نکاتی درمورد تغذیه بارداری و موادی که در این دوران نباید مصرف شود

نکاتی درمورد تغذیه بارداری و موادی که در این دوران نباید مصرف شود

احتمالا از اولین قرار ملاقات ها با دکترتان در زمان بار داری در مورد تغذیه بارداری صحبت شده است . همه افراد به خصوص پزشکان درباره اهمیت تغذیه بارداری به شما اطلاعاتی می دهند . مانند مصرف اسید فولیک , قرص آهن وکلسیم و…
در این دوران بعضی از مواد غذایی هستند که توصیه می شود ازمصرف آنها اجتناب کنید .ما در اینجا به مواردی از این موارد اشاره می کنیم :

مصرف کافئین در دوران بارداری

بر اساس تحقیقات انجام شده مصرف بیش از حد کافئین در دوران بارداری باعث ایجاد سقط جنین میشود مخصوصا در سه ماه اول بارداری که خطر سقط جنین بیشتر است .کافئین در محصولاتی مانند ( قهوه ، چای ، نوشابه ، شکلات یا نوشابه‌های انرژی‌ زا) به وفور یافت می شود

پنیر نرم

پنیر نرم

مصرف پنیر نرم در دوران بارداری

اصول تغذیه بارداری , زنان بار دار را از مصرف پنیر های نرم در این دوران بر حذر می دارد زیرا پنیر های نرم ممکن است کاملا پاستوریزه نباشند وچون سیستم ایمنی زنان بار دار از بقیه ضعیف تر است ممکن است آنها را دچار مسمومیت غذایی کند .مخصوصا در سه ماهه اول این مسمومیت ممکن است موجب سقط جنین شود .

مصرف گوشت در دوران بارداری

بهتر است شما در دوران بارداری از مصرف گوشت های نیم پز خود داری کنید زیرا ممکن است گوشت آلوده به یک نوع انگل به نام ( توکسوپلاسموز) باشند که موجب یک نوع عفونت در بدن مصرف کننده می شود. واین عفونت ممکن است سبب مرده به دنیا آمدن نوزاد یا یک مشکل حاد برای سلامتی شود.

تاثیر ماهی در تغذیه بارداری

تاثیر ماهی در تغذیه بارداری

مصرف ماهی در دوران بارداری

علارقم توصیه های شده برای مصرف ماهی برای تغذیه اغشار مختلف جامعه مصرف این نوع از گوشت برای زنان بار دار توصیه نمی شود .بر طبق اصول تغذیه بارداری جیوه موجود در بسیاری از ماهی ها برای جنین خطر ناک است . جیوه یک سم عصبی است که رشد مغز جنین را مختل می‌کند. زمانی که جیوه از آلودگی ها وارد آب دریا می‌شود ، زنجیره غذایی خود را از گیاهان ، به ماهی‌های کوچک و بعد به ماهی‌های بزرگ طی می‌کند و آنها را آلوده می‌سازد. ماهی‌هایی که بیشتری مقدار جیوه را دارند باید در لیست غذاهای ممنوعه شما قرار گیرند ، ماهی‌هایی مثل: کوسه ، شمشیر‌ماهی ، ماهی تن آلباکور و شاه‌ماهی ، خال‌مخالی .از این دسته از ماهی ها هستند . اما همه انواع ماهی‌های تن بد نیستند. اگر عاشق ساندویچ ماهی‌تن هستید ، بهتر است از ماهی‌تن‌های کنسروی استفاده کنید که مقدار جیوه آن بسیار کم است و آن را به حداکثر یک یا دو بار در هفته محدود کنید. اشتباهی که بسیاری زنان باردار مرتکب می‌شوند این است که به کلی از خوردن ماهی خودداری می‌کنند. بعنوان مثال ماهی سالمون یا ماهی آزاد حاوی جیوه نیست و منبع بسیار خوبی از اسیدهای چرب امگا3 به حساب می‌آید که در طول بارداری نیاز دارید. اما صرف نظر از نوع ماهی که می‌خورید ، بهترین راهکار این است که از خوردن هر چیز خام و نپخته خودداری کنید.

مصرف الکل در بار داری

سازمان بهداشت بسیاری از کشورها مطالب زیادی در مورد مصرف الکل بیان کرده اند که این موارد شامل تغذیه بارداری نیز می شود. بهتر است زنان باردار وزنانی که می خواهند بار دار شوند مصرف الکل خود را به صفر برسانند زیرا هیچ مقدار ایمن از مصرف الکل برای زنان بار دار وجود ندارد . زیرا مصرف الکل باعث ایجاد مشکلات رفتاری واخلاقی در کودک می شود .

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)