18 راز که باید درباره مردان بدانید | بخش آخر

18 راز که باید درباره مردان بدانید | بخش آخر

پزشک آشنا


مردان نسبت به قدردانی پاسخ می دهند.

اگر از همسر خود قدردانی کنید عملکرد او بسیار متفاوت می شود. برای مثال مراقبت از فرزندان: مطالعات نشان می دهد هنگامی که مردان متوجه می شوند همسرش به کار او بها می دهد و او را با کفایت می داند بیشتر در مراقبت از فرزندان سهیم می شود.

مردان بیشتر از زنان درباره رابطه جنسی فکر می کنند.

بله. هرچند این مورد یک راز نیست. بسیاری از مردان زیر 60 سال در مقایسه با یک چهارم خانم ها حداقل یک بار در روز به رابطه جنسی فکر می کنند. این امر فقط به این جا ختم نمی شود. مردان حداقل دوبرابر خانم ها درباره رابطه جنسی خیال پردازی می کنند و خیال پردازی های آنان خیلی گوناگون است. مردان همچنین بیشتر از خانم ها به رابطه جنسی بدون برنامه ریزی فکر می کنند. اما فکر مانند عمل نیست.

مردان به رابطه جنسی بها می دهند

می گفتند از نظر مردان رابطه جنسی فقط یک رابطه است. اما برای بسیاری از مردان رابطه جنسی بین دو فرد متعهد به یکدیگر از اهمیت خاصی برخوردار است. و مانند بسیاری از زنان، مردان نیز در یک رابطه بر پایه تعهد، رفتار صمیمی جنسی را با اهمیت می انگارند. یکی از دلایل آن این است زوجینی که یکدیگر را مدتی طولانی می شناسند می دانند چگونه یکدیگر را ارضا کنند تا افرادی که یکدیگر را نمی شناسند.

مردان تمایل دارند خانم ها رابطه جنسی را آغاز کنند.

بسیاری از مردان احساس می کنند آنان کسی هستند که همواره رابطه جنسی را آغاز می کنند. اما مردان همچنین تمایل دارند همسر آنان رابطه جنسی را آغاز نماید. پس خجالت نکشید به همسر خود نشان دهید که به رابطه جنسی تمایل دارید. آغاز رابطه جنسی گاهی باعث می گردد هر دو نفر به سطح بالای ارضا برسند.

مردان همیشه آماده رابطه جنسی نیستند.

تعجب نکنید بله مردان همیشه مایل به رابطه جنسی نیستند. مانند خانم ها، مردان نیز اغلب در معرض استرس هستند; استرس ناشی از عواملی مانند کار، خانواده، و پرداخت قبوض; و بروز استرس میل جنسی را از بین می برد. هنگامی که مردی می گوید امشب نه. این بدان معنا نیست که او شما را دوست ندارد. او فقط نمی خواهد در آن لحظه رابطه جنسی داشته باشد.


مردان تمایل دارند همسر خود را شاد کنند.

شادی شما برای شوهر شما از اهمیت خاصی برخوردار است. اما همسر شما متوجه نمی شود شما چه می خواهید اگر به او نگویید. بسیاری از زنان تمایلی ندارند درباره چیزهایی که دوست دارند و چیزهایی که دوست ندارند صحبت کنند. اگر می توانید شفاف با همسر خود صحبت نمایید اما شخصیت او را خراب نکنید او به صحبت های شما گوش می دهد. زیرا شوهر شما می داند اگر شما حس خوبی داشته باشید او نیز حس خوبی خواهد داشت.

مردان دچار اضطراب می شوند.

اکثر مردان، گاهی دچار اضطراب می شوند، به خصوص هنگامی که پا به سن می گذارند. شوهر شما ممکن است در مورد بدن خود، تکنیک ها، و استقامت بدنی خود دچار اضطراب شود. اگر به او کمک کنید تا آرامش خود را باز یابد و از لحظات زندگی خود لذت ببرد در این صورت رابطه جنسی برای او کمتر استرس زا خواهد بود.

مردان ممکن است خانه را ترک کنند اگر نیازهای او تامین نشود.

اگر شوهر شما حس کند شما به او علاقه ای ندارید و در رابطه مورد توجه قرار نمی گیرد او در جای دیگری خود را ارضا می کند. گاهی مردان خود را در کار غرق می کنند. برخی با ورزش و بازی های رایانه ای خود را سرگرم می کنند و برخی نیز به همسر خود خیانت می کنند. برای جلوگیری از بروز این عوامل با هم صحبت کنید و نیازهای یکدیگر را تامین نمایید.

او روی شما حساب می کند.

بسیاری از مردان می دانند اگر روابط زناشویی خراب شود خیلی چیزها از دست می رود نه فقط در کنار هم بودن بلکه تمام زندگی که در کنار همسر خود ساخته است. اگر می خواهید روابط زناشویی خود را مستحکم سازید حتما شوهر شما نیز به شما یاری می رساند.

تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com


منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar