علت ابتلا به شوره سر و راه های آسان و خانگی برای درمان این عارضه

علت ابتلا به شوره سر و راه های آسان و خانگی برای درمان این عارضه

اگر شما هم جزء آن دسته بیشمار از افرادی هستید که دچار شوره سر هستند ودر اماکن عمومی دچار مشکلات خاصی از قبیل کثیف بودن سرشانه لباس با شوره مو , نگاه های تحقیر آمیز دیگران به خود به خاطر شوره های سر و… هستید این مقاله را با دقت بخوانید .

خیلی از مردم فکر میکنند وجود شوره سر به خاطر کثیفی بیش از حد موها ویا تمیز نشستن مو توسط افراد اتفاق می افتد به همین خاطر بیشتر به حمام میروند ودر هر بار دوش گرفتن چندین با سر خود را می شویند .حال آنکه این یک گمان اشتباه است وراه حل انتخابی شما نیز اشتباه دیگر.

شوره سر

شوره سر مانند پوسته هایی ریز وسفید رنگی است که در لابه لای موهای شما قرار دارد و ممکن است با هر حرکتی که به موی شما داده میشود این شوره ها شروع به ریختن از سر شما بکنند ونمای زشتی داشته باشند. شوره سر ممکن است گاهی اوقات با خارش همراه باشد .

شوره سر چیست

شوره سر چیست

شوره سر چگونه به وجود می آید ؟

پوست سر به صورت لایه لایه به وجود می آید ولایه جدید جایگزین لایه قدیمی میشود .سلول ها ظرف 20الی30 روز مراحل رشد خود را طی می کنند واز سطح پوست به صورت سلول های مرده بیرون می ریزند. در صورتی که این روند به صورت غیر عادی تسریع شود همراه با چربی وترشحات دیگر شوره سر را تشکیل میدهند

چه عواملی در بروز شوره سر دخالت دارند؟

عوامل زیادی میتوانند در بروز این عارضه دخالت داشته باشند مانند
1 خستگی های بیش از حد روزانه
2 کمبود خواب
3 عوامل ارثی
4 استرس های روحی وعوامل عاطفی
5 اختلالات هورمونی
6 مشکلات گوارشی مانند یبوست , چاقی زیاد , عدم هضم درست غذا
7 استفاده از کلاه های تنگ وچسبان
8 داشتن پوست چرب
9 عرق کردن زیاد
10 مصرف بی رویه مواد آرایشی
11 عدم رعایت بهداشت مو
12 مصرف برخی دارا مانند سایمتیدین ، کلرپرومازین و داروهای ضد فشارخون بالا

برای درمان شوره سرچه راه هایی وجود دارد؟

همان طور که دیدید عوامل زیادی در ایجاد این عارضه نقش دارند به همین نسبت راه هایی زیادی برای درمان این عارضه وجود دارد . در اینجا ما چند راهکار آسان وخانگی را به شما آموزش میدهیم:

1 همان طور که عنوان شد یکی از علل ابتلا به این عارضه چرب بودن موها می باشد اگر شما به این دلیل دچار این مشکل شده اید کافی است از آبلیمو استفاده کنید به همین راحتی

. طریقه استفاده از ابلیمو برای برطرف کردن شوره سر :
یک قاشق چای خوری آبلیمو را به عنوان آخرین محلول آبکشی در هنگام شستشویی موها در حمام استفاده کنید . استفاده از این روش باعث تمیزی ودرخشندگی موهای شما شده وچربی موهای شما را نیز از بین می برد. شما می توانید این روش را هفته ای یک نوبت آزمایش کنید.

2 استفاده از آب چغندر نیز میتواند مشکل شما را حل کند به این صورت که شما یک چغندر را به مدت چند ساعت در آب بجوشانید وبعد از آب این چغندر برای ماساژ سر استفاده کنید . بهتر است این ماساژ در شب وزمان خواب صورت بگیرد .(برای اینکه بالشت شما رنگی نشود می توانید از چغندر سفید به جای چغندر قرمز استفاده کنید )

3 روش سوم برای برطرف کردن این مشکل به این صورت است که شما میتوانید از نسبت مساوی سرکه سفید وآب استفاده کنید . این محلول را با پارچه کتان بر روی پوست سر خود بمالید .

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar