معرفی بهترین نکات طلایی برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند واز چاقی شکمی خلاص شوند

معرفی بهترین نکات طلایی برای کسانی که می خواهند وزن کم کنند واز چاقی شکمی خلاص شوند

عوارض چاقی شکمی در مردان چیست ؟

مردانی که چاقی شکمی دارند باید خیلی سریع به متخصص تغذیه مراجعه کنند و با رژیم غذایی صحیح وراهکارهای مناسب سایز دور شکم خود را کم کنند زیرا یکی از دلایل شایع سکته قلبی وقطع تنفس در خواب آقایان همین مورد است .

چاقی شکمی در خانوم ها

چاقی شکمی در خانوم ها

علت چاقی شکمی در خانوم ها چیست ؟

در خانوم ها سن بلوغ ، ازدواج ، زندگی مشترک و حاملگی که ترشح هرمونهای زنانه را بیشتر میکند باعث ذخیره چربی در قسمت شکم وپهلو میشود .علاوه بر این عوامل , دلایل تغذیه ای هم در ایجاد چاقی نقش موثری دارند.به عنوان مثال در خانوم هایی که بیان میکنند چون در وعده شام همه دور هم هستند غذای اصلی را در این زمان مصرف می کنند .مخصوصا در زمان های پایانی شب .این طریق از تغذیه باعث میشود غذای شما تماما به صورت چربی در بدن ذخیره شود .در صورتی که اگر این وعده در نهار مصرف شود تحرک بعد از آن کمک زیادی به سوخت وساز بدن میکند وباعث میشود چربی کمتری در بدن ذخیره شود .

(نکته طلایی این بحث این است که از مصرف غذاهای سنگین مثل برنج وماکارانی در وعده شام حتما اجتناب شود )


آیا مصرف شام ضروری است یا نه؟

برای این سوال جواب های گوناگونی داده شده است اما اینکه کدام جواب درست است باید کمی بیشتر تحقیق کنیم .در سالهای آخر برای لاغر شدن توصیه میشد که شام خود را حذف کنید . حال آنکه در توصیه های دینی داشتیم که شام خود را صرف کنید ولی ساده . اختلاف بین این دو راه حل چندین سال باعث سر در گمی افراد بود تا اینکه اخرین مطالعات جواب صحیح را مشخص کرد !

به خاطر اینکه ما بعد از نهار تا صبخانه فردا زمان زیادی را پیش رو داریم واگر چیزی نخوریم معده ما خالی واسید تولید میکند . این اسید در معده خالی باعث به وجود آمدن مشکلاتی میشود . از طرفی هم با در نظر گرفتن کسانی که شام خود را قطع کرده بودند به این نتیجه رسیدند که بعد از گذشت زمان این افراد اول لاغر شده ولی بعد از مدتی دوباره وزن اضافه میکنند . بهترین روش این است که در وعده شام حتما چیزی صرف شود ولی ساده مانند نون وپنیر ویا میوه های مختلف ویا هر غذای کم کالری که شما سراغ دارید .

بهترین زمان برای مصرف شام چه زمانی است ؟

همانطور که قبلا گفته شد برای اینکه غذا در بدن به صورت چربی ذخیره نشود بهتر است بعد از صرف غذا تحرک داشته باشیم .این موضوع برای شام نیز صادق است .پس بهتر است شام را 2تا3 ساعت قبل از خوابیدن مصرف بکنیم .

غذاهای حاضری کدامند ؟

خیلی از ما فکر میکنیم غذا هایی مانند املت ، تخم مرغ، کوکو و کتلت یا انواع خورشت ، غذای حاضری هستند اما این بر خلاف نظر متخصصان تغذیه است .غذاهای حاضری مانند نون وپنیر , پنیر و گوجه وخیار, آش ماست ساده , سوپ ها کم روغن و… هستند که البته کسانی که نفغ معده دارند بهتر است از مصرف سوپ وآش در وعده شام خود داری کنند .

مصرف آب در بین غذا باعث چاقی میشود

مصرف آب در بین غذا باعث چاقی میشود

آیا مصرف مایعات همراه با غذا باعث چاقی میشود یا نه ؟

جواب صریح به این سوال بعله است .زمانی که ما شروع به خوردن غذا میکنیم در معده ما اسیدهای متناسب با غذا شروع به ترشح میکنند تا غذای ما هر چه بهتر هضم شود .آبی که ما در میان غذا یا بلا فاصله بعد ازغذا مصرف میکنیم باعث رقیق شدن اسید معده وکند شدن روند هضم وانبار شدن چربی در بدن میشود واگر به غیراز آب ازانواع نوشابه ها استفاده کنیم مواد قندی زیادی نیز به بدن اضافه میشود .

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar