بهترین دکتر برای جراحی ترمیمی بینی و قیمت عمل ترمیم بینی

بهترین دکتر برای جراحی ترمیمی بینی و قیمت عمل ترمیم بینی

یکی از سوالات رایج بسیاری از بیماران و کاندیدهای جراحی زیبایی بینی این است که اگر یک بار بینی را جراحی کنند و به هر صورت از نتیجه ی آن راضی نباشند آیا باز هم امکان انجام جراحی ترمیم بینی وجود دارد یا خیر؟ برای انجام دادن جراحی ترمیمی بینی بهترین زمان چه وقت است و چه مدت بعد از اولین جراحی بینی این کار انجام شود؟

اگر این امکان وجود دارد آیا تمام پزشکان و جراحان بینی این کار را انجام می دهند یا فقط تعدادی از آنها ؟

و هزاران سوال دیگر …

ایران یکی از کشور هایی است که آمار انجام جراحی های زیبایی در آن بسیار بالا است. هر ساله تعداد کثیری از افراد در حال انجام دادن یک یا چند مورد از جراحی های زیبایی هستند. در بین این جراحی ها جراحی زیبایی بینی, یکی از پرطرفدارترین جراحی ها است.

خوشبختانه با توجه به این کثرت جراحی ها و تجربه ای که پزشکان ما در این زمینه بدست آورده اند می توانیم با جرات اعلام کنیم که تخصص جراحان زیبایی در ایران از بسیاری از کشورهای حتی مدرن بالاتر است. به همین خاطر در صد خطا هم کمتر است. اما همیشه داشتن یک راه گریز بسیار مفید است.

جراحی ترمیمی بینی زنان

جراحی ترمیمی بینی زنان

جراحی ترمیمی بینی زنان

در جراحی زیبایی بینی اگر به هر دلیلی برای بینی بیمار مشکلی پیش بیاید. بهترین راه انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی  است.

اما اگر شما جراحی زیبایی بینی را انجام داده اید و به هر دلیلی از نتیجه ی آن راضی نیستید مقاله ی درستی را انتخاب کرده اید.

جراحی ترمیمی بینی میتواند بسیاری از مشکلات جراحی اولیه را برطرف کند

جراحی ترمیمی بینی میتواند بسیاری از مشکلات جراحی اولیه را برطرف کند

جراحی ترمیمی بینی چیست؟

البته همان طور که می بینید هدف این جراحی تا حد زیادی از نام این جراحی مشخص است. جراحی ترمیم بینی در واقع جراحی ترمیمی بینی یا یک جراحی ثانویه بینی است. بعد از انجام اولین جراحی زیبایی بینی اگر نتایج دلخواه بیمار نباشد این جراحی انجام می شود.

جراحی ترمیمی بینی در اکثر موارد حتی گران تر از جراحی اولیه بینی است, زیرا دکتر جراحی بینی علاوه بر ترمیم و بازسازی بینی باید تغییرات بیشتری را نسبت به جراحی اولیه انجام دهد و جدای از این موارد جراحی ترمیم بینی پیچیده تر و سخت تر از جراحی اولیه ی بینی است.

بسیاری از بیماران علت ناراضی بودن از جراحی اولیه را نتیجه ی ناآگاهی جراح خود در مورد ظاهر بینی متناسب با نوع صورت آن ها و یا کم تجربگی پزشک خود می دانند. به همین خاطر توصیه ما همیشه بر این بوده است برای انجام دادن این جراحی حتما دکتر جراحی بینی متخصص و با تجربه ای را انتخاب کنید.
البته امروزه بعضی از جراحان بینی با نرم افزارهای خاص مربوط به جراحی هایی بینی می توانند شکل تقریبی بینی بعد از جراحی زیبایی بینی را به بیمار نشان بدهند و به بیماران برای انتخاب بهترین شکل بینی متناسب با صورتشان کمک کنند.

جراحی ترمیمی بینی در افراد مختلف

جراحی ترمیمی بینی در افراد مختلف

چه کسانی و در چه صورتی نیاز به جراحی ترمیمی بینی دارند؟

مناسب ترین افراد برای انجام جراحی ترمیم بینی افراد سالمی هستند که از نتیجه ی رینوپلاستی (جراحی بینی) اولیه ی خود ناراضی بوده اند و یا افرادی با مشکلات زیر:

اگر اسکلت بینی به اندازه ی کافی محکم نشده باشد
اگر نوک بینی دچار افتادگی شده باشد
اگر قوز بینی به طور کامل برداشته نشده باشد
اگر بینی هنوز کج باشد
اگر بینی هنوز دچار انحراف بینی باشد
اگر بینی بیش از حد سر بالا شده باشد
اگر پشت بینی بیش از حد قوس داده شده باشد
اگر بافت های بینی بیش از حد برداشته شده باشد
اگر فاصله سوراخ های بینی زیاد باشد
اگر دچار مشکلات تنفسی باشید
اگر از ظاهر بینی بعد از جراحی اولیه ناراضی هستید
تمامی این موارد قابل اصلاح است و یک دکتر جراحی بینی ماهر و مجرب می تواند به راحتی این مشکلات را برطرف کند.

دکتر جراحی بینی برای اصلاح این موارد معمولا اسکلت بینی را به وسیله ی غضروف ها یا استخوان های خود بیمار تقویت می کند و از غضروف های لاله های گوش یا دنده ها استفاده می کند.

نکته ی قابل توجه ای که اینجا باید بیان شود این است که اگر آسیب دیدگی مربوط به پوست بینی باشد جراحی ترمیم بینی بسیار مشکل و حتی گاهی موارد غیر ممکن است (البته این مورد بسیار نادر است)

قبل و بعد از جراحی ترمیمی بینی

قبل و بعد از جراحی ترمیمی بینی

اهمیت پوست در عمل ترمیم بینی تا چه حد است؟

نوع پوست و لفاف بافت نرم از مولفه های مهم در جراحی بینی است. خصوصا در جراحی ترمیم بینی پوست و بافت های نرم در جراحی زیبایی بینی اولیه ی در ساختمان باقی مانده ی بینی روی هم می آیند و یک بافت هم بندی در جای زخم جراحی تشکیل می شود. این بافت هم بند می تواند جایگزین غضروفی شود که در جراحی اولیه ی بینی برداشته شده است.

در این جراحی برش باید با نهایت دقت انجام شود تا به پوستی که اکنون احتمالا نازک تر هم هست آسیبی وارد نشود. به جز این یکی از تفاوت های اصلی بین جراحی زیبایی بینی و جراحی ترمیم بینی واکنش التهابی شدیدی است که در بافت نرم بینی پس از جراحی ترمیم بینی مشاهده می شود.
واکنش التهابی پوست پس از جراحی اولیه ملایم است و این در صورتی است که ممکن است بافت های نرم بینی بعد از جراحی دوم واکنش کاملا متفاوت و شدیدتری از خود نشان دهند.
این واکنش با بیشتر شدن تعداد جراحی ها شدیدتر نیز می شود و در نتیجه ی زیبایی تاثیر منفی می گذارد.
لازم است که دکتر جراحی بینی این جراحی را به شیوه ی کاملا دقیق انجام دهد تا از التهاب و تشکیل بافت همبند حدالمقدور جلوگیری شود.

روند درمان بیماران با پوست ضخیم و بیماران با پوست نازک کاملا متفاوت از یکدیگر است. و نکته ی قابل توجه ی بعدی این است که بیماران با پوست ضخیم باید حمایت نوک بینیشان بسیار قوی باشد تا نوک را محل مناسب نگه دارد.

از آنجا که پوست ضخیم سنگین تر است, وزن گوشت، نوک بینی را به سمت پایین می کشد.

بهترین زمان برای انجام دادن جراحی ترمیم بینی کدام است؟

نظر جراحان بینی مجرب این است که, با توجه به این مورد که ترمیم بینی جراحی شده و خوابیدن ورم ها بعد از جراحی اولیه ی بینی گاهی تا یک سال هم زمان می برد بهتر است شخص این زمان را سپری کند و اگر بعد از گذشت این زمان هنوز مشکلات باقی بود و هنوز بیمار از شرایط و فرم بینی خود ناراضی بود اقدام به انجام جراحی ترمیم بینی کند.

هر چند ممکن است این زمان برای بعضی از بیماران بسیار طولانی باشد اما باز هم باید از انجام دادن هر اقدام عجولانه ای خودداری شود. زیرا همان طور که گفته شد ممکن است با خوابیدن ورم ها و گذشت زمان اشکالات از بین برود در صورتی که در ترمیم زود هنگام ممکن است بینی هنوز شکل واقعی خود را نشان نداده باشد.

گاهی حتی ترمیم زود هنگام, در حالی که بینی هنوز درگیر روند ترمیم جراحی اولیه است و دستکاری مجدد بینی و ناحیه ی جراحی شده ممکن است سبب بروز اشکال خون رسانی به پوست شود و اختلال در ترمیم ایجاد شود و حتی می تواند منجر به عوارض غیرقابل برگشت شود.

قبل و بعد از جراحی ترمیم بینی

قبل و بعد از جراحی ترمیم بینی

در چه صورتی ما می توانیم جراحی ترمیم بینی را قبل از یک سال انجام دهیم؟

البته در برخی از موارد امکان انجام دادن جراحی بینی قبل از یک سال هم وجود دارد مانند مواردی که پره های بینی در جراحی اولیه ی بینی جمع نشده باشند یا مشکل فقط در قسمت استخوان های بینی باشد.

در این موارد می توان بعد از گذشت 6 ماه از عمل اولیه جراحی ترمیم بینی را انجام داد.

جراحی ترمیم بینی تا چه حد می تواند موثر باشد؟

توجه به این نکته بسیار مهم است که جراحی ترمیم بینی نیاز به تجربه و تخصص بیشتری نسبت به جراحی اولیه دارد. به همین خاطر انتخاب دکتر جراحی بینی مناسب و متخصص در میزان و بالا رفتن درصد موفقیت جراحی ترمیم بینی بسیار موثر است.

از دیگر عواملی که می تواند بر میزان موفقیت جراحی ترمیم بینی تاثیر دارد نوع پوست بینی و نوع مشکل ایجاد شده است.

پوست هایی با ضخامت معمولی (نه خیلی کلفت, نه خیلی نازک) بهترین کاندید یا بهترین نوع پوست برای انجام جراحی ترمیم بینی محسوب می شوند.
مشکل ترین عمل ترمیم بینی در مواردی است که پوست بینی در ناحیه پره ها یا سوراخ های بینی بیش از حد برش خورده باشد.

جراحی ترمیمی بینی و عوارض آن

جراحی ترمیمی بینی و عوارض آن

در جراحی ترمیم بینی بهتر است به چه نکاتی توجه کنیم؟

جراحی ترمیم بینی کاملا متفاوت با جراحی بینی اولیه است و دکتر جراحی بینی که می خواهد این کار را انجام بدهد باید تخصص خاص برای درک مسائل پیچیده و آناتومی و مشکلات متعدد بعد از جراحی اولیه را داشته باشد.

در جراحی ترمیم بینی در صورتی موفقیت آمیزتر است که مشکل محدود و در یک نقطه متمرکز باشد.
برای بهتر شدن جراحی ترمیم بینی لازم است به دنبال دکتر جراحی بینی باشید که در انجام این نوع از عمل های جراحی متخصص باشد و درک مناسبی از اهداف مورد نظر بیمار در مورد ظاهر بینی بیمار داشته باشد.

همچنین لازم است که بیمار هم درک مناسبی از محدودیت های عمل اصلاحی بینی داشته باشد و همچنین انتظارات واقع بینانه از نتیجه ی جراحی ترمیم بینی داشته باشد.
متاسفانه با وجود ناامید کننده بودن این موضوع, در برخی موارد بهتر است بیمار از انجام دادن جراحی ثانویه ی بینی خودداری کند, زیرا ممکن است خطرات و عوارض ناشی از این جراحی به مراتب بیشتر از مزایا و فایده های آن باشد.

رفع اشکالات در جراحی ترمیمی بینی

رفع اشکالات در جراحی ترمیمی بینی

مدت استراحت در جراحی ترمیم زیبایی بینی چند روز است؟

بهتر است بدانید معمولا جراحی ترمیمی بینی, یک جراحی سرپایی است. مدت زمان لازم برای انجام این جراحی چیزی حدود 1 تا 3 ساعت است که یا در مطب پزشک یا در بیمارستان تحت بی حسی موضعی یا بی هوشی عمومی انجام می شود و فرد هیچ گونه دردی را حس نخواهد کرد اما ممکن است کمی دچار حالت تهوع شود.

دوره ی ریکاوری برای بهبود بیمار بعد از این جراحی حدود 2 هفته است. دکتر جراحی بینی به احتمال زیاد بینی بیمار را در این مدت گچ می گیرد. کاهش ورم و تورم در هفته ی اول روند چشمگیری را دارد.
بهتر است در جراحی اولیه دکتر جراحی بینی مجربی را انتخاب کنید تا از عمل جراحی ثانویه بینی جلوگیری کنید.

آیا می توانیم به جای انجام دادن عمل ترمیم بینی از تزریق ژل ( زیبایی بینی بدون جراحی ) هم استفاده کنیم؟

بله, تزریق ژل مخصوصا برای بیمارانی که به دنبال انجام جراحی ترمیم بینی هستند می تواند بسیار موثر باشد. انجام جراحی بینی باعث ضعیف شدن ساختار داخلی بینی می شود و با انجام جراحی های مکرر بینی شدیدا آسیب پذیر می شود.

از سویی دیگر اصلاح بد شکلی ها و مشکلات جزئی با جراحی می تواند بسیار چالش برانگیز باشد. به همین خاطر استفاده از ژل های تزریقی برای فرم دهی بهتر و برطرف کردن بعضی از مشکلات می تواند بسیار مناسب تر از جراحی ثانویه بینی باشد.

یک دکتر جراحی بینی مجرب می تواند بدون آسیب زدن به ساختار های حساس بینی, ناهنجاری های مربوطه را با تزریق ژل به سادگی بر طرف کند.

 خلاصه مقالات جراحی بینی

جراحی بینی گوشتی

جراح بینی

جراحی بینی با لیزر

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar