علت پیدایش جوش های سفید زیر چشم و راه های درمان آن

علت پیدایش جوش های سفید زیر چشم و راه های درمان آن

جوش های سفید زیر چشم یکی از مشکلات تقریبا شایع در بین مردم به خصوص جوانان است.این جوش ها به صورت تکی و گاهی نیز به صورت گروهی تا حدود 15 عدد در زیر هر چشم نمایان می شوند. و باعث زشت شدن چهره فرد می گردند.

جوش های سفید زیر چشم و درمان آن

بیشتر مواقع این جوش ها ناگهانی و بدون هیچ علامتی زیر چشم ایجاد می شوند و معمولا خود به خود بعد از یک تا دو سال از بین می روند. اندازه آنها معمولا یک میلی متر و تعداد آنها از یک عدد تا 15 عدد در زیر هر چشم متغییر است. هر چند این جوش ها هیچ مشکلی برای افراد ایجاد نمی کند اما به این خاطر که هیچ راهی برای پوشاندن آنها وجود ندارد از نظر زیبایی باعث آزار مبتلایان خود می شود.

جوش های سفید زیر چشم چند نوع هستند؟

این جوش ها دو نوع هستند:
نوع اول که با نام (میلیا) شناخته می شوند ضایعاتی هستند که به صورت برجستگی ریز یا سر سوزنی ظاهر میشوند و گاهی در تمام نقاط بدن از جمله زیر چشم پیدا می شوند.
میلیا معمولا به دلیل بسته شدن منافذ عرق روی پوست ایجاد میشوند البته عامل ژنتیک هم موثر می باشد. دردناک نبوده و خارشی ندارند.

درمان جوش های سفید زیر چشم

درمان جوش های سفید زیر چشم

 نوع دوم (سیرنگوما) نامیده می شود که هم رنگ پوست وبه صورت برجستگی 1تا 3 میلی متری است. این مورد هم به دلیل بسته شدن منافذ عرق ایجاد می شود با این تفاوت که سیرنگوما را باید جدی بگیرید زیرا در این مورد گاهی دانه ها به یکدیگر ملحق شده و بزرگ تر و بیشتر می شوند.

علل به وجود آمدن جوش های سفید زیر چشم چیست و راه های درمان آن کدامند؟

میلیا ممکن است به علت تابش بیش از حد نور خورشید نیز به وجود بیاید در این مورد شما می توانید از یک ضدآفتاب مناسب پوستتان استفاده کنید.

گاهی به وجود آمدن این جوش ها به خاطر استفاده بیش از حد از مواد آرایشی است. در این مورد شما می توانید مصرف لوازم آرایش خود را کمتر کنید و بعد از هر بار استفاده با پاک کننده مناسب صورت خود را کاملا تمیز کنید تا منافذ صورت باز شوند.

گاهی تغییرات هورمونی نیز باعث ابتلا به این جوش ها می شود. در این گونه موارد بهتر است شما با متخصص پوست مشورت کنید.

عسل در درمان جوش های سفید زیر چشم موثر است

عسل در درمان جوش های سفید زیر چشم موثر است

راه های خانگی برای از بین بردن دانه های سفید زیر چشم

برای از بین بردن این جوش ها در خانه شما می توانید از سوزن استریل استفاده کنید. کافی است شما با سر سوزن یک سوراخ ریز بر روی جوش های زیر چشم ایجاد کنید و سپس ماده سفید و کوچک را خارج کنید. هر چند توصیه ما به شما این است که این کار را به متخصص پوست و مو بسپارید.

راه دوم برای از بین بردن این جوش ها استفاده از عسل می باشد. عسل را بر روی پوست بمالید و بعد از گذشت 15 دقیقه با آب ولرم آبکشی نمایید. هر روز این کار را انجام دهید و تاثیر چشمگیر آن را شاهد باشید.

روغن کرچک خاصیت آنتی باکتری دارد همچنین باعث از بین رفتن لکه های صورت و کنترل میزان چربی پوست نیز می شود. شما می توانید از این روغن برای از بین بردن این جوش ها استفاده کنید.

پود پوست انار نیز یکی از درمان های خانگی برای از بین بردن این عارضه میباشد. پوست انار را خشک کنید و به صورت پودر دربیاورید سپس با کمی گلاب یا آبلیمو مخلوط کنید تا حالت خمیری دربیاید سپس 10دقیقه بر روی پوست بگذارید.

خلاصه مقالات جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراحی ترمیمی بینی

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar