سفر هوایی به همراه افراد مسن

سفر هوایی به همراه افراد مسن

سفر سالمندان

سفر سالمندان

 

  • به تخفیفی که افراد سالخورده از آن برخوردار می شوند توجه کنید.

اگر شما خطوط هوایی را انتخاب کنید که به افراد پیر به هنگام صدور بلیت تخفیف می دهند سفر هوایی افراد مسن ارزان تر تمام می شود. به هنگام رزرو بلیت حتما این موضوع را به یاد داشته باشید چون به محض اینکه بلیت فروخته و تایید شود نمی توان  از این تخفیف برخوردار شد.

  • صندلی که به راهرو نزدیک است را رزرو کنید.

در هواپیما مکان مخصوص افراد سالخورده طوری است که در صورت نیاز، آنان راحتر به دستشویی هواپیما دست یابند. به هنگام پرواز، در زمانی خاص از مسافران مسن خواسته می شود بایستند یا راه بروند تا از لخته شدن خون در پاهایشان یا از Diverticulitis جلوگیری شود .

  •  زودتر از پرواز به فرودگاه بروید.

در روز پرواز باید زمان کافی برای ثبت و بررسی بارها و گذر از بخش امنیتی و رسیدن به پایانه و دروازه ورود به هواپیما داشته باشید. برای افراد مسن همه این مراحل زمان بیشتری می برد.

  •  صندلی چرخدار فرودگاه را رزرو کنید.

فرودگاه های بزرگ صندلی چرخ دار در اختیار افراد مسن می گذارند در نتیجه آنان راحتربه پایانه می رسند و سوار هواپیما می شوند. قبل از سفر با فرودگاه تماس بگیرید در این صورت نماینده  خدمات مشتری با یک صندلی چرخ دار یا اتومبیل کوچک  مخصوص حمل افراد مسن برای بردن فرد مسن همراه شما می آید.

  • با خود دارو  به همراه داشته باشید.

داروهای همراه نسخه یا بدون نسخه را در کیف پول یا ساک دستی خود نگهداری کنید نه در داخل چمدان در این صورت هر موقع که نیاز باشد شما به آن دارو ها دسترسی دارید. به هنگام سفر حتما داروها را در بسته اصلی خود نگاه دارید نه در داخل جعبه محتوی قرص ها.

  • یک غذای سبک همراه خود داشته باشید.

هنگام سفر با افراد سالخورده یک شیشه آب و تکه ای کلوچه یا میوه در ساک دستی خود داشته باشید. این امر باعث جلوگیری از کم آبی و افت قند خون  در افراد سالخورده می گردد و هنگام خوردن دارو آنها نوشیدنی مورد نیاز خود را دارند.

  • به مقامات امنیتی درباره دستگاه های پزشکی هشدار دهید.

هنگامی که افراد پیر در داخل  مسافران هستند مکان های بازرسی باید بیشتر احتیاط کنند. ﻣﺳﺌﻮﻟﻴﻦ امنیتی را در جریان وجود ضربان ساز یا سمعک یا دستگاه های فلزی که در داخل بدن فرد سالخورده همراه شما وجود دارد قرار دهید. این گونه تجهیزات پزشکی ممکن است به هنگام عبور از مکان های امنیتی خراب شود یا  ابزار مخصوص اسکن به آن واکنش نشان دهد  بنابراین شما باید از گونه دیگری از بازرسی برخوردار شوید.

  • به هنگام سفر مدارک پزشکی را به همراه داشته باشید.

اطلاعات پزشک و مدارک لازم  درباره شرایط پزشکی و دارو ها و تجهیزات پزشکی شخصی مانند حمل کپسول اکسیژن یا واکر را همراه داشته باشید. این امر باعث می گردد مدت زمان لازم برای ماندن در بخش امنیتی کوتاه تر شود و در صورت نیاز شما سریع می توانید با پزشک فرد سالخورده همراهتان تماس گیرید.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar