همه چیز درباره انواع جراحی های زیبایی و انتخاب جراح زیبایی

همه چیز درباره انواع جراحی های زیبایی و انتخاب جراح زیبایی

در دنیای امروز انجام دادن جراحی زیبایی مانند یک مد همه ی جوامع بشری را درگیر خود کرده است. حال بعضی از جوامع کمتر و برخی دیگر کاملا افراطی درگیر این مسئله هستند.
به طور تقریبی هر انسانی در طول زندگی یک یا چند بار به انجام دادن جراحی های زیبایی فکر می کند در صورتی که ممکن است هرگز این جراحی ها را هم انجام ندهد.
افرادی که اضافه وزن دارند درگیر فکر کردن و انتخاب روش هایی هستند که این چربی ها را از بین ببرند و اندام های شل و پر از چربی آن ها را متناسب کند.
و افرادی که بیش از اندازه لاغر هستند هم درگیر انتخاب روش هایی مانند پروتز در قسمت های مختلف بدن برای پر کردن جاهای خالی و تناسب اندام هستند.
با توجه به این کثرت, پیدا کردن یک جراح زیبایی مجرب و با تجربه در این دوره نیز بسیار حائز اهمیت است.

جراح زیبایی بدن در تهران

جراح زیبایی بدن در تهران

جراحی زیبایی در ایران

ایران جزء کشورهایی با تمدین چندین و چند هزار ساله به شمار می رود. در برخی از شهرهای آن پزشکان توانمند و جراحان زیبایی بنام و ماهری وجود دارند که آوازه ی مهارت در کارشان تا کیلومتر ها دورتر هم رفته است.
این مهارت جراح زیبایی و این اعتماد و اطمینان بیماران به جراح زیبایی باعث شده که افراد از انجام دادن جراحی زیبایی در ایران ترس کم تری داشته باشند و حتی سالانه تعداد کثیری توریست برای انجام دادن همین جراحی ها به ایران سفر می کنند.

امروزه با جراحی زیبایی میتوانید آنطور که دوست دارید شوید

امروزه با جراحی زیبایی میتوانید آنطور که دوست دارید شوید

برای انجام دادن جراحی  زیبایی لازم است با چه نکاتی آشنا باشید؟

خوب بسیار واضح است که انجام دادن جراحی برای همه ی افراد در هر سنی یک در صدی از نگرانی را دارد.
در جراحی های زیبایی, بیمار باید بداند که بعد از جراحی ممکن است کمی شرایط متفاوت تر از قبل شود و باید بیمار به تغییرات:
• اندام های خود و چهره
• شرایط اجتماعی
• درد بعد از جراحی
• نحوه ی برخورد اطرافیان بعد از جراحی
• عوارض احتمالی بعد از جراحی و … توجه داشته باشد.
حتی ممکن است شخص قبل از انجام دادن جراحی بارها تصمیم بگیرد و بارها هم منصرف شود. و نکته بعد این است که شما باید با توجه به نوع جراحی و منطقه و شهر انتخابی برای جراحی عوارض این جراحی را هم در نظر بگیرید.

هر چند در این نوع از جراحی ها بعضی از عوارض به صورت مقطعی هستند و با گذشت زمان برطرف می شوند (هر چند گاهی زمانی طولانی) اما دسته ای دیگر از عوارض هستند که با گذشت ده ها سال همچنان باقی هستند و ممکن است اثرات سو ء ی هم در زندگی ما داشته باشند.
مثلا ما مواردی را داشته ایم که شخص بعد از انجام دادن جراحی زیبایی سینه دچار بی حسی در نوک سینه یا کل سینه شده است. این عارضه معمولا بعد از گذشت 6 ماه و گاهی هم با گذشت 1 تا 2 سال بر طرف می شود.

اما در مواردی مانند نامتقارن بودن سینه ها با هم این عارضه برطرف نمی شود مگر با جراحی دوباره ی سینه ها و مثال دیگر اینکه در جراحی زیبایی واژن شخص در قسمت های خاصی از واژن خود دچار بی حسی شده است, این فرد کم کم دچار سرد مزاجی جنسی می شود و این عارضه دیگر قابل برگشت نیست و تا آخر عمر با بیمار باقی می ماند.

قبل از انجام دادن جراحی زیبایی باید بعضی از نکات را بدانید

قبل از انجام دادن جراحی زیبایی باید بعضی از نکات را بدانید

 چگونه یک جراح زیبایی مجرب و توانا با قیمت مناسب پیدا کنیم

وقتی صحبت از درمان می شود حال چه درمان بیماری ها و درد ها و چه درمان, نا فرمی ها و نا زیبایی های بدن توصیه ی همه برای ما این است که نزد یک پزشک ماهر یا جراح زیبایی توانایی برویم اما غالبا کسی به ما راه پیدا کردن این پزشک را نمی گوید.

گاهی بعضی از افراد پزشک خودشان را به عنوان بهترین پزشک و جراح به شما و دیگران هم معرفی می کنند اما آیا فقط همین توصیه کافی است تا ما این پزشک یا جراح زیبایی را به عنوان بهترین قبول کنیم؟
خوب مسلما پیدا کردن یک جراح زیبایی توانا کار ساده ای نیست. برای این کار ما توصیه هایی را برای شما داریم:

1_ حتما در این دوره هر کدام از شما یک پزشک عمومی مخصوص خود یا خانواده ی خود دارید که با روحیات و ساختار بدن شما آشنایی  هر چند مختصر یا مفصل دارد. شما می توانید برای پیدا کردن یک جراح زیبایی توانا با او مشورت کنید و از او کمک بگیرید.

2_خوشبختانه به مطب هر دکتری که سر بزنید حتما آلبومی از کارها و جراحی های زیبایی خود در مطب خود دارد بهتر است قبل از هر گونه تصمیم گیری به مطب چند جراح که به شما معرفی شده سر بزنید و آلبوم آن ها را با دقت نگاه کنید.

3_ با پیشرفت اینترنت در زندگی تمام افراد و مشاغل این امکان فراهم شده که برای پیدا کردن هر موردی در اینترنت جستجو کنید. حتما برای پیدا کردن جراح زیبایی مناسب این کار را نیز انجام دهید.

4_امروزه تمام پزشکان سایت مخصوص به خود دارند می توانید در مورد سابقه ی کار و میزان تحصیلات جراح زیبایی انتخابتان در سایت او جستجو کنید.

5_ وقتی  حضوری با جراح خود صحبت می کنید حتما در مورد کارش, سابقه ی تحصیلی, تعداد عمل های زیبایی به خصوص جراحی مورد نظرخود بپرسید.

6_بهتر است با بیماران قبلی جراح زیبایی موردنظر قرار بگذارید و آنها را از نزدیک ببینید و از آنها هم در مورد  روند جراحی و همچنین چه میزان از نتیجه ی کار جراح راضی بوده اند، بپرسید.

انواع جراحی هایی زیبایی کدامند؟

خوشبختانه امروزه انواع جراحی های زیبایی ( از پیشانی تا انگشت پا ) وجود دارد و شما برای زیبا تر شدن هر عضو از بدن و چهره ی خود می توانید از جراحی های زیبایی کمک بگیرد.
یکی خواننده ی معروف آمریکایی با استفاده از جراحی های زیبایی حتی رنگ پوست و جنسیت خود را نیز تغییر داد.
در اینجا ما مهم ترین جراحی های زیبایی را به اختصار توضیح می دهیم و شما را با عمکرد این نوع از جراحی ها تا حدی آشنا می کنیم.

انجام لیپوساکشن توسط جراح زیبایی

انجام لیپوساکشن توسط جراح زیبایی

لیپوساکشن توسط جراح زیبایی

شما می توانید با انجام دادن جراحی لیپوساکشن تناسب اندام خود را فراهم کنید. این جراحی برای لاغر شدن شما نیست بلکه هدف اصلی از انجام این جراحی اصلاح فرم بدن و رفع چربی های موضعی است.
در واقع این عمل بیشتر برای کسانی مناسب است که اضافه وزن کمی دارند ولی این اضافه وزن در یکی از قسمت های بدن آنها به صورت زشتی جمع شده است.
جراح زیبایی با کمک لیپوساکشن این چربی ها را از این قسمت جدا و خارج می کند و تناسب اندام را به این قسمت بر می گرداند.

آیا لیپوساکشن برگشت پذیر است؟

این سوال بسیار خوبی است و جواب دادن به این سوال از طرف یک جراح زیبایی می تواند خیال بسیاری از خوانندگان و کاندید های این جراحی را راحت کند.
آیا تا به حال دقت کرده اید که بعد از گرفتن یک رژیم سخت و طولانی و کم کردن وزن در یک زمان خاصی, بلافاصله بعد از رها کردن رژیم دوباره وزن از دست رفته بر می گردد و حتی این بار شل تر و بد شکل تر از قبل. آیا تا به حال به دلیل این برگشت فکر کرده اید.

وقتی شما در یک زمان خاصی در حال رژیم گرفتن هستید سلول های چربی فقط در حال کوچک تر شدن هستند و خیلی از آنها به طور کامل از بین نرفته اند. حال با قطع کردن رژِیم سلول های چربی ها دوباره به انبار کردن چربی ادامه می دهند ولی این با با سرعت بیشتر و حریصانه تر و در این حالت وزن شما به سرعت بر میگردد.
حال در جراحی لیپوساکشن جراح زیبایی خود سلول های چربی را از بدن خارج می کند و اگر شما دوباره دچار اضافه وزن شوید این چربی معمولا در قسمت های دیگری از بدنتان انبار می شود.

لیپولیزر توسط جراح زیبایی

لیپولیزر هم یکی دیگر از جراحی هایی زیبایی است که برای شکل گیری و تناسب اندام می توانیم از آن استفاده کنیم.
این روش در اصل یک نوع لیزر درمانی است و بدون جراحی هم قابل استفاده است. افراد با اضافه وزن کم کاندید مناسبی برای استفاده از این تکنیک هستند.
روش کار این لیزر به این صورت است که ابتدا چربی ها را با استفاده از اشعه ی لیزر آب می کند و امکان جذب این چربی ها را با سیستم لنفانیک میسر می شود.

لیپولیزر هم یکی دیگر از جراحی هایی زیبایی برای شکل گیری و تناسب اندام

لیپولیزر هم یکی دیگر از جراحی هایی زیبایی برای شکل گیری و تناسب اندام

آبدومینو پلاستی

این جراحی مخصوص شکم است. خانوم ها معمولا بعد از زایمان دچار اضافه وزن در این نقطه می شوند و جدای از این مورد عضلات این قسمت بعد از گذشت زمان شل و افتاده می شوند. این حالت ها باعث می شود که شکم نمای زشتی داشته باشد.

علاوه بر بانوان ایجاد چربی شکمی در آقایون هم بسیار شایع است. برای از بین بردن چربی در افرادی که دچار چاقی شکمی هستند جراح زیبایی از آبدومینو پلاستی استفاده می کند.
این روش از جراحی به جراح زیبایی این اجازه را می دهد که علاوه بر کم کردن چربی های شکمی در کم کردن چربی های پشت و پهلو نیز پیش برود و حتی می تواند پوست شکم را نیز بکشد تا از حالت افتادگی و چین خوردگی آن جلو گیری شود.

جراحی زیبایی بینی توسط جراح

جراحی زیبایی بینی توسط جراح

جراحی زیبایی بینی و انواع مدل بینی

در مورد جراحی زیبایی بینی هم که مسلما بسیاری از شما دوستان اطلاعات کافی دارید. این جراحی علاوه بر این که می تواند تاثیر زیادی در زیبایی شما داشته باشد می تواند تاثیرات مهمی هم در سلامتی شما داشته باشد
بسیاری از افراد هستند که درگیر انحراف بینی, کجی بینی, مشکلات تنفسی از طریق بینی و … هستند.

گروهی دیگر از افراد هم بینی گوشتی بزرگ یا بینی استخوانی دارند که می خواهند فرم بینی خود را تغییر دهند تا تناسب بیشتری در چهره ی آنها پدید آید.
جراحی زیبایی بینی یک راه حل بسیار آسان و کافی برای رفع این مشکلات است که سالهای زیادی است که در ایران به طور فراگیر استفاده می شود.

جراحی سینه توسط جراح زیبایی چگونه انجام میشود

جراحی سینه توسط جراح زیبایی چگونه انجام میشود

جراحی سینه توسط جراح زیبایی

این جراحی هم جزء جراحی های پر طرفدار در ایران است که سالانه  تعداد زیادی انجام می شود. این جراحی خاصه خانوم ها نیست ما در مواردی برای رفع مشکلات آقایون هم از این جراحی استفاده می کنیم.
معمولا خانوم ها از این جراحی برای برطرف کردن:
افتادگی ها
کوچکی
بزرگی
شل بودن و… استفاده می کنند.
استفاده از جراحی زیبایی سینه توسط یک جراح زیبایی ماهر و با تجربه که کیفیت کارش بالا باشد می تواند تاثیر بسیار خوبی را روی اندام شما داشته باشد.

جراحی زیبایی پلک توسط جراح پلک

این جراحی عموما برای جوان تر کردن صورت استفاده می شود هر چند موارد درمانی بالایی هم دارد. مثلا:
درمان افتادگی پلک که دید را محدود می کند.
درمان افتادگی ابرو که باعث سنگینی می شود.
درمان چربی های تجمع یافته در زیر چشم ها
امروزه این جراحی هم کاربرد زیادی دارد و غالبا توسط افراد، خصوصا خانوم ها انتخاب می شود. زیرا با انجام یک جراحی کوچک تاثیر زیادی در چهره ی شخص به وجود می آید.

جراحی زیبایی فک برای تغییر فرم فک

جراحی زیبایی فک برای تغییر فرم فک

جراحی صورت, فک و دهان برای تغییر فرم فک

خوب همه ی ما می دانیم که صورت فرد آشکار ترین و در معرض دید ترین قسمت بدن فرد محسوب می شود. در چهره ی شما علاوه بر چشم هایتان لبخند شما هم می تواند حاکی از بسیاری از پیام ها باشد.
این در حالی است که بسیاری از افراد به خاطر مشکلاتی که در دندان ها یا فک آنها وجود دارد از لبخند زدن اجتناب می کنند. جراحی زیبایی فک می تواند برای این افراد یک مشکل گشای عالی باشد.

برخی از افراد هم با آنکه به ظاهر هیچ نازیبایی در دندان ها و فکین آنها وجود ندارد اما دچار مشکلاتی هستند. جراحی فک توسط یک جراح زیبایی توانا برای این افراد هم می تواند بسیار مشکل گشا باشد.
از عموم جراحی های زیبایی که امروزه به صورت گسترده وجود دارد ما مهم ترین آنها را انتخاب کردیم و به اختصار در مورد آنها توضیحاتی دادیم امیدواریم این توضیحات برای شما مفید باشد.

هزینه ی جراحی زیبایی

هزینه ی جراحی زیبایی

هزینه ی جراحی های زیبایی در ایران به چه صورت است؟

همان طور که پیش ترها هم گفته شد متاسفانه در ایران تعرفه ی خاصی برای جراحی های زیبایی وجود ندارد و قیمت جراحی از جایی به جایی دیگر و از بیمارستانی به بیمارستان دیگر بسیار متفاوت است.
اما با وجود تمام این موارد باز هم داوطلبین دوست دارند تا حدودی از قیمت ها مطلع باشند. در این قسمت ما سعی داریم تا میانگینی از قیمت جراحی های زیبایی که توسط جراح زیبایی ماهری انجام می شود را عنوان کنیم:

هزینه جراحی فک بالا    17 میلیون تومان    
هزینه ی جراحی فک پایین   13 میلیون تومان    
جراحی زیبایی سینه    7 ملیون تا 15 میلیون تومان    
 جراحی زیبایی بینی   7 میلیون تا 14 میلیون    
برجسته کردن لب   2 تا 3  میلیون تومان    
زیبایی و کشیدن پلک   2 تا 3   میلیون تومان    
جراحی زیبایی شکم   7 میلیون تا 16 میلیون تومان    
کوتاه کردن استخوان چانه با تراشیدن   6  میلیون تومان    
ساکشن شکم   7 تا 9 میلیون تومان    
پروتز گونه   3 و نیم  میلیون تا 6 میلیون    

البته همان طور که گفته شد این قیمت ها حدودی هستند و با توجه به نوع مشکل, نوع بیمارستان وسعت جراحی و…. تغییر می کند.

*********************

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar