سلامت پزشکی| کلسترول بد، عامل اصلی گسترش سرطان

سلامت پزشکی| کلسترول بد، عامل اصلی گسترش سرطان

سلامت پزشکی| گسترش سرطان با کمک کلسترول بد

گسترش سرطان با کمک کلسترول بد

هنگامی که سرطان شروع به گسترش به سایر نقاط بدن می کند، درمان آن بسیار مشکل تر خواهد شد. در حال حاضر برای اولین باردر جهان ،یک مقاله بین المللی به رهبری دانشگاه سیدنی استرالیا در مجله سلول منتشر شده،که کلسترول بد به عنوان مهمترین عامل در شکل گیری سرطان شناسایی شده است.

سرطان زمانی اتفاق می افتد که سلول های طبیعی شروع به رفتار غیر طبیعی، رشد خارج از کنترل و به شکل توده هایی به نام تومور در می آیند. در صورت عدم درمان، سلول های سرطانی می توانند از تومورهای اولیه خود به دیگر قسمت های بدن حرکت کرده و تبدیل به سرطان های ثانویه یا متاستازها شوند که مهمترین علت عمده مرگ ناشی از سرطان همین امر می باشد.

برای بهبود درمان سرطان به طور قابل توجهی ، نیاز به یک درک بهتر و شناسایی دقیق متاستاز . محققان بر این عقیده اند که باید این موضوع مورد بررسی قرار بگیرد که چه عاملی  کمک می کند تا سلول های سرطانی از تومورهای اولیه فرار کنند و در دیگر نقاط بدن اقدام به راه اندازی سایت های جدید نمایند.

کلسترول بد مهمترین عامل گسترش سرطان


در سال های اخیر، محققان کشف کرده اند که اینتگرین‌ها integrins به سلولهای سرطانی کمک می کنند تا از محل تومور اولیه به دیگر نقاط بدن فرار کرده و ایستگاه های جدید سرطانی ایجاد کنند.

اینتگرین‌ها، پروتئین‌های سطح سلولی هستند که در اتصال سلول به ماتریکس خارج سلولی نقش دارند. اینتگرین‌ها همچنین به عنوان گیرنده‌هایی عمل می‌کنند که می‌توانند باعث فرستاده شدن پیام‌ها به درون سلول‌ها بشوند و موجب تنظیم ریخت سلول، مهاجرت سلول و همچنین چرخه سلول شوند.

به عنوان مثال، در سال 2012 ، مقاله ای در مجله زیست شناسی سلولی منتشر شده است که توضیح داده است سلول های سرطانی مهاجر اغلب به کمک اینتگرین‌ها کشش بهتر پیدا می کنند.

بنابراین سوال مهم در تحقیقات سرطانی این است که چگونه از اینتگرین ها ((integrins که سلول های سرطانی را همراهی میکنند و باعث ایجاد تومورهای جدید می شوند جلوگیری کنیم. با اینکه برخی از مهار کننده های اینتگرین در سال های جدید تقویت و توسعه داده شده اند ، اما برای استفاده بالینی مناسب و کافی نیست.

علت مهم گسترش سرطان کلسترول بد می باشد

محققان در مطالعات جدید خود به این نتیجه رسیدند که:
کلسترول بد ” به سلول های سرطانی کمک می کند تا حرکت کنند و کلسترول خوب آنها را در داخل سلول نگه می دارد.


آنها همچنین کشف کرده اند که اینتگرین‌ها می تواند از سطح سلول به داخل حرکت کند، و این که کلسترول یکی از لیپیدهای مهم و مورد نیاز در بدن برای حفظ اینتگرین‌ها در سطح سلول های سرطانی می باشد اما مکانیسم های زیر بنایی، تا به حال تا حدودی مبهم بوده است.
به گفته ی پروفسور گریوال- استاد دانشگاه سیدنی استرالیا- تنظیم سطوح کلسترول می تواند راهی برای کاهش مهاجرت سلول های سرطانی و تهاجم آنها گردد.

گسترش سرطان با کمک کلسترول بد

سلامت پزشکی, سرطان, کلسترول بد, عامل اصلی سرطان, گسترش سرطان

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar