نقش تغذیه در بار داری برای داشتن فرزندی زیبا و با هوش

نقش تغذیه در بار داری برای داشتن فرزندی زیبا و با هوش

همان طور که همه ما می دانیم تغذیه در بار داری نقش مهمی در سلامتی , زیبایی , تیز هوشی و… کودک دارد.
مسلما همه مادر وپدران خواستارداشتن فرزندی زیبا و تیز هوش واز همه مهم تر سالم هستند .برای داشتن چنین فرزندی اولین ومهم ترین مرحله دوران بارداری و تغذیه در بار داری  می باشد .
حتی در میان سخنان امامان و معصومین هم گفته شده است که با داشتن یک برنامه غذایی و مصرف میوه های خاص می توان نتیجه دلخواه رسید.

 تغذیه در بار داری چگونه باشد تا کودکی زیبا داشته باشیم؟

برای زیبایی کودک

سیب یک میوه بهشتی است که برای سلامتی همه اغشار جامعه بسیار مفید است وتوصیه های زیادی برای مصرف این میوه شده است .حال نکته قابل توجه در مورد این میوه این است که برای زیبا شدن کودک شما در زمان جنینی هم مفید است .

توصیه می شود که در طول بار داری به کرات از سیب استفاده کنید ودر ماه هشت بر سیب های سرخ وزیبا سوره یوسف را بخوانید واین سیب را میل کنید .برای زیبا شدن کودک شما بسیار مفید است.

یکی دیگر از میوه های پر خاصیت که باعث زیبایی کودک شما می شود خربزه است .مصرف خربزه در دوران بارداری باغث زیبایی جنین خواهد شد.

تغذیه در دوران بارداری

تغذیه در دوران بارداری

برای چشم های زیبا

چشم ها عضوی در صورت هستند که بسیار روی زیبایی فرد تاثیر می گذارند اگر شما می خواهید کودکی با چشم های شهلا وزیبا داشته باشید توصیه ما به شما مصرف بادیانه ورازیانه در این دوران است .

برای رنگ وروی خوب

اگر دوست دارید کودک شما دارای رنگ وروی خوبی باشد حتما سراغ موادی بروید که به سلامت کبد شما کمک می کنند .مانند (روغن زیتون ، روغن ماهی ، کاسنی ، کنگر، هویج ، زرشک ، شکر و نعناع.)

کودک بور

کودک بور

برای بورشدن موی کودک

خیلی از مادران دوست دارند فرزندشان خصوصا فرزند دختر آنها دارای موی بور باشند. برای این خواسته هم راهکاری وجود دارد . خوردن بابونه و گل آن و دم کرده بومادران خصوصا گل آن در بور شدن موی نوزاد موثر است.

برای سیاه شدن موی کودک

در مواردی هم مادران خواستار این موضوع هستند که کودکشان دارای موهای تیره با پوست لطیفی باشد برای این مورد هم تغذیه در بارداری راهکارهایی را دارد .برای این منظور شما باید از نور آفتاب و غذاهایی که ویتامین D , گوگرد ومنگنز دارند استفاده کنید .مانند تخم مرغ, پیاز کلم , خیار بوته ای و… . اگر آفتاب به بدن برسد ولی عوامل ویتامین D نباشد موی نوزاد سرخ می شود واگر ویتامین D به جنین نرسد موی نوزاد بور خواهد شد. ویتامین A سبب مو خرمایی فرزند می شود.

برای از بین رفتن لک های سیاه روی پوست کودک

بعد از تولد کودک در برخی از موارد شاهد آن هستیم که قسمت های از پوست کودک دارای لک های تیره ای است .دلیل این لک ها ترس شدید مادر در زمان بار داری است . زمانی که مادر دجار ترس های شدیدی در بار داری می شود باید سریع از شربت عسل یا میوه های شیرین مثل سیب یا گلابی استفاده کندواز مصرف ترشیجات خود داری کند.

برای پر مو شدن کودک

 تغذیه در بار داری نقش زیادی در زیبای کودک دارد حتی برای تعداد موهای آن .شاید از افراد پیر تر شنیده باشید که اگر مادر در هنگام بارداری دچار سوزش معده یا به اصطلاح (ترش کردن )شود کودکی با موهای پر پشت به دنیا می آورد .اما ما در اینجا به شما شنبلیه را معرفی میکنیم مخصوصا به صورت خام .مصرف شنبلیله در دوران بارداری باعث می شود شما کودکی با خرمن گیسو داشته باشید .

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)