دیگر از پیری پوست نترسید رازهای جوان ماندن پوست کشف شد

دیگر از پیری پوست نترسید رازهای جوان ماندن پوست کشف شد

به نظر من جوان ماندن پوست آرزوی همه آدم ها است. افراد زیادی هستند که از پیر شدن و افتادن چین و چروک پوست صورت خود نگران هستند و این نشانه را, نشانه ی از بین رفتن زیبایی پوست و زشت شدن خود میدانند.

خوشبختانه با پیشرفت علم و آگاهی های جدید امروزه برای مقابله با این ترس ها و نگرانی ها راه های زیادی کشف شده که هم آسان و هم کم خرج هستند.

برای جوان ماندن  پوست کافی است کمی روی تغذیه خود تمرکز داشته باشیم.

برای جوان ماندن پوست از غذاهای آب پز یا بخارپز استفاده کنیم

اگر به پوست صورت و بدن مردم کشورهای چشم بادامی مانند جامعه کره و ژاپن دقت کنید متوجه می شوید که با آنکه سن زیادی دارند اما پوست صاف و زیبایی هم دارند و اصلا این پوست نمایانگر سن واقعی آنها نیست. سوال اینجاست که چرا و چگونه؟ راز زیبایی پوست آنها چیست؟

سال ها محققان روی این مسئله تحقیق کردند و به این نکته رسیدند که نوع تغذیه در این کشورها باعث شده این مردم پوست خوبی داشته باشند. در این کشورها اغلب از غذاهای آب پز یا بخارپز استفاده می شود و به ندرت از فست فود یا غذاهای سرخ شده استفاده می کنند.

غذاهای بخارپز و جوان ماندن پوست

غذاهای بخارپز و جوان ماندن پوست

اگر می خواهی ماه شوید ماهی بخورید!

ماهی آزاد، ماکرو و ماهی‌های چرب دیگر منبع اسیدهای چرب امگا ۳ هستند که تأثیر فوق‌العاده‌ای روی پوست دارند. باعث از بین رفتن چین وچروک پوست میشوند و همچنین باعث نرمی ولطافت پوست نیز می شوند.

آب بنوشید

و چقدر توصیه کنیم به نوشیدن مایعات به خصوص آب. سلول های پوستی برای جذب مواد مغذی نیاز به مایعات دارند، همچنین مایعات باعث میشوند این سلول ها غشای نرم تری داشته باشند. در نتیجه مایعات به خصوص آب نقش موثری در جوان ماندن پوست شما دارد. زمانی که هوا گرم تر است و یا شما ورزش کرده اید بدن شما نیاز به آب بیشتری دارد. توصیه ما به شما این است در طول روز 6تا 8 لیوان آب مصرف کنید.

آب و جوان ماندن پوست

آب و جوان ماندن پوست

پروتئین و لوبیا را فراموش نکنید

انواع گوشت ها از قبیل ماهی ها, گوشت مرغ بدون پوست, گوشت قرمز بدون چربی دارای مقدار زیادی پروتئین هستند. به غیر از خانواده گوشت ها، خانواده لوبیاها نیز دارای مقدار زیادی پروتئین هستند. پروتئین ها با رادیکال های آزاد مبارزه کرده و همچنین دارای اسیدآمینه ای هستند که برای تولید سلول های جدید بسیار مناسب هستند.

راه های بعدی برای جوان ماندن پوست و جلوگیری از ایجاد چین و چروک استفاده از مواد طبیعی که در خانه ها نیز یافت میشود, است.

سفیده تخم مرغ

سفیده ی تخم مرغ خاصیت کلاژن سازی دارن و کلاؤن ماده ای است که باعث تولید سلول های جدید در پوست میشود. اگر شما روزانه حدود 20 دقیقه سفیده تخم مرغ را روی پوست خود قرار بدهید و سپس آبکشی کنید بعد از حدود دو هفته تغییرات پوست خود را متوجه می شوید.

انار و جوان ماندن پوست

انار و جوان ماندن پوست

استفاده از ماسک انار

انار برای از بین رفتن چین و چروک پوست بسیار مناسب است و به روش های مختلف می توان از آن استفاده کرد.

روغن هسته انار در بازار موجود است شما میتوانید از این روغن در طول روز یا شب به هنگام خوابیدن استفاده کنید، در ضمن این روغن خاصیت ضدآفتاب شما را چند برابر می کند.

پوست انار: شما می توانید پوست انار را خشک کنید و بعد به صورت پودر دربیاورید سپس با گلاب یا آبلیمو مخلوط کنید تا یک خمیر بدست آورید. این خمیر را به مدت 20 دقیقه بر روی پوست خود قرار دهید و سپس آبکشی نمایید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar