معرفی سه ماده غذایی سالم وکامل و موثر برای بسیاری از بیماری ها

معرفی سه ماده غذایی سالم وکامل و موثر برای بسیاری از بیماری ها

 
تغذیه سالم نوعی از تغذیه است که مواد مصرفی در آن برای بدن مناسب بوده و باعث رساندن انرژی واملاح و ویتامین های مورد نیاز به بدن می شود نه تغذیه ای که مواد مصرفی آن باعث تولید سموم مختلف در بدن وایجاد اضافه وزن شود . در این راستا ما چند ماده خوراکی به شما معرفی میکنیم که اگر در سبد تغذیه شما قرار بگیرند باعث بهبود عملکرد بدن شما می شوند

تخم مرغ یک غذای کامل

تخم مرغ یک غذای کامل

تخم مرغ

تخم مرغ یکی از مغذی ترین مواد غذایی جهان به حساب می آید . در بعضی از رژیم ها حتی به مصرف روزانه آن تاکید کرده اند . تخم مرغ میزان کلسترول بد وخطر ابتلا به بیماریهای قلبی را پایین می آورد .

همچنین مصرف تخم مرغ باعث کاهش وزن نیز میشود .کسانی که در تغذیه خود از تخم مرغ استفاده میکنند بیشتر احساس سیری کرده و کمتر غذا میخورند در نتیجه کالری کمتری دریافت میکنند (به خصوص افرادی که در وعده صبح از تخم مرغ استفاده میکنند در طول روز تمایل کمتر به غذاهای پر کالری دارند )

زرده تخم مرغ حاوی ویتامین A ومواد مغذی دیگری است که برای بینایی وبهبود کور رنگی بسیار مناسب است .

تخم مرغ برای ایمن سازی بدن نیز مناسب میباشد وهمچنین به حفظ تعادل هورمون های تیروئید نیز کمک میکند . به خاطر داشتن ویتامین خانواده Bاین ماده غذایی برای پوست ومو نیز بسیار مناسب است و همچنین باعث بهبود عملکرد سیستم عصبی نیز میشود .


لوبیا سبز

از لوبیا سبز در بسیاری از غذا ها وکوکو ها میتوان استفاده کرد .این خوراکی یکی از سبزی های پر خاصیت میباشد که برای داشتن تغذیه سالم میتوانید ا ز آن استفاده کنید

لوبیا سبزدارای نوع خاصی از آنتی اکسیدان است که خطر ابتلا به سرطان روده وسینه را کاهش میدهد . برای داشتن خلق وخوی خوب میتوانیم از لوبیا سبز استفاده کنیم . یائسگی دوره ای از زندگی زنان است که با علائم مختلفی همراه است لوبیا سبز این علائم را بهبود می بخشد

خیلی از ما در زندگی روزمره دچار درد های مفصلی شده ایم و هر روز درد میکشیم .لوبیاسبز برای رهایی از این درد ها بسیار مفید است همچنین لوبیا سبز دارای ویتامین C بالایی نیز میباشد که مقاومت بدن شما را در برابر بیماریها افزایش میدهد .

برای کسانی که کم خونی دارند به خصوص زنان توصیه میکنیم از لوبیا سبز کمک بگیرند .این ماده غذایی باعث جذب بالای آهن در بدن میشود و بدن شما را در مقابل کم خونی بیمه می کند

ونکته آخر در مورد لوبیا سبز برای کسانی که به زیبایی پوستشان اهمیت میدهد .لوبیا سبز در ساخت کلاژن تاثیر میگذارد وکلاژن سازی باعث جوان ماندن پوست واز بین رفتن چین وچروک میشود .

سیب زمینی پر از خاصیت

سیب زمینی پر از خاصیت

سیب زمینی

سیب زمینی یک گیاه یک ساله است که ما ازغده های ریشه آن استفاده میکنیم .این سبزی نیز دارای خاصیت بسیاری است و در تغذیه سالم , زیاد مورد استفاده قرار میگیرد .سیب زمینی برای تقویت قلب , استحکام لثه و زخم معده بسیار موثر است .این گیاه دارای مقدار زیادی ویتامین C , فسفر ومنیزیم است واما پوست سیب زمینی دارای مقدار قابل توجه ای فیبروداروی بسیار خوبی برای بیماری های معده است که متا سفانه بسیاری از ما این قسمت مغذی را دور ریخته ومصرف نمی کنیم .

سیب زمینی ادارار را زیاد میکند پس برای کلیه ومثانه مفید است .

سیب زمینی خام برای درمان سوختگی بسیار مفید است .

پخت سیب زمینی به صورت تنوری وکباب شده باعث میشود خواص سیب زمینی بهتر حفظ شود وعکس آن سرخ کردن سیب زمینی بسیار مضر میباشد مخصوصا برای کودکان .

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar