درمان ریزش مو در خانه

درمان ریزش مو در خانه

درمان ریزش مو در خانه

درمان ریزش مو در خانه : بهترین راه برای درمان و جلوگیری از ریزش مو روش های خانگی و سنتی است . شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در یک بازه ی زمانی خاص ٬ ریزش موهای شما بیش از حد می شود ٬ مثلا هنگام استحمام کف حمام را پر از موهای سرتان میبینید و کمی نگران و ناراحت می شوید و دنبال قرص ها و داروهایی برای درمان هستید . در این مقاله قصد داریم به شما آموزش دهیم اگر دچار ریزش مو شدید گزینه ی اول شما برای درمان روش های خانگی باشد.

یکی از سوالات رایج کسانی که ریزش مو دارند این است که چرا واقعا دچار ریزش مو شده اند و چگونه میتوانند موهای از دست رفته خود را دوباره برگردانند . همراه ما باشید با چند تکنیک درمانی به روش خانگی …

درمان ریزش مو در خانه

درمان ریزش مو در خانه

دستور توقف ریزش موهایتان را صادر کنید ( به ریزش موها ایست بگویید)

گاهی اوقات ریزش مو ممکن است به خاطر بیماری ها و کمبودهای بدن باشد که با درمان و رفع نیازهای بدن تمام موهای از بین رفته دوباره رشد میکند . اگر ریزش مو داشتید ابتدا ببینید آیا بیماری و کمبود ( ویتامین ها و ..) در بدن شما مشاهده می شود یا نه !

عادت های غلط را کنار بگذارید

گاهی اوقات با تغییر رفتار می شود با موها مهربان تر بود تا موها رشد مجدد خود را آغاز کنند .

۱ – در برنامه غذایی خود حتما از سبزی ها و میوه ها استفاده کنید

۲ – موهای خود را محکم و سفت نبندید و محکم شانه نزنید

۳ – زیاد با موهای خود بازی نکنید – موها را نکشید

درمان ریزش مو در خانه

درمان ریزش مو در خانه

اما چند ماسک که میتواند ریزش موهای شما را کنترل و موهای از دست رفته شما را تا حدودی جبران کند :

۱ – آب سیر و پیاز برای تحریک ریشه مو بسیار مناسب است . ۴ حبه سیر و نصف یک پیاز قرمز را داخل دو لیوان آب بیاندازیدو ۲ قاشق دارچین به آن اضافه کنید و ۱۵-۲۰ دقیقه بجوشانید (البته پیاز باید خورد شده باشد  ) سپس ۴ روز این ترکیب را دست نزنید تا مواد سیر و پیاز به داخل آب کاملا نفوذ کند . سپس ترکیب را صاف کنید و آب به دست آمده را داخل یک قوطی شامپو بریزید و روزانه سر خود را با آن شستوشو دهید .

۲ – ماسک ماست و تخم مرغ

چند قاشق ماست ساده ( بدون چربی اضافه) را با یک عدد تخم مرغ متوسط  + یک قاشق آبلیو و یک قاشق روغن خردل  کاملا ترکیب کرده و بهم بزنید ٬ سپس روی موهای خود بمالید و بعد از گذشت ۳۰-۲۵ دقیقه موهای خود را با آب ولرم شستوشو دهید .

زیبایی مو حق همه ی کسانی است که برای موهای خود احترام قائل می شوند .

با تشکر 

پزشک آشنا / pezeshkashna.com

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar