18 راز که باید درباره مردها بدانید | بخش نخست

18 راز که باید درباره مردها بدانید | بخش نخست

مردها درباره احساسات خود صحبت می نمایند

آیا همسر شما مردی خوددار و سنتی است؟ اگر این طور است سایت وب ام دی در این زمینه 18 نکته درباره روابط زناشویی ارایه می دهد، این نکات توسط روانشناسان بیان شده است، البته روانشاسانی که به بررسی نقش جنسیت درکارهای خود پرداخته اند. نکته اول: مردان تمایل دارند به صورت غیر مستقیم احساسات خود را ابراز دارند. پس از همسر خود درباره کارهای رمانتیکی که در آخر هفته انجام می دهد یا درباره حسی که در اولین ملاقات با شما داشت سوال کنید. پاسخ های او در این باره احساسات او را نشان می دهد و شما یک گام به سوی شناخت او پیش می روید.

مردها و عملکردشان

مردان با عملکرد خود عشق خود را ابراز می دارند

برخی مردان تمایل دارند احساسات خود را با عملکرد خود نشان دهند تا با کلمات. همسر شما ممکن است با تعمیر اشیا در خانه یا با مرتب کردن حیاط یا حتی با بیرون گذارن آشغال و با انجام هر کاری که محیط اطراف شما را بهبود می دهد عشق خود را نشان دهد.

تعهد در مردان

مردان تعهد را جدی می گیرند

همیشه گفته می شود مردها از تعهد هراس دارند. اما شواهد حاکی از آن است که مردها امر ازدواج را امری بسیار جدی در نظر می گیرند. آنان دیر تر متعهد می شوند زیرا می خواهند اطمینان یابند که شایستگی دارند. طی نظر سنجی که از مردان متاهل انجام پذیرفت مشخص شد 90 درصد آنان بیان داشتند اگر باز هم قرار بود ازدواج کنند همسر فعلی خود را دوباره بر می گزیدند.

توجه مردها

مردها گوش می دهند.

هنگامی که شخصی صحبت می کند معمولا از واژه های «بله » و «که این طور» استفاده می نماییم . به این ترتیب طرف مقابل ما متوجه می شود که ما به حرف های گوش می دهیم اما برخی مردها این کار را نمی کنند. اینکه مردها در پاسخ به حرف های شما چیزی نمی گویند به این معنا نیست که آنان گوش نمی دهند. شاید او مایل است در سکوت به صحبت های شما گوش دهد و فکر کند.

فعالیت در مردان

با هم فعالیت هایی انجام دهید

مردها بیشتر از طریق انجام فعالیت، روابط زناشویی با همسر خود را قوی می سازند تا از طریق صحبت درباره احساسات و افکار. برای بسیاری از مردان فعالیت هایی مانند ورزش و رابطه جنسی باعث می گردد آنان احساس نزدیکی بیشتری با همسر خود کنند.

مردها و علایقشان

مردان باید زمانی را در اختیار خود داشته باشند.

هرچند انجام فعالیت ها در کنار هم از اهمیت خاصی برخوردار است اما مردان باید زمانی را برای خود داشته باشند. اگر همسر شما به فعالیت های نظیر فوتبال ، باغبانی، یا ورزش علاقه دارد او را تشویق کنید تا به انجام سرگرمی مورد علاقه خود بپردازد در این صورت شما نیز زمانی را برای خود خواهید داشت. اگر زوجین زمانی را برای رشد شخصیت خود داشته باشند در این صورت بیشتر می توانند برای طرف مقابل وقت گذارند.

مردها از پدرشان پیروی میکنند

مردان از پدر خود پیروی می نمایند.

اگر می خواهید مردی را بشناسید پدر او را بشناسید. چگونگی رفتار پدر و روابط او با همسر خود نشان می دهد پسر او در آینده چگونه با همسر خود رفتار می کند.

مردها و فراموشی

مردان زودتر فراموش می کنند

زنان مدت طولانی تری تجارب منفی خود را با خاطر می سپارند و احساس اضطراب، یا غم و اندوه بیشتر در آنان باقی می ماند. در مقابل مردان کمتر به حوادث بد توجه دارند و سریع تر فراموش می کنند. پس اگر هنوز هم می خواهید درباره مشاجره شب قبل صحبت کنید می بینید همسر شما آن را فراموش کرده است.

با مردها رک باشید

مردان قادر نیستند نشانه های کوچک را مشاهده نمایند.

بیشتر اوقات مردان متوجه علایم کوچکی چون تغییر صدا یا تغییر حالت صورت نمی شوند. و آنان به خصوص ممکن است غم را در چهره همسر خود مشاهده نکنند. اگر می خواهید شوهر شما متوجه احساس شما شود درباره احساس خود رک باشید.     ادامه دارد …

تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar