پروتز سینه چه عوارضی دارد

پروتز سینه چه عوارضی دارد

امروزه با بالا رفتن آمار جراحی های زیبایی آمار جراحی سینه نیز در حال افزایش است.آیا افراد عوارض جراحی سینه را در نظر میگیرند. بسیاری از خانم ها و در مواردی آقایان نیز خواستار انجام دادن جراحی سینه هستند. این جراحی امکان داشتن سینه ای خوش فرم و متناسب با اندام شما را فراهم میکند. اما لازم است بدانیم که هر جراحی و هر دست کاری که روی اجزای بدن خود انجام میدهید باعث به وجود آمدن عوارضی میشود. در اینجا ما شما را تا حدی با عوارض پروتز سینه آشنا میکنیم و از این جراحی نیز صحبت میکنیم.

کاندیدهای مناسب برای جراحی سینه و عوارض پروتز سینه

در جراحی سینه محدوده سنی وجود ندارد و زمانی که بلوغ سنی کامل شده باشد یعنی 18 سالگی به بعد، این جراحی قابل انجام است. همچنین در سنین بالا و در سنین بعد از یائسگی نیز مشکلی ایجاد نمی ‌کند.

پروتز سینه چیست؟

امروزه ما به صورت شایع در مورد پروتز قسمت های مختلف بدن و پروتز سینه میشنویم و تا حد زیادی با این موارد آشنایی داریم. پروتز یعنی اضافه کردن یک جسم خارجی به بدن برای بزرگ کردن و حجم دادن به آن قسمت و در مورد پروتز سینه هم به همین صورت است؛ یعنی اضافه کردن این جسم خارجی به سینه ها برای بزرگ کردن سینه و حالت دادن و خوش فرم کردن سینه ها.

عوارض پروتز سینه چیست

عوارض پروتز سینه چیست

جنس پروتز از چیست؟

پروتز معمولا از سیلیکون که یک ماده گیاهی است ساخته شده است. که در جراحی زیبایی سینه از آن به کرات استفاده میشود.

مسائلی که پیش از انجام دادن پروتز باید بدانید؟

سینه های مصنوعی نیز همانند سینه های طبیعی روی طرز نشستن و فرم بدن فرد تاثیر دارد. با بزرگ شدن و سنگین شدن سینه ها طرز نشستن و ایستادن شما تغییر خواهد کرد اگر پروتز خیلی سنگین باشد وزن آن را بیشتر احساس خواهید کرد. اگر عمل پروتز بعد از زایمان و شیردهی انجام شود بسیار بهتر و راحت تر است. پروتز هرگز مانند سینه واقعی نیست و مصنوعی بودن آن کاملا حس میشود.

عوارض پروتز سینه چیست

عوارض پروتز سینه چیست

عوارض پروتز سینه چیست؟

بعد از جراحی های سینه مانند دیگر جراحی ها عوارضی وجود دارد که با انتخاب یک جراح ماهر و مجرب احتمال کمتر شدن این عوارض امکان پذیر است. در زیر به بعضی از عوارض پروتز سینه اشاره میکنیم :

1_ بعد از جراحی, سینه ها کبود و متورم میشوند و این کبودی تا 2یا 3هفته بعد از جراحی کاملا مشهود است اما کم کم از میزان آن کاسته میشود.

2_به وجود آمدن عفونت که یکی از عوارض پروتز سینه است. البته با انجام دادن یک جراحی دقیق و مصرف مرتب آنتی بیوتیک میتوانیم تا حد زیادی از به وجود آمدن این عارضه جلوگیری کنیم.

3_ خون مردگی و لخته شدن خون نیز از عوارض نادر این جراحی است که ممکن است در نواحی برش خورده به وجود آید. در اغلب موارد بعد از گذشت یک تا دو هفته کاملا برطرف میشود.

4_ بی حسی در نوک سینه و یا حتی در کل سینه از دیگر عوارض پروتز سینه است. این عارضه به علت شوک شدیدی که در حین جراحی به سینه وارد میشود و یا آسیب دیدن اعصاب در این نواحی ممکن است اتفاق بیفتد که خوشبختانه در 90 درصد موارد با گذشت کمتر از 6ماه این بی حسی از بین رفته است.

5_ درد نیز از عوارض این جراحی است که تا چند روز بعد از جراحی ممکن است ادامه داشته باشد و با استفاده از مسکن های مناسب قابل کنترل است.

6_ هر چند تمام تلاش برای متقارن شدن سینه ها انجام میشود ولی ممکن است بعد از جراحی هر دو سینه شما کاملا هم اندازه و متقارن نباشد.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar