار و یا نوع بافت بدن بیمار می تواند از چند روز تا دو هفته به درازا بکشد. برای کاهش ورم جراح پلک به شما کمپرس سرد و سپس گرم را توصیه می کند.

• برگشت پلک کشیده شده :
در اصل این عارضه نباید اتفاق بیفتد و در صورت ابتلا مسئولیت به عهده ی پزشک است شما می توانید با انتخاب یک جراح پلک مجرب از اتفاق افتادن این عارضه جلوگیری کنید.

• خونریزی:

ممکن است شخص بعد از جراحی دچار خونریزی شود. در این صورت بهتر است سریع به جراح پلک مراجعه شود.

• بسته نشدن کامل پلک:

• این عارضه زمانی اتفاق می افتد که جراح بیشتر از حد لازم پوست پلک را بر می دارد. در این مورد هم انتخاب یک جراح پلک مجرب می تواند شما را از این عارضه نجات دهد.

• خشکی چشم:
• این عارضه نیز موقتی بوده و جراح برای جلوگیری از این عارضه به شما قطره ی چشم می هد.

• عفونت:
• احتمال اتفاق افتادن این عارضه نیز نادر است اما اگر بیماری به این عارضه مبتلا شد پزشک مربوط به او آنتی بیوتیک مناسب را خواهد داد و این عارضه به سرعت از بین می رود.

چرا بعضی از افراد چشم هایشان همیشه خسته به نظر می رسد

دسته از افراد هستند که هر وقت آنها را می بینید, احساس می کنید, این افراد بسیار خسته و خواب آلود هستند و همین الان نیاز شدید دارند تا بخوابند. اما اصل ماجرا این است که تجمع حجم زیاد ی از چربی در قسمت پلک این افراد وجود دارد و باعث شده تا چنین ظاهری داشته باشند. مطمئنا خود این افراد هم از این وضعیت و ظاهر زیاد راضی نیستند.
خبر خوب برای این دوستان این است که امروزه برای رفع این مشکل هم راهکار بسیار آسان و ساده ای وجود دارد.
استفاده از جراحی پلک تحت نظر یک جراح پلک مجرب و توانا می تواند کمک شایانی به این افراد بکند.

محدوده ی مشخص شده برای جراحی پلک

محدوده ی مشخص شده برای جراحی پلک

در جراحی های زیبایی پلک, جراح پلک باید به چه نکاتی توجه ویژه ی داشته باشد؟

از مهم ترین مسائلی که جراح پلک در جراحی زیبایی پلک و ابرو باید به آن توجه داشته باشد غدد اشکی , پمپ اشکی و مجرای اشکی است.
اگر جراح پلک نتواند و یا تخصص کافی برای توجه به این موارد نداشته باشد, در صورتی که ممکن است نتایج خوب و عالی در قسمت زیبایی بدست آید اما هم زمان بیمار دچار مشکلاتی مثل اشک ریختن یا خشکی چشم و یا دیگر عوارض چشمی و پلکی شود.

بنا به این دلایل توصیه ی ما به شما دوستان خوبمان این است که این جراحی توسط یک جراح مجرب و توانا و متخصص انجام شود که کاملا به آناتومی چشم و این مناطق آشنا باشد تا ریسک کار به حداقل برسد.
نکته: بهتر است جراح پلکی را برای جراحی خود انتخاب کنید که تخصص اولیه اش در این زمینه باشد.

در جراحی پلک به چه نکاتی دقت کنیم

در جراحی پلک به چه نکاتی دقت کنیم

هزینه ی جراحی زیبایی پلک چقدر است؟

این سوال جزء متداول ترین سوالات داوطلبین جراحی پلک است. مطمئنا کسی که تصمیم به انجام دادن جراحی می گیرد در مورد هزینه جراحی افتادگی پلک  هم می خواهد اطلاعات دقیقی بداند.
البته باید بگوییم که متاسفانه در ایران تعرفه ی خاصی برای جراحی پلک یا دیگر جراحی های زیبایی وجود ندارد.  قیمت جراحی ها بسته:
• به گستردگی جراحی
• روش جراحی
• نوع بیمه ی طرف قرارداد
• شهری که جراحی در آن انجام می شود
• بیمارستانی که جراحی در آن انجام می شود
• تخصص و مهارت جراح و … متغییر است.
اما در اینجا میانگینی از قیمت انواع جراحی های زیبایی پلک را برای شما دوستان عزیز عنوان می کنیم تا با حدود قیمت ها آشنا شوید.

جراحی پلک بالایی (کلاسیک)                          4 و نیم میلیون تومان


جراحی پلک فوقانی ( سبک مصری)                  5 و نیم میلیون تومان


جراحی پلک بالا (برداشتن بافت زیر ابروها )         5 و نیم میلیون تومان


جراحی پلک تحتانی جهت برداشتن چروک           6 میلیون تومان


جراحی پلک تحتانی جهت برداشتن پف پلک         7 میلیون تومان


ایجاد چین در پشت پلکهای فوقانی                      4میلیون تومان   


رفع برجستگی عضلانی مماس بر مژه های پلک      3 و نیم میلیون تومان


رفع گودی کاسه چشم                                       8 میلیون تومان


رفع گودی زیر چشم                                           8 میلیون تومان


برداشتن پرده گوشه چشم                                  4 میلیون تومان

خلاصه مقالات جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراح بینی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی بینی با لیزر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar