برای رهایی از اضافه وزن وچاقی ولاغرشدن وزیبایی اندام چه کنیم

برای رهایی از اضافه وزن وچاقی ولاغرشدن وزیبایی اندام چه کنیم

امروزه لاغر شدن آرزویی خیلی از افراد است . وبرای رسیدن به این آرزو دست به کارهای زیادی میزنند .

%d9%84%d8%a7%d8%ba%d8%b1-%d8%b4%d8%af%d9%86
تعریف دقیقی از چاقی

به نظر سازمان بهداشت جهانی “تجمع غیر طبیعی ویا بیش از اندازه چربی در بدن که باعث به خطر افتادن سلامتی فرد میشود چاقی نامیده میشود “

در سالهای اخیر روند چاقی به سرعت در حال افزایش میباشد واین معضل نه تنها در بزرگسالان بلکه دامن گیر کودکان وحتی خرد سالان نیز شده است .

سازمان بهداشت جهانی وکشور در حال اطلاع رسانی به مردم میباشد تا این معضل را به افراد شناسایی کند وبعد راههای درمان آن ولاغر شدن نیز پیگیری شود .

برای مشخص شدن اینکه هر فرد آیا از لحاظ علمی چاق هست یا نه شاخصی وجود دارد که با توجه به این شاخص ساده شما میتوانید ابتدا مشخص کنید که جزء کدام گروه (لاغر , اضافه وزن کم , چاق ) هستید وبعد آیا نیاز هست راه درمان را در پیش بگیرید یا نه ؟

شاخص وزن بدن

برای بدست آوردن این شاخص نیاز است شما وزن خود را به کیلوگرم تقسیم بر مجذور قد خود بکنید .

۲ (قد بر حسب متر) ÷ وزن به کیلوگرم = شاخص وزن
اگر این شاخص عددی
کمتر از 5/18 باشد شما دچار کم وزنی هستید
بین 25 -5 /18 شما دارای وزن نرمال هستید
بین 30 -25 شما دارای اضافه وزن هستید
بیشتر از 30شما فرد چاقی هستید .

برای درمان چاقی یا اضافه وزن و لاغر شدن ورسیدن به زیبایی اندام شما میتوانید از تغذیه سالم وخواب کافی وورزش کمک بگیرید .

تغذیه سالم وکاهش وزن

تغذیه سالم وکاهش وزن

نحوه تغذیه سالم وصحیح برای کم کردن وزن ولاغر شدن

میتوان وعده های غذایی خود را از 3 به 6 وعده (3وعده اصلی و3 میان وعده )افزایش دهید ودر هر وعده اصلی مقدار کم تری غذا میل کنید . ودر میان وعده ها از میوه ویا آبمیوه های طبیعی استفاده کنید .

این راهکار2 فایده برای شما دارد اول اینکه شما مقدار کمتری کالری دریافت میکنید واین باعث کاهش وزن و لاغرشدن شما میشود .دوم اینکه با اضافه کردن تعداد وعده های غذایی سوخت وساز بدن بالا میرود واین نیز کمک میکند شما بهتر وزن کم وبه اندام مورد نظر خود برسید .

اگر سیر وبی اشتها بودید خودتان را مجبور نکنید حتما چیزی بخودرید مخصوصا غذاهای چرب وسنگین روند هضم کند تری دارند .

یک نکته مهم برای لاغرشدن وزیبایی اندام خوردن صبحانه است . این روزها این نکته فراوان به گوش شما میرسد اما توضیح کافی برای دلیل آن داده نمیشود .خوردن صبحانه بعد از اینکه معده شما مدت طولانی خالی بوده بعث شروع سوخت وساز میشود وهمچنین اگر شما صبحانه را صرف نکنید بدن شما فکر میکند دچار قحطی شده است ومقدار بیشتر آن چیزی را که شما در وعده نهار صرف می کنید را در بدن به صورت چربی ذخیره می کند .
البته این نکته را در نظر بگیرید که منظور از صبحانه حتما غذای مفصل یا ساندویچ گنده وبزرگ وپر کالری نیست .بلکه میتواند یک سیب یا چیزی در همین حد برای صبحانه شما کافی باشد .

یک راه موثر دیگر برای رسیدن به اندامی زیبارا به شما معرفی میکنیم

خاصیت سرکه :کاهش وزن

خاصیت سرکه :کاهش وزن

خوردن سرکه

مصرف سرکه مخصوصا سرکه سیب باعث تولید ژن هایی در بدن میشود که کار این ژن ها تولید آنزیمی است که نقش مهمی در شکستن بافت چربی بدن دارد .اگر شما روزانه مقداری (یک تا دو قاشق غذا خوری)سرکه مصرف کنید حتما شاهد کم کردن وزن خود و لاغر شدن خود در زمانی کوتاه هستید

چربی سوز بعدی ویتامین C

این ویتامین هم در بدن نقش یک چربی سوز فوق العاده را اجرا میکند برای دریافت این ویتامین شما میتوانید از میوه هایی مانند پرتقال , لیمو شیرین ونارنگی و… استفاده کنید

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar