همه چیز در مورد جراحی سینه های بزرگ و ماموپلاستی

همه چیز در مورد جراحی سینه های بزرگ و ماموپلاستی

در میان دوستان و یا زمانی که در خیابان در حال تردد هستید ممکن است متوجه خانم هایی شده باشید که سینه های خیلی بزرگی دارند. این سینه ها نه تنها اینکه دیگر زیبا و جذاب نیستند بلکه در خیلی از موارد ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلاتی نیز برای این بانوان بشود. مثلا پیدا نکردن لباس متناسب با بقیه اندام فقط به خاطر بزرگ بودن بیش از حد سینه ها یا خستگی در حین انجام دادن کارهای روزمره یا گردن درد و… عمل ماموپلاستی توصیه جراحان پلاستیک برای این گروه از خانم ها می باشد.

با پیشرفت هر روزه علم معمولا برای عواملی که باعث به وجود آمدن مشکلات و سختی هایی که در زندگی روزمره ما میشود راه حل هایی پیدا شده است. برای خلاص شدن از سینه های بزرگ و پر دردسر و یا سینه های شل و افتاده میتوانیم از ماموپلاستی کمک بگیریم.

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) در سینه های افتاده و شل

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) در سینه های افتاده و شل

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی)

با این روش چربی ها، بافت و پوست اضافی سینه برداشته می شود. عمل ماموپلاستی می تواند گردن درد و کمردرد را در این گروه از زنان کاهش دهد. جراح در این روش یک برش در زیربغل و هاله اطراف پستان و یا پایین سینه ایجاد می کند.

برای جراحی سینه های بزرگ(ماموپلاستی) از دو روش زیر استفاده میشود؛

لیپوساکشن

این روش پرطرفدار جراحی سینه معمولا در سینه هایی استفاده میشود که افتادگی زیادی ندارند و بیماران جزء کسانی هستند که به هیچ وجه نمی خواهند برشی روی سینه ی آنها قرار بگیرد. در این روش ابتدا با سرنگ یک مایع مخصوص به سینه تزریق میشود و بعد در قسمت های مخفی یک برش خیلی کوچک زده میشود و جراح شلنگ باریکی به زیر بافت سینه قرار میدهد و چربی هایی که با مایع مخصوص جدا و شل شده است را با دستگاه مکنده بیرون میکشد. در این حالت جای برش ها خیلی کوچک بوده و سریع خوب میشود و شما صاحب سینه کوچک تر و خوش فرم تری میشوید.

لیفت سینه در سینه های افتاده

در بسیاری از موارد سینه های بزرگ سینه به علت سنگینی بیش از حد دچار افتادگی نیز می شوند. برای کوچک کردن این سینه ها معمولا جراح با استفاده از برش جراحی, سینه ها را کوچک میکند. در این روش از جراحی سینه های بزرگ ممکن است یک یا دو برش بر روی سینه زده شود. البته امروزه بیشتر جراحان با یک برش عمودی به نحو بسیار زیبا و مطلوبی سینه را کوچک کرده و افتادگی آن را نیز اصلاح میکنند.
در مواردی هم که افتادگی سینه کم باشد جراح با کمک برشی که در دور هاله سینه انجام میدهد میتواند سینه را کوچک کند.

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) در سینه های افتاده و شل

کوچک کردن سینه (ماموپلاستی) در سینه های افتاده و شل

عوارض عمل ماموپلاستی

هر جراحی با پیامدها و عوارضی همراه است البته با رعایت مواردی میتوانیم این عوارض را کم تر کنیم. اما مسلما نمیتوانیم کاملا برطرف نماییم.
از جمله عوارض شایع بعد از عمل ماموپلاستی ، میتوان ورم و کبودی سینه ها را بیان نمود. که این عوارض معمولا بین 2 تا3 هفته از بین میرود و فقط ورم کم و نامحسوسی تا 3ماه باقی میماند.

بعد از جراحی ممکن است متوجه سفتی در سینه های خود شوید مخصوصا در مناطقی که برش خورده است. این سفتی به خاطر فرایند جوش خوردن زخم ها است. این وضعیت هم تا یکی دو ماه بعد از جراحی برطرف میشود.

از بین رفتن حس در سینه و بیشتر نوک سینه نیز از عوارض شایع این جراحی میباشد که به خاطر شوک وارد شده به سینه و صدمه به اعصاب در این ناحیه اتفاق می افتد اما این مشکل نیز بعد از گذشت چند ماه برطرف میشود.

هزینه ماموپلاستی

هزینه ی عمل ماموپلاستی برای هر شخص با توجه به نوع جراحی متفاوت است. جدای از این، مواردی دیگری هم هستند که در هزینه ی جراحی زیبایی سینه تاثیر میگذارند مانند: دستمزد پزشک, گسترگی و سختی عمل، هزینه بیمارستان (دولتی یا خصوصی)،هزینه بیهوشی،آزمایش ها و داروها وسوتین طبی بعد از عمل و دیگر هزینه های احتمالی….

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar