روش های طبیعی تقویت مو

روش های طبیعی تقویت مو

روش های طبیعی تقویت مو 

در این مقاله قصد داریم ۴ روش کاملا طبیعی برای تقویت موهای شما معرفی کنیم . اکثر خانوم ها به دنبال تقویت و مراقبت از موهای خود هستند چرا که تقویت و مراقبت باعث می شود موهایشان بلند و ضخیم باشد تا بتوانند آنها را باز بگذارند یا به روش های مختلفی ببندند و از همه نظر عالی به نظر برسند . مو یکی از تاثیرگذارترین آیتم های زیبایی کلی انسان است.

روش های طبیعی مراقبت و تقویت از مو٬هم ارزان است و هم بی خطر … در ادامه به چند روش طبیعی اشاره میکنیم تا شما بتوانید از داشتن موهای بلند و ضخیم و شفاف لذت ببرید ….

تقویت مو به صورت طبیعی

تقویت مو به صورت طبیعی

۱ – تقویت مو به کمک تخم مرغ

کافی است ۲ -۳ مرتبه در هفته ۲ عدد تخم مرغ را شکسته و با هم مخلوط کنید سپس روی موهای خود بمالید و بگذارید ۱۰-۱۵ دقیقه بماند و در نهایت موهای خود را با آب ولرم بشورید . پروتین موجود در تخم مرغ کمک به رشد موهای شما میکند …

۲ –  تقویت موها به وسیله آب پرتغال

میتوانید در هفته ۱ بار و به مدت ۱۵ دقیقه  ترکیبی ازآب پرتغال و پوره ی سیب به نسبت یکسان را با هم مخلوط کنید و روی سر خود بمالید و سپس بشورید . این ترکیب کمک میکند چربی اضافه پوست سر و همچنین شوره های مو از بین بروند و در نهایت به رشد و تقویت موهای شما کمک میکند .

خمیر پوست پرتقال هم می تواند برای تقویت موها مورد استفاده قرار بگیرد .

پرپشت کردن مو

پرپشت کردن مو

۳ –  تقویت مو به کمک تخم کتان

اگر موهای نازک و شکننده دارید این ترکیب به شما کمک میکند . کافی است ۳ قاشق تخم کتان را ۵ روز در آب بگذارید و و سپس به کمک پنبه روی پوست سر خود ماساژ دهید . حداقل ۱۰ دقیقه صبر کنید و سپس سر خود را بشورید . علت تقویت موهای آسیب دیده و نازک به خاطر اسید های چرب امگا ۳ موجود در تخم کتان می باشد .

همچنین میتوانید تخم کتان را آسیاب کرده و روزانه مقدار کمی مصرف کنید تا به رشد موهای شما کمک کند .

۴ –  تقویت مو به کمک آووکادو

کافی است پوره ی مخلوط موز و آووکادو  را به مدت ۳۰ دقیقه روی سرتان ماساژ دهید و سپس آن را بشورید . این ترکیب به علت دارا بودن منابع غنی از ویتامین های آ . ب . ای به رشد و ضخیم شدن موهای شما کمک میکند . همچنین آووکادو مناسب است برای مرطوب کردن طبیعی موها . اگر به سلامت موهای خود فکر میکنید از این ترکیب استفاده کنید.

زیبایی مو خواسته ی همه ی انسان ها است ٬ برای داشتن موهای پرپشت ٬ ضخیم و شفاف بهتر است ابتدا از طبیعت کمک بگیریم …

پزشک آشنا / pezeshkashna.com

 

 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar