میزان کالری مورد نیاز بدن در روز چه قدر است؟

میزان کالری مورد نیاز بدن در روز چه قدر است؟

میزان کالری که یک فرد هرروز باید دریافت کند بستگی به عوامل مختلفی دارد از جمله سن٬،سایز،قد، جنسیت،شیوه زندگی و روی هم رفته سلامت کلی بدن. یک مرد بیست و دو ساله با فعالیت بدنی زیاد و قد 188 ،در مقایسه با یک زن هفتاد ساله با تحرک بدنی کم و قد158 به کالری بیشتری نیاز دارد.

گروهی در دانشگاه  Purdue کشف کردند حتی چگونگی خوردن غذا می تواند روی مقدار کالری که وارد بدن میشود تاثیر بگذارد هرچه مدت جویدن غذا طولانی تر باشد بدن کالری بیشتری را حفظ می کند.

میزان توصیه شده مصرف کالری در سراسر جهان با هم فرق دارد. بر طبق خدمات بهداشت ملی(NHS) انگلستان مردان بالغ به طور متوسط در هر روز به 2500 کالری نیاز دارند تا وزن بدن خود را ثابت نگاه دارند در حالی که زنان به 2000 کالری نیاز دارند. مقامات امریکایی2700 کالری برای مردان و 2200 کالری را برای زنان توصیه می کنند. جالب است در انگلستان افراد از امریکایی ها قد بلندتر هستند ولی مقدار توصیه شده کالری برای آنان کمتر است. نرخ اضافه وزن و چاقی در میان بزرگسالان و کودکان در امریکا از انگلستان بیشتر است.

NHSتاکید می کند به جای شمارش مقدار کالری افراد باید به تغذیه سالم ، رژیم متعادل و فعالیت بدنی  توجه شود و به صورت سر انگشتی مقدار کالری دریافتی  و کالری را که در روز می سوزانند متعادل سازند. محققان سوئدی در مجله تغذیه بالینی آمریکایی(که در جولای 2013 به چاپ رسید) بیان داشتند اگر شما هر روز پنج واحد میوه و سبزی جات میل کنید زندگی طولانی تری خواهید داشت.

به گفته سازمان غذا و کشاورزی ملل متحد FAO در کل یک فرد با سایز متوسط در طول روز به حد اقل 1800 کالری احتیاج دارد.

 

مصرف روزانه کالری در سرتاسر جهان با هم فرق دارد. (کشورهایی که با رنگ خاکستری مشخص شده اند نشان دهنده این است که اطلاعاتی درباره آن ها در دسترس نیست.)

 

دراین بیست سال اخیر به غذاهایی که مصرف می کنیم قند نیز اضافه شده است. متاسفانه  در امریکا و اروپا برچسب روی غذاها به جزییات مقدار قند اضافه شده به غذا اشاره ای نمی کند.  دکتر Aseem Malhotra  متخصص قلب در BMJ مجله پزشکی انگلیسی در سال 2013نوشت مصرف کنندگان نمی توانند میزان قند اضافه شده به غذاها و نوشیدنی ها را تعیین کنند.

 

تنظیم وقت هم به اندازه مقدار کالری که باید مصرف کنید مهم است.

 

صبحانه مفصل به کاهش وزن کمک می کند و وزن را پایین نگاه می دارد- تحقیقات دانشگاه Tel Aviv در مجله پزشکی چاقی نشان داد صبحانه مفصل که شامل 700 کالری می باشد برای کاهش وزن ایده آل است و خطر ابتلا به دیابت بیماری های قلبی و کلسترول بالا را کاهش می دهد.

محاسبه BMI

رهبر این گروه تحقیقاتی پروفسور Daniela Jakubowiczاضافه کرد نوع غذا هم  به اندازه مقدار و نوع کالری که دریافت می کنید مهم است.

تاثیر صبحانه در کاهش وزن

تاثیر صبحانه در کاهش وزن

برای محاسبه دقیق مقدار کالری مورد نیاز خود ، میتوانید از نرم افزار محاسبه BMR در اینجا کمک بگیرید .

دیدگاه بگذارید

1 دیدگاه روشن "میزان کالری مورد نیاز بدن در روز چه قدر است؟"

اطلاع از
avatar
مرتب سازی براساس:   جدیدترین ها | قدیمی ترین ها | بیشترین رای
اواز
مهمان

ممنون از سایت خوبتون