زیبایی پوست با راهکارهایی ساده

زیبایی پوست با راهکارهایی ساده

 • روزی 8 لیوان آب بنوشید.
 • ورزش کنید. ورزش مانع از چاقی شده و با تامین اکسیژن به داشتن پوستی باطراوت و سالم به شما یاری می رساند. هنگام ورزش آرایش نکنید عرق و آلودگی ها در روزنه های پوست شما جمع می شود و باعث شکنندگی پوست می گردد.

   

 • اگر پوست خیلی خشکی دارید مقداری مرطوب کننده استفاده کنید اما آن را روی پوست مالش ندهید آن را روی پوست برای چند دقیقه بگذارید بماند تا جذب شود.

   

 • اگر آرایش غلیظ می کنید آرایش خود را حتما کم تر کنید. اگر این کار را انجام دهید باز هم پوست خوبی خواهید داشت. استفاده مقدار زیادی از سایه ها، محو کننده ها و خط چشم و در کل انواع اقسام لوازم آرایش ها برای پوست مضر است. پوست خود را طبیعی نگاه دارید اگر مجبور هستید با استفاده از پنبه ای تمیز،کمی پنکک روی صورت استفاده کنید. از براق کننده لب و کمی رژگونه و کمی ریمل استفاده نمایید. استفاده از سایه و خط چشم را برای مهمانی بگذارید. به همین ترتیب چند روز از هفته را بدون آرایش سپری کنیدو به پوست خود اجازه تنفس دهید و به پاک کردن دقیق پوست بپردازید.
هرگز در استفاده از مواد آرایشی افراط نکنید

هرگز در استفاده از مواد آرایشی افراط نکنید


 • از بالش تمیز استفاده نمایید. چرا که بالش آلودگی ها را از موها به صورت انتقال می دهند.موهای خود را به هنگام شب روبه عقب جمع کنید.
 • استرس نداشته باشید. استرس مادر همه مشکلات است. از جمله خشکی پوست. سعی کنید آرام و بدور از استرس باشید.

   

 • زیاد از لوسیون ها استفاده نکنید و پوست خود را دچار مشکل نکنید. اندازه یک نخود لوسیون کافی است. مصرف بیش از حد مواد شیمیایی باعث افزایش بروز جوش و چربی می گردد. از برنامه ساده ای درمورد پوست پیروی کنید. پوست خود را با آب گرم بشویید و با ملایمت خشک کنید و استفاده از مقداری کرم صورت معجزه می کند.
 • اگر دچار آکنه یا همان جوش شدید هستید مراجعه به پزشک شروع خوبی است. پزشک دارو های قوی تری را به صورت کرم به شما تجویز می کند یا راه های درمانی در اختیار شما می گذارد و به شما توصیه هایی می کند.
 • اگر پوست شما خشک است مقداری روغن زیتون یا روغن نارگیل یا کره توسط قلم به صورت خود بمالید (روغن نارگیل توصیه می شود). روغن جامد را داخل مایکرویو قرار دهید تا به صورت مایع در آید و به هنگام شب بعد از شستن پوست آن را به صورت خود بمالید. شما می توانید این روغن ها یا کره ها را در سوپرمارکت ها یا فروشگاه های مواد غذایی تهیه کنید.
نوع پوست خود را بشناسید

نوع پوست خود را بشناسید

 • به صورت خود دست نزنید. وجود برجستگی های روی پوست و پوسته های روی پوست برای کندن وسوسه کننده است . انگشت شما حاوی باکتری های زیادی است و این باکتری ها به راحتی به صورت شما متقل می شود شرایط برجستگی های روی پوست را بدتر می کند و مناطق درمان شده را دوباره عفونی می سازد.

   

 • توجه داشته باشید آب به تنهایی یک پاک کننده فوق العاده است، به خصوص برای پوستهای جوان و چرب. آب گرم برای پوست چرب مناسب است و آب گرم و ولرم برای انواع دیگر پوست. پس از شست و شو از مرطوب کننده استفاده کنید. صورت خود را به صبح و شب بشویید و اگر مایلید بعد از ظهر یا بعد از مدرسه ودانشگاه نیز صورت خود را شست و شو دهید. قبل از شستن صورت خود، دست هایتان را بشویید وگرنه شما فقط باکتری ها و آلودگی ها را روی صورت خود پخش می کنید. به دنبال پاک کننده و مرطوب کننده های مناسب باشید و مطمئن شوید طبیعی باشد، پاک کننده های شیمیایی و معطر مناسب نیستند. با دقت انتخاب کنید، و نسبت به نوع پوست خود آگاه باشید.

   

 • اگر کمتر از 12 سال هستید بهتر است مرحله پاک کردن صورت با پاکننده ها و صابونهای قوی را فراموش کنید و فقط با آب صورت خود را بشویید.

منبع : تحریریه پزشک آشنا ، برگرفته از WebMD

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)