تعریف آکنه مقاوم به درمان و برطرف کردن این نوع آکنه

تعریف آکنه مقاوم به درمان و برطرف کردن این نوع آکنه

آکنه مقاوم به درمان ، یک ضایعه پوستی است که اغلب در سنین نوجوانی و جوانی دچار آن میشوید و باعث میشود صورت شما نازیبا وگاهی متورم گردد. در بعضی شرایط بعد از بهبود اثر آن بر روی صورت به یادگار می ماند.

آکنه اکثرا به وسیله یک باکتری به نام (پروپیونی باکتریم) به وجود می آید. این باکتری باعث میشود منفذهای پوستی عفونتی شود و در نتیجه این مناطق تبدیل به جوش یا آکنه میشوند. در حال حاضر برای برطرف کردن و درمان این عارضه از راه ها و داروهای شیمیایی زیادی استفاده میشود که این داروها ممکن است به جز سوزش و خارش عوارض دیگری هم مانند ضعیف شدن سیستم ایمنی بدن را در پی داشته باشد.

برطرف کردن آکنه مقاوم به درمان

با توجه به علم پزشکی ما جوش های درمان ناپذیر نداریم. این اصطلاح در زبان عام وجود دارد. به این نوع از جوش ها (جوش سر کش) یا ( آکنه مقاوم به درمان ) گفته میشود. و این نام به این خاطر اتخاذ شده زیرا این جوش ها به درمان در یک مرحله پاسخ نمی دهند.

برطرف کردن این نوع از آکنه ها براساس نظر متخصص پوست بستگی دارد به؛

1_ میزان تجمع باکتری ها در محل
2_جوش های ریز که نقش مهمی در به وجودآمدن این جوش ها دارند.
3_ میزان ترشح سموم
4_ هورمون ها

جوش در هر منطقه از پوست نشانه چیست؟

وجود جوش در پیشانی مشکل گوارشی و مصرف فست فودها را نشان میدهد.

اگر قسمت وسط ابروها جوش میزند مشکل از کبد و مصرف غذاهای چرب است.

جوش و لک اطراف چشم و حتی سیاهی دور چشم نشانگر مشکل در کلیه است که با نوشیدن آب به اندازه کافی تا حدی برطرف می شود.

وجود جوش روی گونه ها به خاطر مشکل سیستم تنفسی و آلرژی است.

آیا درمان آکنه در همه افراد به یک صورت است؟

خیر شما برای درمان آکنه های خفیف فقط کافی است از داروهای موضعی و شستشوی مرتب استفاده کنید. حال آنکه در آکنه مقاوم به درمان ،مصرف داروهای خوراکی نیز ضرورت دارد.

روش درمان آکنه مقاوم به درمان

روش درمان آکنه مقاوم به درمان

مراحل درمان برای آکنه ها چیست؟

اصول درمان همه جوش ها تا حدودی مشابه هم می باشد برای درمان ابتدا متخصص پوست و مو ، داروهای آنتی بیوتیک مناسب برای پوست شما را تجویز میکند و توصیه بعدی پزشک به شما استفاده از شوینده های مناسب و مرتب میباشد.

در مراحل بعدی که جوش ها مقاوم تر هستند پزشک داروها و آنتی بیوتیک های خوراکی را هم برای شما تجویز میکند.

مرحله بعد و مرحله شدیدتر پزشک از داروهای هورمونی برای شما استفاده میکند.

اما در تمام این مراحل باید توجه داشت نمی توان برای همه بیماران مبتلا به جوش از یک نسخه واحد استفاده کرد و تجویز هر یک از این داروها باید با توجه به معاینه وتشخیص پزشک انجام شود.

چه چیزهای باعث مقام شدن آکنه ها میشوند؟

1_استرس داشتن برای هر قسمت از بدن ما عوارضی را در پی دارد. تاثیر استرس برروی پوست بدن در افراد مختلف متفاوت است. در کسانی که شغل های پر استرس دارند, استرس می تواند با فعال نگه داشتن التهاب، جوش ها را مقاوم به درمان کند .

2_کسانی که در حال درمان جوش های صورت خود هستند باید از قرار گرفتن در زیر تابش مستقیم خورشید خودداری کنند زیرا قرار گرفتن در معرض تابش نور مستقیم خورشید می تواند روند درمان را کندتر کند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar