دانستنی هایی در مورد جراحی زیبایی در ایران

دانستنی هایی در مورد جراحی زیبایی در ایران

امروزه انجام دادن جراحی زیبایی در ایران مانند یک مد شده است. حال در بعضی از کشورها کمتر و در بعضی دیگر مانند ایران کاملا افراطی. تقریبا هر کسی در طول زندگی یک یا چند بار به انجام دادن جراحی زیبایی فکر میکند حال آنکه ممکن است این جراحی ها را نیز انجام ندهد. افراط لاغرها برای انجام دادن پروتز و پر کردن بعضی از اندام ها و افراد چاق تر ها برای کم کردن و متناسب کردن اندام های شل و پر چربی.

و یا ترکیب این دو مثلا فردی اضافه وزن دارد ولی گونه های کوچک و صورتی کشیده دارد این فرد جراحی زیبایی را صرفا برای پر کردن و گرد کردن صورت خود انتخاب میکند تا صورتی متناسب با اندام خود داشته باشد یا فردی با آنکه لاغر است اما باسن خیلی بزرگی دارد که با اندام وی تناسب ندارد این فرد هم جراحی زیبایی را برای کوچک کردن باسن خود و رسیدن به زیبایی اندام انجام میدهد.

جراحی زیبایی در ایران

قبل از انجام دادن جراحی زیبایی در ایران باید چه اطلاعاتی داشته باشیم؟

عمل های جراحی موجب نگرانی در همه افراد در همه  سنین می شود. بیمار باید به تغییرات در اندام خود, شرایط اجتماعی, نحوه برخورد اطرافیان و درد بعد از جراحی و… توجه داشته باشد. حتی ممکن است بارها از انجام جراحی زیبایی منصرف شده و دوباره با کمک و تشویق دیگران تصمیم به جراحی بگیرد و در بعضی از موارد هم شخص ممکن است کاملا از جراحی منصرف شود.

عوارض جراحی زیبایی سینه و واژن

همچنین با توجه به انتخاب نوع جراحی و منطقه مورد نظر برای جراحی شما باید عوارض این جراحی را نیز در نظر بگیرید. بعضی از عوارض مقطعی هستند و با گذشت زمان هر چند در بعضی موارد زمانی طولانی برطرف میشوند. اما بعضی از عوارض جراحی ها نیز هستند که حتی با گذشت ده ها سال همچنان باقی میمانند و اثرات سوء ای در زندگی ما میگذارند.

مثلا در جراحی زیبایی سینه ممکن است نوک سینه یا حتی خود سینه دچار بی حسی شود اما این عارضه معمولا بعد از گذشت 6ماه و در بعضی موارد هم یک تا دو سال کاملا برطرف میشود. اما در جراحی زیبایی واژن بعد از عمل شخص ممکن است در قسمت های مختلفی از واژن خود دچار بی حسی شود این فرد کم کم دچار سرد مزاجی جنسی می شود و این از عوارض این جراحی است که دیگر قابل برگشت نبوده و تا آخر عمر با شما است.

جراحی زیبایی در ایران

  جراحی زیبایی در ایران و امضای رضایت نامه کتبی

همان طور که قبلا هم گفته شد هر جراحی عوارض و خطراتی را در بردارد که البته قابل به ذکر است انتخاب جراح مجرب و بیمارستان با امکانات کافی از این خطرات می کاهد و   درصد خطرات را تا حد قابل توجه ای پایین می آورد. اما بعضی از عوارض هم هستند که در همه شرایط ممکن است به وجود بیایند. در بیمارستان بعد از اینکه خطرات احتمالی و مزایا عمل به بیمار گفته شد از ایشان امضای کتبی گرفته میشود. این امضا برای پزشک و مراکز درمانی الزام قانونی دارد و به منزله احترام به بیمار به عنوان یک انسان است. اما این نکته مهم است که گرفتن امضا از بیمار و گفتن خطرات احتمالی نباید به صورتی باشد که بیمار را از عمل ناامید و مایوس کند.

پرونده بیمار چیست وچگونه کامل میشود؟

کسانی که به پزشک مراجعه میکنند با این اصطلاح آشنا هستند در این پروند سوابق بیماریهای شما نوشته شده است. این اطلاعات معمولا 70درصد با معاینات پزشک و30  درصد از طریق آزمایش ها و عکس ها تشخیص داده میشود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar