مراقبت جهت جلوگیری از پیری پوست

مراقبت جهت جلوگیری از پیری پوست

جلوگیری از پیری پوست : مراقبت از پوست خود را سریعتر آغاز نمایید. حتی اگر تابحال هرگز به پوست خود توجهی نداشته اید باز هم برای شروع خیلی دیر نیست. هنگامی که فرد به اواسط بیست سالگی می رسد پوست او کم کم روبه پیری می رود هرچند ممکن است فرد متوجه آن نشود در نتیجه محصولاتی که همیشه استفاده مورد استفاده قرار می گرفت دیگر روی پوست موثر نیست. ژن، عادات روزانه، و آفتاب باعث بروز این تغییرات می گردد. پس بیش از این دست روی دست نگذارید! در این باره می توان به متخصص پوست مراجعه نمود تا در هر سنی پوستی صاف تر نرم تر داشته باشید.

جلوگیری از پیری پوست : از پاک کننده های ملایم استفاده نمایید.

جلوگیری از پیری پوست : از پاک کننده های ملایم استفاده نمایید.

 

برای پوست های خشک از پاک کننده حاوی کرم و برای پوست های چرب از پاک کننده های فاقد روغن و دارای کف استفاده نمایید. اگر پوستی حساس دارید در این باره با پزشک درباره جلوگیری از بروز التهاب مشورت نمایید. صورت خود را با آب سرد یا آب گرم بشویید. توجه داشته باشید آب داغ رطوبت طبیعی پوست را از بین می برد. برای خشک کردن پوست، پوست خود را به صورت ضربه ای خشت نمایید و هرگز پوست را مالش ندهید.

جلوگیری از پیری پوست : پوست صورت را مرطوب کنید.

جلوگیری از پیری پوست : پوست صورت را مرطوب کنید.

 

مرطوب کننده ها از پوست محافظت نموده و به بهبود پوست یاری می رساند. حتی اگر پوستی چرب دارید یا پوست شما دچار جوش هایی شده است بازهم می توانید از مرطوب کننده های فاقد روغن و سبک به صورت روزانه استفاده نمایید. اگر پوستی خشک دارید باید بیش از یکبار در روز از مرطوب کننده استفاده کنید. هنگامی که پوست شما کمی نم دارد مرطوب کننده را روی پوست خود گذاشته و آهسته به پوست ضربه بزنید تا جذب شود.

photosome2

جلوگیری از پیری پوست : هر روز از ضد آفتاب استفاده نمایید. کرم ضد آفتاب فتوزوم

 

در هنگام روز همواره باید از ضدآفتاب استفاده نمود حتی اگر هوا ابری است یا در داخل خانه هستید. توجه داشته باشید اشعه های خورشید قادر است از داخل ابرها و پنجره ها نفوذ کند پس شما همواره در معرض پرتو های خورشید قرار دارید. بسیاری از مرطوب کننده ها حاوی ضدآفتاب نیز می باشد. اگر مرطوب کننده ای که مورد استفاده قرار می دهید فاقد ضدآفتاب است از ضدآفتاب با طیف وسیع و اس پی اف 30 استفاده نمایید. لب های خود را فراموش نکنید! اگر عرق می کنید یا مدتی طولانی بیرون هستید همیشه ضد آفتاب خود را تجدید نمایید تا پوست شما در برابر اشعه های آفتاب محافظت شود.

پوست خود را بشویید و ابتدا کرم و ژل هایی را که پزشک تجویز کرده است استفاده نمایید.

پوست خود را بشویید و ابتدا کرم و ژل هایی را که پزشک تجویز کرده است استفاده نمایید.

جلوگیری از پیری پوست : آیا می توان به صورت لایه ای از محصولات مربوط به پوست استفاده نمود؟

بله. پوست خود را بشویید و ابتدا کرم و ژل هایی را که پزشک تجویز کرده است استفاده نمایید.

صبح ها: مرطوب کننده، ضدآفتاب(اگر مرطوب کننده فاقد ضد آفتاب است)، پس از آن می توانید آرایش کنید.

شب ها: محصولات ضد چین و چروک(اگر استفاده می کنید)، مرطوب کننده فاقد ضدآفتاب.

جلوگیری از پیری پوست : پوست های مرده خود را بردارید.

جلوگیری از پیری پوست : پوست های مرده خود را بردارید.

لایه برداری پوست به درخشش پوست یاری می رساند. می توان با استفاده از لیف نرم، برس های شست و شو، یا لایه بردارهای حاوی دانه های مصنوعی سلول های مرده پوست را به آرامی از روی پوست برداشت. اگر پوستی خشک دارید یک بار در هفته لایه برداری کنید. اگر پوستی چرب دارید یک بار یا دوباره در هفته لایه برداری کنید. اگر پوست شما دارای آکنه یا پوستی حساس است با پزشک خود در این باره مشورت نمایید. زیرا لایه برداری ممکن است باعث تحریک پوست شود. تحریریه پزشک آشنا به نقل از webmd.com

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar