معجزه کاهش وزن با طب سوزنی

معجزه کاهش وزن با طب سوزنی

خبرنگار پزشک آشنا به سراغ جناب دکتر تقی حسن پور چهره پیشکسوت طب سوزنی کشور رفته است تا شما را با شیوه جدیدی از کاهش وزن در طب سوزنی آشنا کند.
شیوع اضافه وزن در سراسر جهان رو به افزایش است. در دهه اخیر، در ایالات متحده شیوع چاقی افزایش چشمگیری داشته است. چاقی تنها مشکل بزرگسالان نیست و در کودکان و نوجوانان نیز روند رو به رشدی دارد. طبق آمار منتشره، نیمی از افراد ساکن در تهران اضافه وزن دارند و 20 درصد آنان چاق هستند.
در مکتب طب سنتی چین گفته می‌شود چاقی معمولا به خاطر عملکرد ضعیف دستگاه گوارش و نامتعادل بودن میزان مواد‌غذایی هضم شده که وارد دستگاه گردش خون می‌شوند، ایجاد شده و با بیماری‌هایی چون بالا رفتن قند خون، چربی خون، فشار خون، افزایش اسیداوریک و درد مفاصل خود را نشان می‌دهد.

امبدینگ روشی است در نقاطی از بدن که در طب سوزنی قرار بوده تا سوزنهایی را برای تحریک نقاط درمانی یا انرژی به کار ببریم ؛از یک تکه نخ تقریبا” 5 سانتی متری قابل جذب و سازگار با بدن به همراه سوزن مخصوصی استفاده می کنیم و آن نخ را در نقاط طب سوزنی کاشت میکنیم.
این نخ که در تمام جراحی ها و بخیه ها جذبی و معمولی استفاده می شود بین 4 تا 6 هفته طول می کشد تا جذب بدن شود البته بسته به نوع نخ می توان این مدت را کوتاه یا طولانی تر کرد .
امبدینگ برای قسمت های مختلف بدن مثل؛ پشت ،پهلو،بغل ران،بازوها و شکم به کار می رود.

امبدینگ برای قسمت های مختلف بدن مثل؛ پشت ،پهلو،بغل ران،بازوها و شکم به کار می رود

امبدینگ برای قسمت های مختلف بدن مثل؛ پشت ،پهلو،بغل ران،بازوها و شکم به کار می رود

فرق این روش با طب سوزنی این است که بیمار به جای انجام ۱۵-۲۰جلسه طب سوزنی تنها در یک جلسه این کار برایش انجام می شود.و یک ماه تا ۴۰ روز بعد جذب می شود و در رفت و آمد و هزینه درمان بیمار صرفه جویی می شود. هر بار که فرد نرمش کند،برقصد،راه برود یا فعالیتهای روزانه ی خود را انجام دهد این تحریک شدن نقاط طب سوزنی در حال انجام شدن است.این نخ کار تحریک مداوم را در بدن ایفا می کند و کاهش ۵کیلوگرم وزن و ۵-۱۰ سانتی متر کاهش سایز برای فرد را به دنبال دارد.
امبدینگ بعد از 45-50روز قابل تکرار است.به طور میانگین بیمار می تواند 5-7بار عمل امبدینگ را تکرار کند. که 5-10کیلوگرم وزن فرد کاهش میابد.

امبدینگ ۱۵سال است که در کشور چین انجام می شود. مدت ۶ سال در تهران و دوسال است توسط دکتر حسن پور به عنوان اولین پزشک در مشهد انجام می شود.
در بیماری های دیگر هم از امبدینگ استفاده می شود مانند آرتروز گردن ،آسم،بیماری های چشمی،میگرن و…
طی ۳-۴ سال آینده ۷۰درصد طب سوزنی شامل امبدینگ خواهد شد. تحریریه پزشک آشنا . دکتر تقی حسن پور متخصص طب سوزنی

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar