از پزشک متخصص پوست و مو و آرایشگر حرفه ای بپرسید

از پزشک متخصص پوست و مو و آرایشگر حرفه ای بپرسید

افسانه ها و حقایق درباره مو را از متخصص پوست و مو و آرایشگر حرفه ای بپرسید.

پزشک آشنا به سراغ آرایشگر حرفه ای جیم شاو و پزشک متخصص پوست و مو نیکول راجرز رفته است تا شما بتوانید حقایق زیبایی را از شایعات تشخیص دهید.

پزشک متخصص پوست و مو ؛اگر به فولیکول مو آسیب نرسیده باشد موها دوباره رشد می کنند.

پزشک متخصص پوست و مو ؛اگر به فولیکول مو آسیب نرسیده باشد موها دوباره رشد می کنند.

پاسخ های پزشک متخصص پوست و مو و آرایشگر

031514_1412_13.pngزمانی که موها دسته ای ریخته شود آیا دوباره موهای آن محل رشد می کند؟

پزشک متخصص پوست و مو : اگر موهای شما خیلی محکم کشیده نشده باشد و به فولیکول آسیب نرسیده باشد این موها دوباره رشد می کنند. البته ممکن است دوازده ماه طول بکشد.

031514_1412_13.pngبعد از زخم شدن پوست سر در اثر ضربه چه مدت فرد باید صبر کند تا از شامپو و رنگ استفاده کند؟

متخصص پوست و مو : در صورتی که پوست خونریزی نداشته باشد فرد می تواند از شامپو استفاده کند. اما از رنگ بعد از بهبودی پوست استفاده شود.

031514_1412_13.pngآیا ریزش مو ممکن است از عوارض جانبی مصرف زوکور یا زولوفت باشد؟

متخصص پوست و مو : بله مهار کننده های انتخابی باز جذب سروتونین (SSRI) به عنوان یک طبقه دارویی که شامل زولوفت نیز می باشد، ممکن است باعث ریزش موها شود. البته درمورد زوکور چنین چیزی گزارش نشده است اما در این مورد نیز ممکن است واکنش ایدیوپاتیک رخ دهد.

پزشک متخصص پوست و مو ؛چه پرکاری تیرویید و چه کم کاری آن موجب ریزش مو می گردد.

پزشک متخصص پوست و مو ؛چه پرکاری تیرویید و چه کم کاری آن موجب ریزش مو می گردد.

031514_1412_13.pngآیا وجود اختلال در کار تیرویید باعث ریزش موها به صورت دسته ای در یک زمان می گردد؟

دکتر پوست : بله چه پرکاری تیرویید و چه کم کاری آن موجب ریزش مو می گردد. باید به متخصص داخلی یا غدد مراجعه نمود تا اطمینان یافت سطح تیرویید مناسب است.

031514_1412_13.pngآیا استفاده از میکونازول بر روی پوست سر موجب رشد سریع تر موها می گردد؟

متخصص پوست و مو : خیر. هیچ مدرکی وجود ندارد دال بر این موضوع که میکونازول (داروی ضد قارچ موضعی) باعث رشد مجدد موها می گردد.

تنها راه مناسب برای درمان انتهای منقطع مو کوتاه کردن موهاست.

تنها راه مناسب برای درمان انتهای منقطع مو کوتاه کردن موهاست.

031514_1412_13.pngآیا موخوره قابل درمان است همان طور که برخی محصولات مربوط به مو ادعا می کنند؟

متخصص پوست و مو: بله. می توان آن را با محصولات حاوی سیلیکون خاص پوشش داد تا قسمت های منقطع مو را به هم چسباند اما هنگامی که مو شسته می شود محصول از روی موها پاک می شود در نتیجه موها به حالت خشک و منقطع سابق بر می گردد. تنها راه مناسب برای درمان انتهای منقطع مو کوتاه کردن موهاست.

031514_1412_13.pngبعضی افراد هنگام استفاده از رنگ مو دچار واکنش آلرژیک،تنگی نفس می شوند. چه کار باید انجام دهند؟ آیا باید در تمام عمر از رنگ کردن موهای خود بپرهیزند؟

متخصص پوست و مو : در این مورد ابتدا باید به یک متخصص آلرژی یا یک متخصص پوست مراجعه نمود تا مشخص گردد. کدام مواد در رنگ مو باعث بروز واکنش در فرد می گردد. اگر بتوان این ماده را از داخل محصولی که فرد استفاده می کند حذف نمود (بسیاری از رنگ موها  فاقد مواد حساسیت زا می باشند)مشکل فرد بر طرف خواهد شد. اما فرد باید خیلی مراقب باشد و هنگام استفاده از رنگ موهای جدید باید ابتدا در منطقه ای کوچک آن را امتحان کند.

پزشک متخصص پوست و مو ؛رنگ مو به تنهایی موجب آسیب به موها و پوست سر نمیگردد.

پزشک متخصص پوست و مو ؛رنگ مو به تنهایی موجب آسیب به موها و پوست سر نمیگردد.

031514_1412_13.pngآیا رنگ کردن مداوم مو به موها و یا به پوست سر آسیب وارد می نماید؟

متخصص پوست و مو :اگر رنگ مو همراه با استفاده از گرمای زیاد یا نرم کننده ها باشد، بله آسیب می رساند. رنگ مو به تنهایی موجب آسیب به موها و پوست سر نمیگردد به خصوص هنگامی که روند رنگ و نرم کردن مو یا رنگ و گرما دادن به مو خیلی با هم فاصله داشته باشد.

031514_1412_13.pngآیا بین رشد مو در مردان و زنان تفاوتی وجود دارد؟

متخصص پوست و مو :خیر. هیچ مدرکی وجود ندارد دال بر این که بین سرعت رشد مو بین مردان و زنان تفاوت وجود دارد.

هر چه بیشتر بدن تحت تاثیر آلوپسی آره اتا قرار گیرد رشد دوباره موهای از دست رفته سخت تر می گردد.

هر چه بیشتر بدن تحت تاثیر آلوپسی آره اتا قرار گیرد رشد دوباره موهای از دست رفته سخت تر می گردد.

031514_1412_13.pngآیا در زمینه درمان آلوپسی اخیرا پیشرفت هایی شده است؟

متخصص پوست و مو: پزشک شما ممکن است مایل باشد داروهای ضد التهابی سیستمیک تجویز کند. اما هر مورد با مورد دیگر فرق دارد و در کل هر چه بیشتر بدن تحت تاثیر آلوپسی آره اتا قرار گیرد رشد دوباره موهای از دست رفته سخت تر می گردد.

031514_1412_13.pngخانمی 64 ساله پرسیده اند: موهای من همیشه خیلی نازک بود. اما در طول این چند سال اخیر متوجه شده ام که موهایم در قسمت پیشانی در دو طرف کوتاه تر شده است. علت آن چیست؟ آیا می توان موهای من را تا حدودی دوباره به حالت اول بازگرداند؟

متخصص پوست و مو: این موها احتمالا وارد مرحله کوتاه شدگی شده اند که به موجب آن موهای فرد با موهایی نازک تر و ظریف تر از موهای دیگر جایگزین می گردد. اغلب در مورد خانم ها در طول خط مو موها نازک تر است به خصوص در چیزی که ما از آن به نام رکود زمانی یاد می کنیم. می توان برای ضخیم سازی و بلند کردن موها از مینوکسیدیل موضعی استفاده برد.

031514_1412_13.pngآیا استفاده از قرص های ژل نرم حاوی روغن نارگیل به بهبود ماهیت موها کمک می کند؟ اگر این طور است در روز چه مقدار از آن را باید مصرف نمود؟ آیا ویتامین هایی هست که به بهبود رشد و استحکام موها کمک کند؟

متخصص پوست و مو: خیر. مکملی وجود ندارد که باعث افزایش ضخامت موها گردد. البته برخی داروهای خاص بدون برچسب برای خانم ها مورد استفاده قرار می گیرد. مانند: اسپیرونولاکتون و فیناستراید. این داروها به تشخیص پزشک داده می شود.

پزشک متخصص پوست و مو ؛مینوکسیدیل موضعی موها را ضخیم می کند.

پزشک متخصص پوست و مو ؛مینوکسیدیل موضعی موها را ضخیم می کند.

031514_1412_13.pngچه کارهایی باید انجام داد و از انجام چه کارهایی باید پرهیز نمود تا موها سریع تر رشد کند؟

متخصص پوست و مو : مینوکسیدیل موضعی دارویی است که در این زمینه مفید واقع می شود در این صورت موها ضخیم شده و مدت طولانی تری در فاز آناژن رشد نگاه داشته می شود. باید این دارو مدت 6الی 12 ماه هر روز، روزی دوبار استفاده شود تا به نتیجه مطلوب رسید.

 منبع

تحریریه پزشک آشنا

  1. سلام.میخواستم بدونم موهایی ک در اثر رژیم یا استرس ریخته شده دوباره برگشت پذیره یا نه؟؟؟؟چه کاری باید انجام بدیم ؟؟؟؟؟؟؟:-(

  2. سلام .من دختری هستم 24 ساله که به دلایل مشکلات مالی نتوستم برم دکتر رژیم و خودم سرخود رژیم گرفتم ولی سعی میکردم که ویتامین هارو به بدنم برسونم و از قرص مولتی ویتامین استفاده میکردم.وزنم حدود10 کیلو کم شد ولی بعدش سرم شروع به ریزش مو کرد و من خیلی کلافه شده بودم کوتاه کردم وبعد به دکتر مراجعه کردم که شمامپو و قرص دادن که الان ریزش موهام خیلی بهتر شده ولی خیلی کم حجم شده و این منو ازار میده میخواستم بدونم ایا موهای ریخته شده برمیگردن و اینکه چه مدت میکشه تا دوباره رشد کنن.ممنون میشم جواب منو بدین

  3. سلام خسته نباشید من ۱۸ سالمه
    دوسال پیش بخاطر استفاده از گلسر شونه جادوی بغل سرم خالی شده میخام بدونم دوباره موهام درمیاد یانه لطفا کمکم کنید

  4. سلام دختری هستم ۱۶خودسر رژیم گرفتم ۱۸کیلوکم کردم الان ریزش موی شدیدی دارم قبلا موهام خیلی پرپشت بود اماحالا چیزی ازش نمونده میخواستم بدونم امکان رشدمجددموهای ریخته شده وجود دارد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  5. سلام خسته نباشی من 24 سالمه .بدلیل استفاده از گلسرکش جادویی کناره های سرم خالی شده میخواستم بدون امکان رشدمحدد موهام هست ..لطفا راهنماییم کنید خواهش میکنم

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)