بیماران پیوند قلب و تغذیه و رژیم

بیماران پیوند قلب و تغذیه و رژیم

آقای دکتر چه رژیم غذایی را برای این بیماران توصیه می کنید ؟

در بیمارانی که پیوند قلب شده اند باید چند نکته مهم را در رژیم غذاییشان توجه و رعایت نمود که عبارتند از:

– محدودیت آب و نمک برای این افراد خیلی مهم است . چون این بیماران داروهایی به نام کورتون ( که استروئیدی هستند ) را مصرف کرده و از عوارض این داروها جذب سدیم بیشتر و دفع پتاسیم و نیز جذب آب در بدن می باشد در نتیجه حجم داخل عروقی افزایش پیدا کرده و باز در نتیجه آن فشار بر روی قلب وارد می آید . لذا تا حد امکان باید همه غذاها مصرفی کم نمک باشند .

در موارد نارسایی های قلبی شدید ، مصرف مایعات نیز باید محدود شود و به جای آبمیوه ، خود میوه به صورت جامد به بیمار داده شود .

– محدودیت کالری دریافتی : باید دقت داشت که حجم کالری که بیمار از 3 گروه اصلی دریافت می کند باید متناسب با میزان فعالیت وی باشد . چرا که در غیر این صورت افزایش وزن و به دنبال آن افزایش کار قلب ایجاد شده و این در حالی است که در این بیماران باید تا حد امکان از کار زیاد قلب خودداری شود . لذا همواره باید توسط متخصص تغذیه وزن فرد تحت کنترل باشد .

– در مصرف کربوهیدرات ها باید دقت کافی داشت تا از افزایش وزن و افزایش چربی خون در بیمار جلوگیری شود . شکر و مواد قندی مرکب نه تنها کالری را افزایش می دهند بلکه باعث افزایش تری گلیسرید خون نیز می گردند.

در مصرف چربی ها نیز باید دقت کافی داشت،میزان چربی رژیم غذائی حتما باید کمتر از 30% کالری دریافتی باشدد ودر این رزیم باید ضمن افزایش چربیهای  غیر اشباع ،چربی های اشباع را به کمتر از 10% کل مصرف چربی روزانه رساند.

– پروتئین ها : در این رابطه می توان گفت که بلافاصله از روز 2 بعد از عمل توصیه آن است که ازرژیم غذایی پر پروتئین برای بیمار استفاده شود . به عنوان نمونه می توا ن گفت مصرف گوشت ماهی را بایدافزایش داد . (حداقل 3باردر هفته ، بسیار مفید است ) . البته میزان مصرف پروتئین بایستی با عملکرد کلیه ها تنظیم شود.

– مصرف قهوه و کافئین نیز در این بیماران باید محدود شود .

– استفاده از فیبرها شامل ( فیبرهای گیاهی و حیوانی ) در رژیم بیماران باید افزایش داده شود ، چرا که مصرف فیبرها سبب حل شدن چربی و همچنین دفع چربی اضافی از بدن می شود .

– محدودیت مصرف الکل در این بیماران توصیه می شود ، چرا که مصرف آن بر روی کبد اثر سوء دارد و از طرفی داروهایی که این بیماران مصرف می کنند نیز بر روی کبد موثر است لذا مصرف الکل باید محدود شود تا از عوارض کبد جلوگیری شود .

– افزایش مصرف میوه جات و سبزیجات به خصوص میوه هایی که دارای رنگدانه قرمز هستند .

– محدودیت استعمال دخانیات ( شامل : سیگار ، تنباکو و قلیان ) از عوامل مهم دیگری است که در بحث پیشگیری باید به آن توجه نمود . به خصوص محدودیت استفاده از قلیان که در حال حاضر در خانم های جوان و به طور کلی جوانان رو به رشد است . اگر افراد بدانند که هر وعده قلیان کشیدن برابر با 100 نخ سیگار است ، هر نخ سیگار 10 دقیقه از عمر انسان را کم می کند و مصرف یک پاکت سیگاردر روز 50 %  خطر مرگ و میر را افزایش می دهد ، شاید از این به بعد بیشتر مراقب سلامت خود باشند .

– متاسفانه مصرف غذاهای سرخ کردنی در ایران زیاد است ، که این خود یکی از عوامل بروز بیماری است . به منظور پیشگیری از بروز بیماری تا حد امکان بهتر است که  افراد از غذاهای کبابی ، آبپز و بخار پز استفاده کنند .

 سعی کنید که استرس و عوامل تشدید آن را از زندگی خود دور کنید .

سعی کنید که استرس و عوامل تشدید آن را از زندگی خود دور کنید .

2- در پایان چه توصیه ای را برای مردم دارید ؟ طبق تحقیقات مشخص گردیده  که استرس یکی ازعوامل اصلی بیماری  های قلبی عروقی است ولذا استرس به عنوان یک ریسک فاکتور مستقل در بروز بیماری های قلبی مطرح می گردد . 

همچنین یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد کاهش سن مربوط به سکته های قلبی و مغزی در کشورمان می باشد. طبق مطالعات کشوری مشخص شد ه که سن بروز سکته ها نسبت به متوسط جهانی 10 سال پایین تر است ، به این معنا که افراد در ایران 10 سال زودتر دچار سکته قلبی و مغزی می شوند .   . سوالی که پیش می آید این است که به راستی علت این کاهش سن چیست ؟

در پاسخ می توان عواملی چون رژیم غذایی نامناسب  و ( استفاده زیاد از FasT  FooD ) ، استرس ها و هیجانات زندگی و مسائل اجتماعی و اقتصادی را ذکر کرد . لذا مردم باید سعی کنند که تا حد امکان این عوامل تشدید کننده را از زندگی خود دور کنند . 

تحریریه پزشک آشنا با سپاس از جناب دکتر محمد محمدی . متخصص قلب و عروق 

منبع

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar