بوتاکس صورت چیست و مدت زمان تاثیر آن چقدر است

بوتاکس صورت چیست و مدت زمان تاثیر آن چقدر است

هجوم افراد برای بوتاکس صورت به سمت کلینیک پوست غیر قابل انکار است. امروزه افراد برای زیبا شدن و جوان شدن انواع راه های مختلف را امتحان می کنند که بوتاکس هم یکی از این روش ها است. اما بوتاکس چیست ؟آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

بوتاکس چیست و مدت زمان تاثیر بوتاکس

برای بهتر و کامل تر جواب دادن به این سوال ابتدا باید شما را با انواع پوست ها و عضلات آشنا کنیم.
از نظر متخصص پوست و جراحان افراد مختلف براساس حجم عضلات و قدرت عضلات به سه دسته تقسیم می شوند:

دسته ی اول: آن گروهی هستند که عضلات صورت آنها بسیار قوی است و در صورت آنها چین های بسیار عمیقی هم دیده می شود. تاثیر بوتاکس در این افراد معمولا بین 1 تا 2 ماه است.

بوتاکس چیست و آماده سازی برای بوتاکس

بوتاکس چیست و آماده سازی برای بوتاکس

دسته ی دوم: افرادی را تشکیل می دهد که صورت آنها از عضلات ضعیف تر درست شده است. در صورت این افراد چین های ریز و سطحی دیده می شود و تاثیر بوتاکس صورت برای این افراد بهترین نتیجه و گاهی حتی تا یک سال باقی می ماند.

دسته سوم: از افرادی تشکیل شده که بین این دو دسته هستند و تاثیر تزریق بوتاکس صورت برای این افراد حدود 3 تا 6 ماه است.

معمولا اگر شما از متخصص  پوست یا جراح پلک به طور سرسری و گذرا بپرسید که مدت زمان تاثیر بوتاکس چقدر است به شما خواهد گفت 3 تا 6 ماه، گفته ی او براساس حد متوسط است. نکته ی بعدی این است که اگر شما می خواهید اثر بوتاکس در صورت شما بیشتر بماند، بهتر است دفعات اول بین تزریق بوتاکس فاصله ی زیادی نباشد البته متخصصان و جراح پلک با توجه به نوع گوشت و عضله ی شما بهترین زمان را برای تزریق بعدی مشخص می کنند.

بوتاکس چیست و مزایای آن

بوتاکس چیست و مزایای آن

آیا تزریق بوتاکس دردناک است؟

پرسیدن این سوال خیلی رایج و طبیعی است. در جواب این سوال ما به شما عنوان می کنیم که تزریق بوتاکس اغلب درد زیادی ندارد. در مواردی هم که بیماران درد شدید را حس کرده اند مربوط به روش آماده سازی و تزریق دارو بوده است.

برای کاهش درد مختصر تزریق بوتاکس هم روش هایی وجود دارد که پزشک یا جراح پلک می تواند یکی از آنها را برای شما به کار ببرد.

آیا می توانیم خودمان بوتاکس را تهیه کنیم؟

این نیز سوال بعضی از مراجعه کنندگان به کلینیک های زیبایی برای انجام تزریق بوتاکس صورت بوده است. معمولا بوتاکس توسط پزشک یا جراح پلک تهیه می شود. اما در صورت تمایل شما می توانید با نسخه ی پزشک یا جراح پلک خود آن را از داروخانه نیز تهیه کنید. در این صورت شما فقط هزینه ی تزریق را به پزشک می پردازید.

نکته ی مهم در این مورد این است که اگر شما خودتان اقدام به خرید بوتاکس کردید، حتما باید آن را در دمای پایین و در کنار یخ نگهداری کنید.

بوتاکس چیست و مزایای آن

بوتاکس چیست و مزایای آن

هزینه ی بوتاکس و تزریق آن چقدر است؟

به دلیل تنوع در مارک های مختلف بوتاکس و هزینه ی مربوط به کلینیک های دولتی و خصوصی و وابسته بودن قیمت داروها به دلار و یورو نمی توانیم قیمت ثابتی را بیان کنیم. اما بهترین روش برای پیدا کردن قیمت ها در هر زمان که شما آمادگی این کار را داشتید تماس با مطب پزشک یا جراح پلک انتخابی خود و پرسیدن قیمت ها است.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)