معرفی نوشیدنی های سالم برای بالا رفتن مقاومت بدن و سلامتی

معرفی نوشیدنی های سالم برای بالا رفتن مقاومت بدن و سلامتی

اغلب آدم ها به دنبال تغذیه سالم وخوراکی های سالم هستند حال آنکه مقوله نوشیدنی های سالم نیز یک عنوان مهم می باشد وبا توجه به اینکه 70 در صد بدن انسان ها از آب تشکیل شده است نوشیدنی های سالم در سلامتی انسان ها نقش به سزایی دارد.
شما می توانید با مصرف نوشیدنی های سالم ومغذی به جای نوشیدنی های مضرمیزان سلامتی خود را بالا برده وهمچنین از شر چربی های اضافه بدن خلاص شوید .

معرفی چند نوشیدنی سالم ومغذی

آب چغندر

چغندر صاف شده یک نوشیدنی مناسب برای روزهای سرد است که به شما انرژی می‌دهد. چغندر دارای خواص درمانی متعدد است که در بهبود خلق و خو اثر دارد و سیستم ایمنی بدن را تمیز می‌کند. آب چغندر سر شار از نیترات است واین ماده غذایی قدرت وکارایی بدن شما را بالا می برد . اغلب ورزشکاران قبل از مسابقات ورزشی از آب چغندر استفاده می کنند . این ترکیب در بدن به نیتریت و سپس به مونواکسید ازت تبدیل می‌شود و همین مسئله هم به گردش خون و انقباض عضلانی کمک زیادی می کند. همچنین چغندر وآب چغندربه خاط داشتن فسفر زیاد مغز را در برابر اختلال هواس مقاوم می سازد . اگر شما از طعم وبوی این نوشیدنی خوشتان نمی آید می توانید آن را با آب میوه های دیگر مخلوط کنید .

زنجفیل باعث بهبود گردش خون می شود

زنجفیل باعث بهبود گردش خون می شود

نوشیدنی زنجبیل

زنجبیل طعم تند و مطبوعی به نوشیدنی‌های تازه می‌دهد. باید بدانید که زنجبیل باعث بهبود گردش خون و گوارش می‌شود. متخصصان حوزه‌ی تغذیه معتقدند که این گیاه مفید در کاهش حالت تهوع، از بین بردن نفخ، بهبود سرماخوردگی و گلو درد و همچنین رفع التهاب‌های بدن نقش موثری دارد. می‌توانید به شیر یا آب مرکبات مورد علاقه‌تان کمی ریشه‌ی زنجبیل اضافه کرده و از خواص آن برخوردار شوید.

آب آناناس

اگر شماپشت کنکوری هستید یا فرزند پشت کنکوری دارید بهتر است از مخلوط آب آناناس وزنجبیل وکمی نعنا استفاده کنید . در واقع آنزیم‌های موجود در آناناس به داشتن تمرکز و هوشیاری بیشتر کمک می‌کنند . ومخلوط آناناس وزنجبیل ضد التهاب های طبیعی ومفید برای بدن هستند .

اگر شما دچار زخم کاری وخونریزی شده اید و یا اگر شما تحت عمل های جراحی قرار گرفته اید باز هم به شما توصیه می کنیم از آناناس وآب آن استفاده کنید زیرا این ماده مغذی باعث جوش حوردن زخم ها وبریدگی ها می شود .در ضمن این میوه ی شاهانه سر شار از ویتامین C نیز هست.

آب خیار جزء نوشیدنی های سالم است

آب خیار جزء نوشیدنی های سالم است

آب خیار

احتمالا شما از شنیدن این عنوان تعجب کرده اید وبا خود می اندیشید که مگر آب خیار هم جزء نوشیدنی ها است ؟ جواب ما به شما بعله است این نوشیدنی هم جزء نوشیدنی های سالم معرفی می شود زیرا باعث آبرسانی زیادی به بدن می شود وهمچنین این نوشیدنی ادرار آور است ومی تواند سموم بدن را تا حد قابل توجه ای دفع کند .ما برای کسانی که از عفونت های ادراری و مثانه ای رنج می برند این نوشیدنی را توصیه می کنیم .

نوشیدنی سبز

احتمالا این عنوان هم برای شما کمی عجیب باشد. ترکیب بروکلی ، انگور، نعناع ، آب میوه‌ی تازه و مفیدی می‌سازد که به نوشیدنی سبز معروف است . این نوشیدنی تاثیر زیادی در شادابی پوست شما دارد کافی است آن را یک بار امتحان کنید .بهتر است بدانید که ویتامین C موجود در بروکلی از پرتقال هم بیشتر است و آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی آن به تمیزی بدن کمک می‌کند. توجه داشته باشید که این سبزی فوق‌العاده خواص ضدسرطانی فوق‌العاده‌ای دارد.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)