عوامل مهم در ریزش مو کدامند وراه درمان و پیشگیری این عوامل چیست

عوامل مهم در ریزش مو کدامند وراه درمان و پیشگیری این عوامل چیست

ریزش مو ممکن است علت های زیادی داشته باشد که اگر شما دچار هر کدام از این علت ها یا چند مورد از این علل شوید موهای شما شروع به ریزش ناگهانی وشدید میکند .در این مقاله ما به علت ریزش مو می پردازیم وسعی میکنیم شما را با راه درمان وپیشگیری این علت ها آشنا کنیم .

عوامل مهم ریزش مو 

1 حاملگی :

حاملگی ممکن است یکی از علت های ریزش مو در زنان باشد . اغلب زنان باردار بعد از چند ماه بارداری ممکن است متوجه ریزش موی شدید خود شوند . این ریزش به خاطر تغییر هورمون در زنان باردار شکل میگیرد .بهتر است برای درمان این نوع از ریزش با پزشک خود مشورت کنید

2 شیردهی:

شیر دهی نیز یکی از علت های ریزش مو محسوب میشود . خانوم ها ممکن است از بعد از گذشت 3ماه از بچه دار شدن متوجه ریزش مو در سر خود بشوند این ریزش موبه دو دلیل میتواند باشد 1 شیر دادن وکم شدن کلسیم بدن مادر 2 تغییر هورمون در بدن . در زمان حاملگی بدن مادر ممکن است شرایطی را به وجود آورد تا با افزایش هورمون مانع ریزش مو ی بدن شود بعد از حاملگی سطح هورمون ها نرمال میشود وموهایی که باید در حاملگی می ریختند اکنون در زمان شیر دهی شروع به ریزش میکنند . برای درمان این عارضه مشاوره با پزشک واستفاده از قرص های کلسیم توصیه میشود .

ریزش مو علت های زیادی می تواند داشته باشد

ریزش مو علت های زیادی می تواند داشته باشد

3 استرس :

استرس داشتن برای هر قسمت از بدن ما عوارضی را در پی دارد .میتوانیم استرس را هم یکی از علت های ریزش مو به حساب آوریم . تاثیر استرس برروی بدن افراد مختلف متفاوت است . در کسانی که شغل های پر استرس دارند ریزش موی شدید تری نیز وجود دارد . برای کم شدن این نوع از ریزش مو که امروزه رو به افزایش است شما باید خود را از محیط های پر استرس و تشنج زا دور کنید . در زمان ناراحتی ونگرانی سعی کنید آرامش و خون سردی خود را تا حد ممکن حفظ کنید .

4 عفونت ها:

بعضی از عفونت ها مانند عفونت های قرچی باعث ریزش مو در افراد میشود به همین سبب در دسته بندی علت های ریزش مو قرار میگیرد . در این عارضه با درمان عفونت با داروهای ضد قارچ میتوانید از ریزش موهای خود جلوگیری کنید .

موی سالم حزء از زیبایی

موی سالم حزء از زیبایی

5 مراقبت نا درست :

کشش بیش از حد موها نیز میتواند یکی از علت های ریزش مو به حساب آید .اپر شما هر روز موهای خود را با انواع کش های پلاستیکی به صورت محکم وکشیده ببندید طولی نمکشد که موهای شما شروع به ریزش میکنند زیرا در هر بار کشیده شدن موها ریشه مو شل تر میشود

6 بیمار:

آیا متوجه افرادی شده اید که به خاطر ریزش مو به پزشک مراجعه میکند ولی متوجه داشتن بیماری خاصی در بدن خود شده اند .بیماری هایی مانند دیابت و لوپوس و … ممکن است با ریزش مو همراه باشند واصلا هیمین ریزش مو دلیل خوبی برای تشخیص این نوع از بیماریها باشد .

7 مصرف دارو :

از علت های دیگر ریزش مو دارو را عنوان میکنیم . گاهی مصرف داروهای خاصی که برای بیماری های خاصی تجویز میشود ممکن است در بعضی افراد ریزش مو را ممکن شود .داروهایی مانند ضد انعقاد خون , داروهای ضد افسردگی ، داروهای ضد نقرس ، شیمی درمانی که برای سرطانها استفاده می شود استفاده بیش از حد از ویتامین A و قرصهای ضد حاملگی. قطع این داروها به کاهش ریزش مو و درمان ریزش مو بسیار کمک کننده است.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar