بوتاکس و کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

بوتاکس و کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

کلینیک پوست یک کلینیک درمانی است که معمولا بیشتر برای انجام دادن درمان های زیبایی مورد استفاده قرار می گیرد. اما نمی توانیم منکر این موضوع شویم که پیدا کردن کلینیک پوست خوب نقش بسزایی در روند درمان دارد.

برای پیدا کردن کلینیک پوست خوب می توانید به مقاله ی ” کلینیک پوست خوب و 5 نکته ی مهم قبل از مراجعه ” مراجعه کنید. این مقاله به طور کامل شما را راهنمایی می کند تا بتوانید در هر شهر از کشور یک کلینیک پوست خوب را تشخیص بدهید. و اما ما در این مقاله به بخشی از خدماتی که در کلینیک تخصصی پوست و مو ارائه می شود، می پردازیم.

انجام بوتاکس در کلینیک تخصصی پوست و مو

خیلی از افراد برای انجام بوتاکس به کلینیک تخصصی پوست و مو مراجعه می کنند ولی توقع غیر واقعی از این عمل دارند. دلیل این توقع و انتظار نا به جا نا آگاهی این عزیزان از خدمات کلینیک پوست می باشد.

در این مقاله ما سعی می کنیم توضیح کاملی در مورد انجام بوتاکس در یک کلینیک پوست و مو داشته باشیم تا زمانی که فرد تصمیم به انجام این کار می گیرد تشخیص بدهد که آیا بوتاکس برای او مناسب است یا نه؟

 خدمات کلینیک تخصصی پوست و مو

خدمات کلینیک تخصصی پوست و مو

تزریق بوتاکس برای درمان کدام چین و چروک ها کاربرد و تاثیر دارد؟

در اصل تزریق بوتاکس برای آن دسته از چین و چروک ها کاربرد دارد که بر اثر انقباض عضلات به وجود آمده باشند. مانند چین بین دو ابرو که به چین اخم معروف است یا چین های پیشانی و چین پنجه ای دور چشم.

این نوع از چین ها بر اثر انقباض عضلات به وجود می آیند. تزریق بوتاکس باعث می شود این عضلات فلج و یا از کار افتاده شوند. اگر ما هر چه سریع تر تزریق بوتاکس را انجام دهیم از ایجاد و عمیق شدن این چین ها خودداری کرده ایم.

چه مدت بعد از تزریق بوتاکس اثر آن مشخص می شود؟

اگر داروی استفاده شده برای بوتاکس با کیفیت عالی باشد و این کار در یک کلینیک تخصصی پوست و مو و  توسط یک متخصص انجام شده باشد معمولا 2 روز بعد از تزریق اثرگذاری آن شروع می شود، عضلات آرام و فلج می شوند اما حداکثر اثر گذاری دارو از 7 الی 10 روز بعد از تزریق می باشد. معمولا پزشک از بیمار درخواست خواهد کرد که دو هفته بعد از تزریق برای چک کردن و ترمیم احتمالی به کلینیک مراجعه کند.

تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی پوست و مو

تزریق بوتاکس در کلینیک تخصصی پوست و مو

اثر بوتاکس تا چه مدت باقی خواهد ماند؟

جواب این سوال برای کسانی که می خواهند بوتاکس را انجام دهند بسیار مهم است. بعضی از افراد گمان می کنند که  بوتاکس یک عمل مادام العمر است و با یک بار بوتاکس کردن برای همیشه از شر چین و چروک های  این قسمت ها خلاص می شوند.

اما باید بگوییم که تاثیر بوتاکس در افراد مختلف متفاوت است ولی برای هیچ کس مادام العمر نیست. می توانیم زمان متوسط تاثیر بوتاکس را برای افراد مختلف بین 3 تا 6 ماه بیان کنیم. البته مواردی داشته ایم که تاثیر بوتاکس تا 8 ماه هم ادامه داشته است.

اکثر افراد بعد از تزریق بوتاکس اول بسیار راضی هستند اما نسبت به تزریق های بعدی در جلسات بعد احساس خوبی ندارند و گمان می کنند که تاثیر بوتاکس کم شده است. البته این یک روند طبیعی است زیرا در تزریق اول بوتاکس، چون عضلات کاملا بکر و هوشیار بوده اند و همیشه در حالت انقباض بوده اند، پس از تزریق و فلج شدن عضلات احساس خوشایندی دارند. به خصوص بیماران مبتلا به میگرن، این افراد تا وقتی که اثر دارو وجود دارد کاهش چشمگیری در درد میگرن خود دارند.

تزریق بوتاکس در کلیینک تخصصی پوست و مو

تزریق بوتاکس در کلیینک تخصصی پوست و مو

تا چند مرتبه باید تزریق بوتاکس ادامه داشته باشد؟

تزریق بوتاکس باید در فاصله زمانی بین 3 تا 6 ماه و به تعداد 4 تا 5 بار ادامه داشته باشد. در تزریق بوتاکس ما عضلات فوقانی صورت را به طور آگاهانه فلج می کنیم، در طول این مدت که عضله فلج است حرکت نمی کند و اثرش کم تر می شود. همین موضوع باعث کم تر شدن قدرت همیشگی آن می شود.

مورد دوم اینکه: افردی که عادت به اخم کردن دارند (در حین مطالعه یا در هنگام مواجهه با آفتاب) این عادت در آن ها کم کم از بین می رود. این دو عامل باعث می شود که فرد بعد از تزریق 4 تا 5 بار بوتاکس دیگر نیازی به تزریق نداشته باشد.

آیا ممکن است که فرد بعد از استفاده ی یکی یا دوبار از بوتاکس دیگر تاثیری از دارو نبیند؟

ما در موارد بسیار نادری داشته ایم بیمارانی که بعد از استفاده یکی یا دو بار از بوتاکس دیگر پوست آن ها به دارو جواب نداده است. دلیل این عارضه ساخته شدن آنتی بادی علیه این دارو است.

اگر شما به کار متخصص خود و داروی مصرفی او ایمان دارید و این کار را در کلینیک تخصصی پوست و مو و مجهزی انجام داده اید، می توانید برای برطرف شدن این مشکل، نوع دارو را تغییر دهید.

نکته: باید توجه داشته باشید که خیلی از داروهای استفاده شده در ایران توسط افراد غیر متخصص و مواد چینی و تقلبی می باشند و عوارضی مانند ایجاد آلرژی، سردردهای شدید و دوبینی را به دنبال خواهد داشت. توصیه ما به شما این است برای انجام دادن تزریق بوتاکس اول یک کلینیک پوست خوب را انتخاب کنید و این کار را تحت نظر یک متخصص پوست انجام دهید.

کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

کاشت مو

ریزش مو در حد متعادل یک امر طبیعی است اما گاهی این ریزش از حد تعادل خارج شده و باعث کم مویی یا کچلی فرد می شود. در این گونه مواقع عمل کاشت مو، یک راه حل دائمی برای باز گرداندن موهای زنده می باشد.

در یک کلینیک پوست خوب، از پیشرفته ترین تکنیک های کاشت مو، درمان ریزش ابرو، کم پشت شدن موها، درمان طاسی موضعی سر همچنین از لیزر برای درمان ریزش مو ناشی از بیماری ها و .. . استفاده می شود.

روش های جدید کاشت موی سر و کاشت ابرو این امکان را ایجاد کرده که فرد موهای از دست رفته را به وسیله ی موهای طبیعی و در حال رشد خود بازیابی کند.

بنابراین کاشت مو به روش جدید باعث بهبود ظاهر شخص و بالا رفتن اعتماد به نفس وی میشود.

تغییر چهره بعد از کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

تغییر چهره بعد از کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

روش های مختلف کاشت مو کدامند؟

انواع تکنیک های به کاربرده شده برای کاشت و پیوند موی طبیعی به قرار زیر است:

استخراج واحد های فولیکول (FUE) :

در این روش نیازی به برش دادن پوست سر نمی باشد و هر یک از فولیکول های مو تک به تک از سر جدا می شوند.
ایجاد برش (FUT)
در این روش گرافت های مو با ایجاد برش نواری در پشت سر ایجاد می شوند. بعد از برش زدن گراف نواری مو، با استفاده از میکروسکوپ فولیکول های مو جدا سازی می شود.

روش ترکیبی (FUT ,FUE)

کاشت مو به روش ترکیبی باید طی دو جلسه و در دو روز متوالی انجام شود. در هر روز یک منطقه از قسمت های مورد نظر پیوند را دریافت می کند. به همین خاطر در این روش حداکثر تراکم در سریع ترین زمان ممکن حاصل می شود.

کاشت مو در یک کلینیک تخصصی پوست و مو

کاشت مو در یک کلینیک تخصصی پوست و مو

مراحل کاشت مو چگونه است؟

در یک کلینیک پوست خوب کاشت مو به منظور بازیابی موهای از دست رفته به صورت سرپایی و با بی هوشی موضعی انجام می شود.

برای این کار ابتدا گرافت های مو، از سر جدا می شوند. برای گرفتن گرافت مو قسمتی از سر انتخاب می شود که حاوی مو و ریشه ی آن باشد. و سپس جای برش روی سر بخیه زده میشود.

بعد از آماده سازی گرافت، محلی که می خواهد مو کاشته شود نیز باید آماده شود. سپس گرافت ها در محل آماده شده کاشته می شوند.
در یک کلینیک پوست خوب تمامی استانداردها به منظور حفظ ایمنی بیمار رعایت می شود مثلا پزشکان و پرسنل ملزم به استفاده از محافظ سوزن برای جلوگیری از فرو رفتن تصادفی سوزن در دست و در نتیجه عفونت و انتقال بیماری های واگیردار هستند.

نتیجه ی کاشت مو چگونه است؟

بیماران می توانند فورا بعد از درمان طرح کلی خط موی خود را مشاهده کنند. ریزش موی کاشته شده در چند هفته ی اول پس از کاشت کاملا طبیعی است، اما پس از این ریزش مو دوباره قوی و سالم رشد می کند و برای همیشه باقی خواهد ماند.
نتایج کاشت ابروی طبیعی را هم 4 تا 6 هفته پس از درمان می توانید مشاهده کنید اما نتایج کامل بعد از 6 ماه آشکار خواهد شد.

مزایای کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

اگر شما این درمان را در یک کلینیک پوست خوب انجام دهید می توانید مطمئن باشید که پزشکان مجربی شما را درمان می کنند.

نتایج دائمی هستند زیرا در کلینیک پوست خوب پزشکان تنها از فولیکول های قوی و سالم استفاده می کنند.
در کلینیک تخصصی پوست و مو پزشکان و متخصصان گرافت ها را در هر ناحیه از پوست در جهت و زاویه ی مخصوص خود می گذارند. به همین خاطر نتایج کاشت کاملا طبیعی است.

پس از درمان هیچ گونه اثر زخمی در پشت سر خود نخواهید داشت و می توانید موهای خود را به هر صورتی که دوست دارید آرایش کنید.

هزینه ی کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

هزینه ی کاشت مو در کلینیک تخصصی پوست و مو

هزینه ی کاشت مو چقدر است و چگونه محاسبه می شود؟

خوب این خیلی طبیعی است که نتوانیم در این جا قیمتی واحد را برای همه در نظر بگیریم زیرا یک کلینیک پوست  با توجه به امکانات و دستگاه هایی که دارد و با توجه به نرخ نظام پزشکی خدمات خود را با قیمت های مختلفی ارائه می دهد. جدا از آن هزینه ی کاشت مو ی سر یا ریش یا کاشت ابرو بسته به میزان مویی که باید کاشته شود، تخصص متخصص و کلینیک متفاوت است.

آیا کاشت مو کاری دردناک است؟

بیشتر افراد در طول انجام کاشت مو یا ابرو در حال تماشای فیلم هستند و یا اینکه می خوابند و معمولا پس از آن می گویند که هیچ دردی را حس نکرده اند. تعداد بسیار کمی از بیماران 1 تا 2 روز اول بعد از کاشت مو از مسکن استفاده کرده اند.

 

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)