عوارض لیزر موهای زائد صورت چیست

عوارض لیزر موهای زائد صورت چیست

اگر از اصلاح کردن، کندن موها یا وکس کردن جهت رفع موهای زائد خسته شده اید می توانید گزینه استفاده از لیزر را مورد بررسی قرار دهید. از بین بردن موهای زائد یکی از روش های بسیار معمول آرایشی در سرتا سر دنیا به حساب می آید. در این روش پرتوهای نور به صورت بسیار فشرده به فولیکول موها تابیده می شود و رنگ دانه های داخل فولیکول مو نور تابیده شده را جذب می نماید و به این ترتیب مو زائد از بین می رود. در این مقاله مزایا و عوارض لیزر موهای زائد صورت  بیان می شود.

مزایای استفاده از لیزر عوارض لیزر موهای زائد صورت

 روشی موثر جهت رفع موهای زائد در نواحی مختلف بدن، لیزر موهای زائد است. نواحی مانند صورت، پاها، دستان، خط بیکینی و سایر نقاط بدن.

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

مزایای استفاده از لیزر جهت رفع موهای زائد شامل موارد زیر است:

دقت. لیزر موهای تیره و ضخیم در منطقه مورد نظر را از بین می برد در حالی که به مناطق اطراف آن آسیبی وارد نمی کند.

سرعت. هر پالس از پرتوهای لیزر به مدت یک ثانیه به طول می انجامد در این صورت موهای بیشتری در یک زمان از بین می رود. در این روش در هر ثانیه منطقه ای به وسعت یک سکه تحت تابش لیزر قرار می گیرد. بر این اساس درمان مناطق کوچک مانند بالای لب ها کمتر از یک دقیقه و درمان مناطق بزرگتر مانند پشت یا پاها مدت یک ساعت به طول می انجامد.

قابلیت پیش بینی. پس از سه تا پنج جلسه استفاده از لیزر، موهای زائد در حدود نود درصد افراد به صورت دائم از بین می رود.

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

پیش از استفاده از لیزر برای رفع موهای زائد چه کارهایی باید انجام پذیرد:

رفع موهای زائد با استفاده از لیزر چیزی بیش از نابود سازی موهای زائد است. این روش نوعی روند پزشکی به حساب می آید که خطرات خاص خود را دارد و فرد باید جهت انجام آن آموزش ببیند. پیش از رفع موهای زائد با استفاده از لیزر، شما باید مدرک پزشک فردی که آن عمل را انجام می دهد به دقت مورد بررسی قرار دهید.

اگر تصمیم دارید از روش لیزر برای رفع موهای زائد استفاده نمایید شما باید شش هفته پیش از آن، روش های دیگر مانند الکترولیز، وکس و کندن موها را کنار گذارید; زیرا لیزر ریشه موهایی را که به صورت موقت بوسیله وکس کردن و کندن موها بیرون آورده شده است هدف قرار می دهد.

همچنین شش هفته قبل و بعد از استفاده از لیزر نباید در معرض آفتاب قرار گیرید. نورآفتاب باعث کمتر شدن اثر لیزر و موجب بروز عوارض پس از درمان می گردد.

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

چگونگی انجام عمل لیزر برای رفع موهای زائد

قبل از لیزر پوست، موهایی که قرار است تحت درمان قرار گیرد کوتاه می شود تا اندازه آن از سطح پوست به چند میلیمتر برسد. براساس منطقه ای  که موهای زائد آن قرار است از بین رود و بر حسب رنگ و ضخامت مو  و همچنین رنگ پوست شما نور لیزر تنظیم می گردد.

بر حسب نوع لیزر یا منبع نور که مورد استفاده قرار می گیرد شما و تکنیسینی که لیزر را تنظیم می کند باید از پوشش محافظتی مناسبی بر روی چشمان استفاده نمایید. شما همچنین باید برای محافظت از سطح خارجی پوست خود از ژل های خنک یا ابزار خنک کننده خاص استفاده کنید. این امر باعث می گردد لیزر راحت تر وارد پوست شود.

سپس تکنیسین یک پالس از پرتوهای لیزر را به منطقه مورد نظر می تاباند و چندین بار منطقه را مورد بررسی قرار می دهد تا اطمینان یابد درجه لیزر مناسب است و عارضه خاصی در منطقه مورد هدف رخ نداده است.

هنگامی که لیزر پایان یافت به شما کمپرس یخ، کرم  یا لوسیون ضد التهاب یا آب سرد می دهند تا ناراحتی را که در پوست شما ایجاد شده است تسکین دهد سپس جلسه بعدی درمان شما برای شش هفته بعد تعیین می گردد. به یاد داشته باشید تا هنگامی که رشد موهای زائد شما متوقف شود شما باید از این روش استفاده نمایید.

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

عوارض لیزر موهای زائد

یک یا دو روز پس از درمان منطقه ای از پوست شما که مورد درمان قرار گرفته است حس آفتاب سوختگی و حالت آفتاب سوختگی دارد. کمپرس های سرد و استفاده از مربوط کننده در این باره به شما یاری می رساند. اگر صورت شما پس از لیزر دچار جوش نشود می توانید روز بعد از درمان آرایش کنید.

ماه بعد موهای لیزر شده شما در می آید. در این هنگام از ضدآفتاب استفاده نمایید تا از تغییر رنگ موقت پوست تحت درمان، جلوگیری کنید.

بروز جوش به ندرت پیش می آید البته در افرادی که پوست تیره تری دارند بروز جوش بیشتر رخ می دهد. سایر عوارض جانبی که با این روش ممکن است رخ دهد شامل تورم، قرمزی و ایجاد جای زخم است. البته ایجاد جای زخم و تغییر رنگ پوست به صورت دائم به ندرت اتفاق می افتد.

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

عوارض لیزر موهای زائد صورت کدامند

هزینه استفاده از لیزر جهت رفع موهای زئد

هزینه لیزر موهای زائد بر اساس عوامل مختلف فرق می کند عواملی مانند:

  •   وسعت منطقه تحت درمان و مدت زمانی که صرف آن می گردد.
  •   تعداد جلسات درمان
  •  اینکه آیا پزشک این عمل را انجام می دهد یا شخص دیگر.
  •  در کدام شهر  این عمل را انجام می دهید.

 

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "عوارض لیزر موهای زائد صورت چیست"

اطلاع از
avatar
مرتب سازی براساس:   جدیدترین ها | قدیمی ترین ها | بیشترین رای
دختر ایران
مهمان

من3 مهر لیزر انجام دادم قرارشده 2 ماه یک بار مراجعه کنم الان 1ماه و نیم میگذره ولی هیچ مویی درنیامده فقط در ناحیه پشت لب و انگشتهای دست کم خیلی کم رنگ درآمده ایا این نشانه میتواند نشانه خوبی باشد؟؟؟؟؟؟؟ در ضمن ضخامت موهای من خیلی زیاد و رشد سریعی دارند