بهترین تغذیه برای پوست صورت و داشتن تناسب اندام

بهترین تغذیه برای پوست صورت و داشتن تناسب اندام

امروزه دیگر مفهوم زیبایی گسترده تر از زیبایی چهره است و زیبایی اندام را نیز در برمیگیرد. برای رسیدن به این هدف سالانه میلیون ها دلار هزینه میشود.حال آنکه رسیدن به این زیبایی در اصل نیاز به هزینه زیادی ندارد. آسانترین راه برای اینکه هم از زیبایی چهره و هم تناسب اندام برخوردار شوید تغذیه سالم است. حالا سوال این است بهترین تغذیه برای پوست چیست؟

داشتن تغذیه سالم و بر پایه اصول خاص ضامن زیبایی, جوانی و تناسب اندام در شما میشود.

بهترین تغذیه برای پوست چیست

بهترین تغذیه برای پوست چیست

بهترین تغذیه برای پوست و زیبایی اندام

مصرف غذاهای سرخ کردنی باعث اضافه وزن شما و همچنین ایجاد چین و چروک پوست صورت و بدن میشود. خوب این نکته بدیهی است که اگر شما غذاهای سرخ شده خود را کم کنید و به جای آن از غذاهای آب پز یا بخارپز استفاده کنید. مطمئنا لطف بزرگی برای زیبایی اندام و چهره خود انجام داده اید.

وقتی غذا ها سرخ میشوند، روغن زیای در آنها میماند و این روغن های اشباع نشده هم باعث اضافه شدن لایه های چربی در بدن شما و هم اختلال در روند هضم و هم باعث ایجاد چین و چروک پوست صورت میشود برعکس آن غذاهای آب پز یا بخارپز است که باعث ایجاد سرعت در سوخت و ساز بدن و آسانتر شدن روند هضم و بالاتر از همه اینکه اضافه نشدن یا حتی کم شدن چربی های بدن میشوند.

مصرف غذاهای خام در تغذیه سالم

خیلی از ما عادت داریم همه مواد اطراف خود را اول بپزیم و بعد بخوریم. اما توجه به این نکته ضروری است که میوه و سبزیجات اگر خام مصرف شوند باعث بالا رفتن سوخت و ساز در بدن به خصوص در نواحی شکم و پهلو میشوند. همچنین همه ویتامین و املاح این دو ماده در حالت خام دست نخورده باقی میماند و با این روش مصرف بدن میتواند به طور کامل از این املاح استفاده کند. این نکته در مورد آنتی اکسیدان موجود در میوه ها و سبزیجات نیز صادق است و مصرف آنتی اکسیدان برای جوان ماندن پوست و شادابی پوست و همچنین مبارزه با انواع سرطان ضروری میباشد.

نوشیدن چای سبز

نوشیدنی مورد علاقه ایرانیان چای سیاه است. با توجه به اینکه این نوع چای نیز برای سلامتی بدن مفید است و در خیلی از موارد به بدن کمک میکند تا در مقابل بیماریهای مختلف مقاومت داشته باشد اما چای سبز به خاطر داشتن آنتی اکسیدان فراوان باعث بالا رفتن سوخت وساز بدن, آب شدن چربی ها, تناسب اندام و زیبایی میشود. در صورتی که شما عادت به استفاده از چای سیاه دارید میتوانید روزانه حداقل یک وعده به جای چای سیاه از چای سبز استفاده کنید و نتیجه آن را خودتان مشاهده کنید.

بهترین تغذیه برای پوست چیست

بهترین تغذیه برای پوست چیست

مصرف کنجد

کنجد یک دانه روغنی با طبع گرم و تر است. این غله دارای املاح مختلف و پروتئین میباشد. خاصیت کنجد برای حافظه از دیرباز زبان زد همه بوده است ولی این دانه به علت طبع گرم بودن تا حدی سوخت و ساز بدن را نیز بالا میبرد. توصیه ما به شما این است که این دانه مقوی را در سبد تغذیه خود بگنجانید و حتی میتوانید به جای استفاده از دانه کنجد روغن کنجد را جایگزین روغن مصرفی خود بکنید.

سیاه دانه

سیاه دانه هم مانند کنجد یکی از غلات و به شکل دانه ای است با این تفاوت که روغنی نیست. شما میتوانید از سیاه دانه برای سوزاندن چربی های شکم و پهلو و رسیدن به تناسب اندام استفاده کنید. همچنین سیاه دانه به شما برای رسیدن به طبعی متعادل کمک میکند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar