آشنایی با روش هایی برای جلوگیری از پیری پوست

آشنایی با روش هایی برای جلوگیری از پیری پوست

برخی از محصولات مراقبتی پوست حاوی موادی است که سلول های مرده پوست را بر می دارد و جلوگیری از پیری پوست می کنند و پوستی درخشان تر و تازه تر نمایان می گردد. برای مثال داروهای مخصوص آکنه و محصولات ضد چین و چروک حاوی اسید سالیسیلیک و یا رتینوئیدها است که به لایه برداری یاری می رساند. بعلاوه می توان برای از بین بردن پوست مرده از پلینگ های مکانیکی یا لایه برداری شیمیایی استفاده نمود. هر دو این محصولات هم با نسخه و هم در فرمول های خانگی موجود است. البته محصولات تهیه شده در خانه ممکن است فرق زیادی با محصولات تجاری نداشته باشد.

جلوگیری از پیری پوست ؛ پوست های تیره به TLC نیاز دارد.

برای مثال اگر فرد دارای پوست سبزه و یا تیره است در این صورت پوست او نسبت به آفتاب یا مواد شیمیایی حساس تر است. پس همیشه باید از محصولات مراقبتی ساده و ملایم و از نرم کننده و ضد آفتاب استفاده نماید. حتی اگر در برابر تابش آفتاب مستقیم نیستید باز هم باید از ضدآفتاب برای محافظت از پوست خود در برابر سرطان پوست ، چین و چروک و لک های تیره استفاده کنند.

جلوگیری از پیری پوست ؛ توجه به تغذیه

جلوگیری از پیری پوست ؛ توجه به تغذیه

جلوگیری از پیری پوست ؛ در برنامه غذایی خود چه دارید؟

پوست نیز مانند سایر اعضای بدن به تغذیه مناسب نیاز دارد. برخی مطالعات بیان می دارد مواد مغذی قادر به بهبود و محافظت از پوست است. کرم ها و سرم ها حاوی ویتامین C,E دربرابر بروز صدمات ناشی از آفتاب به پوست یاری می نماید. کرم های حاوی ویتامین E , B3 قادر است صدمات وارد شده به پوست به دلیل آفتاب را بهبود بخشد. پس همواره باید در غذاهای خود ویتامین اضافه نمود.

جلوگیری از پیری پوست ؛محصولات اورگانیک همیشه بهترین انتخاب نیست.

هیچ مدرک علمی وجود ندارد دال بر اینکه استفاده از محصولات آرایشی و محصولات مراقبتی طبیعی یا اورگانیک برای پوست بهتر است. در برخی موارد این محصولات ممکن است باعث تحریک پوست شود به خصوص اگر پوست حساس باشد. مانند بسیاری از محصولات مراقبتی، مواد طبیعی مانند عصاره های گیاهی ممکن است در برخی افراد باعث بروز جوش ها یا واکنش های آلرژیک شود. ابتدا باید این محصولات را در یک منطقه از پوست که کمتر در معرض دید است امتحان نمود.

جلوگیری از پیری پوست ؛ ماساژ صورت: محض سرگرمی یا کاری مفید؟

برای مراقبت از پوست دست و بدن نیازی نیست به سالن های ماساژ صورت بروید البته ماساژ باعث می گردد پوست برای مدتی نرم و صاف به نظر آید. هرچند ماساژ صورت باعث آرامش نیز می گردد. در سالن های ماساژ صورت، پوست را هم پاک می کنند و هم لایه برداری می نمایند. اما در برخی افراد ، ماساژ ممکن است باعث بروز واکنش های آلرژیک شود پس اگر پس از ماساژ قرمزی یا جوش مشاهده شد باید از ماساژ پرهیز نمود.

جلوگیری از پیری پوست ؛ آیا سن من از بروز جوش گذشته است؟

من فردی بالغ هستم اما چرا پوست من باز هم دچار جوش ها و دانه های سر سیاه می شود؟ هورمون ها محصولات مخصوص مو و همچنین استرس در میان سایر دلایل از جمله عوامل بروز جوش هاست. متخصص پوست یا متخصص زیبایی می تواند به فرد در مورد نیازهای پوست یاری رساند. بعلاوه برخی محصولات حاوی موادی است که آکنه و علائم پیری را از بین می برد.

جلوگیری از پیری پوست ؛ کارهایی که برای حفظ درخشش پوست خود باید انجام دهید.

 سیگار نکشید. استعمال سیگار پوست را پیر نموده و باعث بروز چین و چروک می گردد.

 میوه، سبزیجات، پروتئین بدون چربی و غلات سبوس دار مصرف نمایید تا پوستی سالم داشته باشید.

هر روز ورزش کنید. ورزش با افزایش جریان خون پوست را بهبود می بخشد و عرق کردن آلودگی ها را از پوست خارج می سازد.

راهی برای از بین بردن استرس بیابید. استرس ممکن است باعث حساسیت بیشتر پوست شده و جوش ها را بدتر کند.

از آفتاب دوری کنید. اگر می خواهید پوست تیره ای داشته باشید از برنزه مصنوعی استفاده نمایید.

 تحریریه پزشک آشنا به نقل از webmd.com

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar