کاهش وزن بدون رژیم | بخش آخر

کاهش وزن بدون رژیم | بخش آخر

 

 

آدامس نعنایی با اسانس قوی بجوید

آدامس نعنایی با اسانس قوی بجوید

کاهش وزن بدون رژیم : آدامس نعنایی با اسانس قوی بجوید. هنگامی که میل به مصرف میان وعده دارید از آدامسهای بدون قند با طعم قوی استفاده کنید. تهیه غذا پس از کار، و پس از شرکت در مهمانی، همچنین تماشای تلویزیون یا از استفاده از اینترنت باعث می گردد فرد به مصرف میان وعده روی آورد. پس آدامس با طعم قوی طعم غذاها را تحت پوشش قرار می دهد در نتیجه غذاها مزه خوبی ندارد.

بشقاب خود را کوچک کنید

بشقاب خود را کوچک کنید

کاهش وزن بدون رژیم : بشقاب خود را کوچک کنید.

جهت مصرف غذای کمتر به جای بشقاب غذاخوری با قطر 30 سانتی متر از بشقاب با قطر 25 سانتی متر استفاده نمایید. بریان ونسینک دارای مدرک دکترا از دانشگاه کورنل در تحقیقات خود دریافت افرادی که بشقاب های بزرگ بر می دارند بیشتر غذا می کشند و بیشتر غذا می خورند. پس بشقاب یا کاسه را کوچکتر انتخاب نمایید تا در روز حدود100 تا 200 کالری و در سال 4 تا نه کیلوگرم کم کنید. در تحقیقات ونسینک مشخص شد با کوچک کردن بشقاب ها کسی احساس گرسنگی نمی کند یا اصلا متوجه زمانی که خطای دید باعث کاهش دریافت روزانه کالری می گردد نمی شود.

به اندازه مناسب غذا مصرف نمایید

به اندازه مناسب غذا مصرف نمایید

کاهش وزن بدون رژیم : به اندازه مناسب غذا مصرف نمایید.

یکی ازعادات خوب افراد لاغر این است که پنج روز هفته یا بیشتر در حد اعتدال در هر وعده غذایی، غذا مصرف می کنند. بر اساس گزارش ارسالی از مصرف کنندگان، افراد همیشه لاغر و کسانی که وزن خود را کاهش داده اند همیشه از این عادت پیروی می نمایند. اگر چندین بار مقدار غذای مصرفی خود را کنترل کنید کم کم به صورت خود به خود قادر به انجام آن خواهید بود. بعلاوه از بسته های کوچک میان وعده استفاده نمایید و در هنگام صرف غذا دیس را روی میز نگذارید در این صورت می توان مصرف غذای کمتر را راحت تر نمود.

از قانون 80-20 پیروی نمایید

از قانون 80-20 پیروی نمایید

کاهش وزن بدون رژیم : از قانون 80-20 پیروی نمایید.

بیشتر آمریکایی ها در زمینه مصرف غذاها شرطی شده اند یعنی باید به اندازه ای غذا مصرف نمایند تا معده آنان پر شود اما ساکنان اوکیناوا تا هنگامی که 80 درصد احساس سیری کنند غذا می خورند. آنان همچنین برای این عادت همیشه لاغر ماندن به صورت طبیعی نامی هم انتخاب کرده اند: تا هنگامی که 8 بخش از 10 بخش بدن پر شود بخورید. بر اساس گفته محقق برایاین ونسینک دارای مدرک دکترا: می توان با کاهش 20 درصد از مصرف غذاها از این عادت سالم تغذیه ای بهره برد. تحقیقات او نشان می دهد بسیاری افراد به این بیست درصد توجهی نشان نمی دهند.

به شیوه خود غذا بخورید

به شیوه خود غذا بخورید

کاهش وزن بدون رژیم : به شیوه خود غذا بخورید.

غذاهای رستوران چاق کننده است پس با استفاده از روش های زیر مقدار غذاهای دریافتی خود را تحت کنترل درآورد:

  • غذای خود را با دوست خود شریک شوید.
  • از یپش غذا به عنوان غذای اصلی استفاده کنید.
  • بشقاب کوچک بردارید.
  • پیش از اینکه غذا را بخورید نیمی از آن را جدا کنید

برای تعادل غذا، مقدار اندک غذا را با سالاد اضافی پر کنید حتما نیمی از بشقاب خود را با سبزیجات پر کنید.

از سس قرمز استفاده نمایید

از سس قرمز استفاده نمایید

کاهش وزن بدون رژیم : از سس قرمز استفاده نمایید.

به جای سس الفردو از سس مارینارا برای ماکارونی استفاده کنید. سس های با بیس گوجه فرنگی نسبت به سس های با بیس خامه ، حاوی کالری و چربی کمتری است. اما به یاد اشته باشید مقدار مصرف ماکارونی نیز در این زمینه دارای اهمیت است. یه وعده ماکارونی باید به اندازه یک فنجان یا تقریبا به اندازه یک توپ تنیس باشد.

 بیشتر اوقات از مصرف گوشت خودداری کنید

بیشتر اوقات از مصرف گوشت خودداری کنید

کاهش وزن بدون رژیم : بیشتر اوقات از مصرف گوشت خودداری کنید.

مصرف غذاهای گیاهی بیشتر اوقات یک عادت غذایی خوب جهت لاغری به شمار می آید. توجه داشته باشید گیاه خواران همواره نسبت به گوشت خواران دارای وزن کمتری هستند. هرچند دلایلی گوناگونی در این باره نقش دارد اما مصرف حبوبات دارای نقش بیشتری است. بعلاوه حبوبات مانند همبرگرلوبیا، سوپ عدس و سایر غذای حاوی حبوبات دارای فیبر است. بسیاری از آمریکایی ها فقط نیمی از این ماده مغذی را دریافت می کنند این ماده غذایی ماده ای است که باعث می گردد فرد کالری کمتری دریافت کند.

بیش از 100 کالری بسوزانید

بیش از 100 کالری بسوزانید

کاهش وزن بدون رژیم : بیش از 100 کالری بسوزانید.

بدون رژیم و فقط با سوزاندن 100 کالری اضافی در هر روز می توان در یک سال حدود 4.5 کیلوگرو وزن کم کرد.

یکی از فعالیت های زیر را امتحان کنید:

  • حدود بیست دقیقه 2 کیلومتر پیاده روی کنید.
  • بیست دقیقه باغچه خود را وجین کنید و گل و گیاه بکارید.
  • بیست دقیقه چمن بزنید.
  • 30 دقیقه خانه را تمیز کنید.
  • 10 دقیقه بدوید.
جشن بگیرید

جشن بگیرید

کاهش وزن بدون رژیم : جشن بگیرید

هنگامی که نوشابه را کنار گذاشتید و مدت بیست و چهار ساعت از مصرف نوشابه خودداری کردید از خود تشکر کنید. با این کار شما به شیوه زندگی همراه با لاغری نزدیک شده اید این امر به شما کمک می کند بدون برنامه های رژیم دیوانه وار و پیچیده وزن خود را کم کنید. پس بلند شوید به دوست خود زنگ بزنید، عکس بگیرید، لباس های جدید بپوشید، یا در مراسم خاص تکه ای کیک پنیری بخورید. تحریریه پزشک آشنا به نقل از WebMD.com

کاهش وزن بدون رژیم بخش اول                        کاهش وزن بدون رژیم بخش دوم 

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar