روش های درمان سلولیت در منزل

روش های درمان سلولیت در منزل

روش های درمان سلولیت در منزل چیست؟ سلولیت چیست؟ تجمع چربی در ناحیه هایی از بدن از جمله ران، شکم، پهلو و باسن را سلولیت میگویند. درواقع سلولیت نوعی چاقی موضعی به شمار می رود. این چربیها در کیسه هایی در بین بافت پوستی شکل میابند و در خانمها شایع تر میباشد.

روش درمان سلولیت در منزل

روش درمان سلولیت در منزل

روش درمان سلولیت در منزل و از بین بردن سلولیت

گام اول : انجام ورزش هوازی

روش درمان سلولیت در منزل ؛ ورزش هوازی

روش درمان سلولیت در منزل ؛ ورزش هوازی

ورزش به صورت منظم، قدم زدن یا هر نوع ورزش هوازی به گردش خون یاری رسانده و پاها را سفت می کند.

اگر در باشگاه ورزشی هستید کار خود را با قدم زدن روی تردمیل آغاز نمایید. سپس آهسته بدوید و ورزش های ترکیبی انجام دهید تا چربی بدن کاهش یابد. این امر شامل ورزش هایی مانند چند ست اسکات، زانو زدن با دمبل در پایان ورزش است تا ماهیچه های باسن سفت شود.

اگر نمی توانید به باشگاه ورزشی بروید روی پله ها ورزش ساق پا را انجام دهید. جهت انجام این ورزش رو به پله بایستید و روی لبه پله قرار گیرید به طوری که پاشنه روی لبه قرار گیرد. بدن خود را بالا و پایین ببرید جهت کشش بیشتر می توانید پاها را رو به بیرون و داخل بگذارید.

گام دوم: رژیم غذایی

روش درمان سلولیت در منزل ؛ مصرف میوه

روش درمان سلولیت در منزل ؛ مصرف میوه

از میوه و سبزیجات با رنگ روشن مصرف نمایید تا گردش خون در پوست بهبود و ظاهر سلولیت کاهش یابد.

میوه و سبزیجات رنگی حاوی آنتی اکسیدان هاست و باعث خروج سموم از بدن می شود. توجه داشته باشید مصرف غذاهای ناسالم و چرب موجب کاهش الاستیسیته پوست و کاهش جریان خون می گردد. با مصرف نوشیدنی های سم زدا حاوی آنتی اکسیدان سلولیت را از بدن خود خارج کنید. مقداری توت یا توت فرنگی نیز به رژیم غذایی خود بیفزایید.

علاوه بر این انبه و موز جریان خون را افزایش می دهد و سلولیت را کاهش می دهد.

سعی کنید در رژیم غذایی خود ویتامین بسیار بگنجانید، ویتامین C سطوح کلاژن را در پوست افزایش می دهد در این زمینه مصرف ماهی های چرب و گوشت سفید فاقد چربی نیز مفید است.

نمک یک عامل تشدید کننده بروز سلولیت می باشد از مصرف غذای پر نمک مانند چیپس و پنیر شور خودداری کنید.

گام سوم: لباس زیر

روش درمان سلولیت در منزل ؛ لباس زیر مناسب

روش درمان سلولیت در منزل ؛ لباس زیر مناسب

از لباس های گشاد استفاده کنید این لباس ها به جلوگیری از بروز سلولیت یاری می رساند زیرا با لباس های تنگ الاستیک، جریان خون محدود می شود و در نتیجه آن سلولیت رخ می دهد.

بعلاوه لباس زیر تنگ مانع از حرکت چربی به منطقه ای می شود که باید برود.

گام4: مراقبت از پوست

روش درمان سلولیت در منزل ؛ مصرف مرطوب کننده

روش درمان سلولیت در منزل ؛ مصرف مرطوب کننده

هنگام استحمام از مرطوب کننده استفاده کنید؛ بعلاوه با استفاده از برس حمام می توانید پوست مرده بردارید در این صورت پوست سالم تر و جوان تر به نظر می آید.

از مرطوب کننده مناسب و نرم کننده استفاده نمایید مرطوب کننده به سلول های ضعیف پوست قدرتی دوباره می دهد و سلولیت ها کمتر برجسته و ناصاف به نظر می رسد.

گام 5: درمان سلولیت
روش درمان سلولیت در منزل

روش درمان سلولیت در منزل

در بروز سلولیت ژنتیک نقش مهمی دارد پس علی رغم تلاش بسیار برخی افراد، باز هم سلولیت با ظاهری مانند پوست پرتقال تظاهر می یابد.

اگر غذاهای سالم مصرف می نمایید و از پاهای خود مراقبت کرده و به صورت مرتب ورزش می کنید، اما باز هم سلولیت به جای خود باقی است باید گزینه های تهاجمی تر را در نظر گیرید. برای مثال از فرکانس رادیویی، امواج مادون قرمز، وکیوم و ماساژ مکانیکی استفاده می شود تا سلولیت از بین برود.

این شیوه درمانی گردش خون را بهبود می دهد و پوست فرورفته را هدف قرار می دهد و مناطقی که دچار مشکل است سفت کند در نتیجه آن پوست صاف تر و منطقه تحت درمان کوچکتر می شود.

تحریریه پزشک آشنا به نقل از Netdoctor

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar