رژیم غذایی سالم وفواید آن

رژیم غذایی سالم وفواید آن

بارعایت یک رژیم غذایی خوب والگوی زندگی سالم میتوان نیروی جسمی وشادابی خود را بهتر حفظ کنیم . اصلاح رژیم غذایی میتواند باعث طول عمر شما شود وهمچنین شما را جوان تر وشاداب تر از سن تان نشان بدهد . برای حفظ جوانی وکند کردن روند پیری کرم های ضد پیری به تنهایی کار ساز نیستند بلکه تغذیه سالم و ورزش نقش های بسیاری مهمی را در حفظ سلامت وجوانی شمادارد .

مصرف آنتی اکسیدان 

دریک رژیم غذایی خوب برای جوان ماندن مصرف آنتی اکسیدان ضروری است .آنتی اکسیدان شما را در برابر طیف وسیعی از بیماری ها مانند سرطان ، آلزایمر، بیماری های قلبی و افزایش فشار خون محافظت کرده و روند پیری شما را کند میکند. برخی از موادی که سرشار از آنتی اکسیدان هستند مانند توت ها ، کلم ، اسفناج ، چای سبز، سیر و گوجه فرنگیهستند 

مصرف کافئین ها

مصرف کافئین آرام بخش بوده وقابلیت ذهنی شما را افزایش میدهد .برخی نیز معتقد هستند که برای سر درد هیچ چیز بهتر وموثر تر از یک فنجان قهوه نیست . اول به خاطر اینکه کافئین موجود در قهوه رگ‌های خونی را تنگ می‌کند. دوم به این دلیل که کافئین مانند مسکن‌ها یا آسپرین عمل می‌کند.
اما همان طور که کافئین برای سلامتی خوب است مصرف زیاد آن نیز توصیه نمیشود . زیرا مصرف بیش از اندازه این ماده مغذی باعث آسیب رسیدن به پوست شما وپیری زود رس میشود .

مصرف اندک قند وچربی ونمک

مصرف اندک قند وچربی ونمک

مصرف چربی وشکرونمک

امروزه به چربی وشکر, سم سفید نیز گفته میشود . در ادیان ما بارها به استفاده از نمک در قبل وبعد از غذا توصیه شده است اما امروزه به کرات میشنویم که توصیه میشود مصرف نمک خود را پایین بیاورید . علت این تناقض در چیست ؟ در گذشته غذاهای مصرفی معمولا شیر با نان یا ماست ونان و… بوده است اما امروزه در سفره همه ما غذاهای آماده کرده مثل ماکارانی انواع پلو ها و… میباشد .همانطور که خودتان هم فهمیدید غذاهای آماده نیاز به مقدار زیادی نمک دارند. ومورد دوم اینکه امروزه نمک خوراکی که در اختیار ما قرار میگیرد مملو از مواد افزودنی است که خیلی از این مواد برای بدن ما مضر میباشد .
مصرف بیش از اندازه شکر وچربی هم خطر ابتلا به بیماری دیابت وفشار خون و… را افزایش میدهد وهمچنین باعث پیری زود رس میشود .در این راستا از مصرف غذاهای سرخ کردنی وفست فود ها اجتناب کنید . چربی های دریافتی خود را از طریق مصرف انواع چربی های سالم مثل : مغزها ، چربی ماهی ، روغن زیتون و… دریافت بنمایید و از مصرف انواع لبنیات پر چرب و گوشت های قرمز پر چرب نیز اجتناب نمایید.

آب منشا زندگی وطراوت

آب منشا زندگی وطراوت

آب ومایعات فراوان بنوشید

مصرف مایعات به خصوص آب کافی به دفع سموم از بدن کمک شایانی میکنند وهمچنین باعث طراوت وشادابی پوست شما میشوند .بهتر است در روز حداقل 8 لوان آب یا مایعات مصرف کنید .

اسفناج باعث بالارفتن ایمنی بدن میشود

اسفناج باعث بالارفتن ایمنی بدن میشود

مصرف اسفناج

اسفناج گیاهی با برگ های بزرگ وسبز رنگ است که احتمالا تاکنون همه شما آن را دیده اید .اما ممکن است طعم آن را دوست نداشته ویا اینکه تا به حال امتحان نکرده باشید .اما اگر راجب فواید این سبزی با ارزش بدانید احتمالا در شما هم جزءکسانی خواهید شد که در سبد غذایی خوداسفناج دارند .
اسفناج منبع خوبی از امگا 3، پتاسیم، کلسیم، آهن، منیزیم، و ویتامین B، C، و E است . بطور کلی می توان گفت که تمامی سبزیجاتی که برگ سبز دارند حاوی فولات هستند که یک ماده مغذی قدرتمند در بازسازی DNA به شمار می رود.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar