۲۴ روش کاهش وزن بدون رژیم | بخش دوم

۲۴ روش کاهش وزن بدون رژیم | بخش دوم

پیتزای سالم تری تهیه کنید.

اگر در پیتزا به جای گوشت از سبزیجات استفاده شود100 کالری اضافی از برنامه غذایی حذف می گردد. سایر ترفندها درباره پیتزای رژیمی شامل: مصرف مقدار اندکی پنیر یا استفاده از پنیرهای کم چرب است و برای نان پیتزا می توان از نان های نازک که با روغن زیتون تهیه شده است استفاده نمود.

کاهش وزن بدون رژیم (1) 

کاهش وزن بدون رژیم : مصرف قند را کاهش دهید

اگر نوشیدنی های حاوی مواد قندی مانند نوشابه های معمولی با  آب معمولی جایگزین شود می توان از مصرف حدود 10 قاشق چایخوری  شکر پرهیز نمود. برای طعم دار کردن نوشیدنی ها می توان  به آن لیمو، نعناع یا توت فرنگی  یخ زده اضافه نمود. توجه داشته باشید قند مایع موجود در نوشابه ظاهرا علایم سیری طبیعی در بدن را دچار تغییر می نماید. تحقیقی که در این زمینه انجام پذیرفت به مقایسه افرادی که 450 کالری اضافی از طریق مصرف شیرینی جات دریافت می نمودند و افرادی که همان مقدار کالری را از طریق مصرف نوشابه به دست می آورند پرداخت و مشخص شد افرادی که شیرینی جات مصرف می نمودند به صورت ناخواسته کمتر کالری دریافت می کردند اما این امر درمورد افرادی که نوشابه می خوردند صادق نبود. و طی 4 هفته 1 کیلوگرم به وزن آنان اضافه شد.

کاهش وزن بدون رژیم (2)

کاهش وزن بدون رژیم : از لیوان های بلند و باریک استفاده کنید.

به جای لیوان های پهن و کوتاه از لیوان های بلند و باریک استفاده کنید تا مقدار کالری که از طریق مایعات دریافت می کنید کاهش دهید و به دنبال آن بدون نیاز به رژیم، وزن شما کم شود. با این روش چیزی حدود 25تا30 درصد کمترآب میوه، نوشابه، شراب و سایر نوشیدنی دریافت می کنید. این امر چگونه ممکن است؟ برایان ونسینک دارای مدرک دکترا در این زمینه می گوید: دید افراد به نوع لیوان باعث می گردد آنان به سوی مصرف نوشیدنی های بیش از حد روی آورند. او در دانشگاه کورنل طی تحقیقات خود دریافت همه افراد از هر قشری از لیوان های کوتاه و بزرگ استفاده می کنند حتی کسانی که متصدی با تجربه در مشروب فروشی ها هستند.

کاهش وزن بدون رژیم (3)

کاهش وزن بدون رژیم : از مصرف نوشیدنی های الکلی بپرهیزید.

لیوان خود را با نوشیدنی غیر الکلی یا کم کالری مانند آب گازدار پرکنید . هر گرم الکل در مقایسه با کربوهیدرات ها یا پروتیین ها، حاوی مقدار بیشتری کالری است. مصرف الکل باعث می گردد فرد تمرکز خود را از دست دهد و با بی فکری به سوی مصرف چیپس، آجیل و سایر غذاهایی که به صورت معمول مصرف نمی کند روی آورد.

کاهش وزن بدون رژیم (4)

کاهش وزن بدون رژیم : از چایی سبز استفاده کنید.

نوشیدن چایی سبز یکی از راهبردهای کاهش وزن است. برخی مطالعات بیان می دارد چایی سبز از طریق عملکرد ترکیبات شیمیایی گیاهی به نام کاتچین، موتور کالری سوز بدن را به صورت موقت به کار می اندازد. حداقل با نوشیدن چایی سبز می توان بدون دریافت کالری زیادی نوشیدنی فرح بخشی مصرف نمود.

 کاهش وزن بدون رژیم (5)

کاهش وزن بدون رژیم : به سمت ورزش یوگا بروید.

بر اساس مطالعه ای که در مجله انجمن رژیم غذایی آمریکا صورت گرفته است خانم هایی که ورزش یوگا انجام می دهند نسبت به سایر خانم بیشتر وزن کم می کنند. چه ارتباطی بین یوگا و کاهش وزن وجود دارد؟ کسانی که به طور منظم یوگا کار می کنند از روش محتاطانه صرف غذا نیز پیروی می نمایند. برای مثال آنان مقادیر زیاد غذا در رستوران ها را می بینند اما به اندازه ای غذا مصرف می نمایند که احساس سیری کنند. محققان بر این باورند آرامش و خودآگاهی که از طریق یوگا دریافت می شود باعث می گردد فراد در برابر وسوسه پرخوری مقامت نماید.

کاهش وزن بدون رژیم (6)

کاهش وزن بدون رژیم : غذا را در خانه صرف کنید.

حداقل پنج بار در هفته  از غذاهای خانگی استفاده کنید. گزارشات ارسالی درباره مصرف کنندگان بیان می دارد این امر یکی از عادات فوق العاده افرادی است که وزن خود را کاهش داده اند. به نظر ترسناک می آید؟ اما آشپزی ساده تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید. جهت تهیه غذاهای سریع می توانید از غذاهای نیمه آماده استفاده کنید مانند گوشت خرد شده بدون چربی، کاهو شسته شده، سبزیجات از قبل برش داده شده، کنسرو لوبیا، نوارهای باریک گوشت مرغ پخته، یا ساندویچ ماهی قزل آلا.

 کاهش وزن بدون رژیم (7)

کاهش وزن بدون رژیم : به زمان مکث در مصرف غذا توجه کنید.

بسیاری از افراد به صورت طبیعی هنگام غذاخوردن مکث می کنند و آنان چند دقیقه قاشق و چنگال را در بشقاب می گذارند. به بروز این حالت توجه داشته باشید و بیش از آن مقدار غذایی که مصرف کرده اید غذا نخورید. پس بشقاب خود را از روی میز بردارید و از گفتگو با افراد لذت ببرید. مکث هنگام غذا خوردن علامتی است که نشان می دهد فرد سیر شده اما شکم او پر نشده است. بسیاری افراد به این علامت توجهی نمی کنند.

تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com

کاهش وزن بدون رژیم بخش نخست                       کاهش وزن بدون رژیم بخش آخر

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar