نکته های خواندنی در مورد نوشیدنی های مضر که باید بدانید

نکته های خواندنی در مورد نوشیدنی های مضر که باید بدانید

نوشیدنی های مضر کدامند؟

امروزه با فرآورده های صنعتی و کارخانه ای اغلب محصولاتی که مصرف می کنیم نه تنها خاصیتی نداشته بلکه در بیشتر مواقع باعث به خطر افتادن سلامتی ما نیز می شود . بدن ما از مقدار زیادی آب تشکیل شده است وما برای سالم زیستن نیاز فراوان به آب وآب میوه ها ی طبیعی داریم .

اما از سوی دیگر با افزوده شدن گرفتاری ها ومشغله های روزمره در این زمانه بیشتر ما وقت کافی نداریم تا برای خود یا خانواده خود آبمیوه تهیه کنیم . در این گونه مواقع بهترین گزینه ای که به ذهن اکثرما می رسد خرید آب میوه های آماده از بازار است ومعمولا به خودمان امتیاز بالایی هم می دهیم که با وجود کم بود وقت از مصرف آبمیوه چشم پوشی نکرده ایم .

واقعیت اینجاست که ما نه تنها برای سلامتی خود کاری نکرده ایم وحتی آبمیوه ای مصرف نکرده ایم بلکه جدای از آن ما مقدار زیادی شکر (سم سفید ) را با کمی اسانس خریداری کرده ایم واز آن استفاده کرده ایم این نوشیدنی نه تنها برای سلامتی ما کاری نمی کند بلکه باعث به خطر افتادن سلامتی ما نیز می شود .

به نوشیدنی هایی که باعث به خطر افتادن سلامتی ما میشوند نوشیدنی های مضر می گویند.

نوشابه ها مضر برای سلامتی

نوشابه ها مضر برای سلامتی

معرفی چند نمونه از نوشیدنی های مضر

همان طور که پیش تر از این بیان شد اغلب نوشیدنی های صنعتی جزء نوشیدنی های مضر هستند . اما ما در اینجا چند نمونه را که ضرر بیشتری دارند را نام می بریم :

نوشیدنی های شیرین همچون نوشابه

امروزه نخوردن نوشابه مانند یک شعار در بین خانواده ها دهن به دهن می چرخد ولی با این وجود هنوز اغلب خانواده ها از این نوشیدنی مضر استفاده می کنند .سرانه مصرف نوشابه های قندی در ایران بسیار بالا است . درست است که نوشابه هیچ کالری ندارد اما حاوی مقدار بسیار بالایی از قند (سم سفید) می باشد وجدای از اینکه به مغز شما احساس سیری را نمی دهد بلکه با گذشت زمانی کوتاه بعد از مصرف نوشابه شما احساس ضعف وگرسنگی نیز می کنید . همچنین نوشابه باعث پوکی استخوان های وازبین رفتن دندان های شما نیز می شود .جدای از این همه ضرر این نوشیدنی رابطه مستقیمی با اضافه وزن هم دارد .حال انتخاب با شماست آیا یک نوشیدنی با داشتن این همه ضرر باز هم ارزش مصرف دارد.

قهوه با خامه

ترکیب قهوه با خامه نیز جزء نوشیدنی های مضر قرار می گیرد .شاید تعجب کنید اما زمانی که شما یک لیوان بزرگ قهوه را با یک قاشق خامه که پر از چربی است تهیه می کنید وبه آن شکر هم اضافه می کنید تا شیرین شود بیشتر از آنکه کافئین مصرف کنید کالری وچربی مصرف می کنید .

آب های طعم دار

امروز در بازار که راه بروید و احساس تشنگی کنید حتی برای آب مصرفی شما هم طعم های انتخاب شده است .البته احتمال دارد خیلی از شما به اشتباه (فرق بین آب وآبمیوه )از این آب ها استفاده کنید .درست است این آب ها شاید ویتامین هایی داشته باشد اما همیشه مقداری شکر (سم سفید ) را هم دارند پس بهتر است زمانی که احساس تشنگی کردید وتمایل داشتید آب مصرف کنید از آب های معدنی بدون طعم استفاده کنید واگر روی شیشه ی انتخابی شما چیزی بیشتر از آب واملاح معدنی نوشته شده بود شیشه را سر جایش قرار دهید .

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar