برای جلوگیری از ریزش مو ودرمان سریع آن , از این رفتارهای غلط دوری کنید

برای جلوگیری از ریزش مو ودرمان سریع آن , از این رفتارهای غلط دوری کنید

تقریبا همه ما با دیدن ریزش مو مخصوصا اگر شدید باشد دچار وحشت واضطراب میشویم وبه سرعت به دنبال راهای درمان برای این مشکل خود میگردیم . ممکن است داروخانه های مختلفی را گز کنیم و از دارو ها وشامپوهای گران و مختلفی که به ما تجویز میکنند استفاده کنیم . حتی ممکن است در اثر ندیدین تاثیر این داروها را نیمه رها کنیم وبه دنبال داروهای دیگری باشیم حال انکه شاید روش دیگری به جزء داروها برای درمان موثر تر باشد .

گاهی اوقات رفتارها و عادت‌های اشتباه ما ممکن است به‌ طور ناخودآگاه باعث ضعیف شدن موها شوند. در صورتی که اصلا خودمان خبر نداریم که این کارها ممکن است یکی از علت‌های عمده ریزش موهای‌ مان باشد ؛ زمانی که می‏توانیم با کنترل و ترک عادت‏های‌ غلط از بروز این اتفاق جلوگیری کنیم ، چرا دست به کارهای دیگر می‏زنیم ! اگر از اشتباهات خود بی‌خبر هستید بهتر است نگاهی به موارد زیر بیندازید:

1 ممکن است شما عادت داشته باشید همیشه موهای خودتان را با کش آن هم کش های پلاستیکی محکم ببندید این کار در طول زمان موجب ضعیف شدن ریشه مو میشود وسر شما شروع به ریزش مومیکند .

2 بعضی از افراد به خصوص خانوم ها عادت دارند مخصوصا زمانی که دچار استرس ونگرانی شده اند موی خود را به دور انگشت میپیچند وآن را میکشند این مورد هم مانند بستن کش محکم باعث ضعیف شدن ریشه مو و ریزش آن در دراز مدت میشود .

یکی از علل ریزش مو گرفتن رژیم های سخت است

یکی از علل ریزش مو گرفتن رژیم های سخت است

3 امروزه لاغر شدن آرزوی خیلی از افراد چاق یا حتی کسانی که اضافه وزن کمی دارند میباشد افراد برای رسیدن به این آرزو ممکن است از راه کارهای زیادی استفاده کنند ویکی از راه های کاملا غلطی که گروهی از این افراد استفاده میکنند گرفتن رژیم های سخت در زمان کوتاه است این رژیم ها تاثیر خیلی بدی بر روی موهای شما دارند ودر بسیاری از موارد شاهد ریزش موی شدید در این افراد هستیم .

4 رنگ کردن , مش کردن , دکلره کردن و… بیش از حد ودر شرایط غیر استاندارد با استفاده از مواد آرایشی بی کیفیت نیز یکی دیگر از روش های شایع ریزش موی است .

5 استفاده از شامپوهای متنوع و آزمایش نشده . امروزه شامپوهای متنوع وزیادی در بازار وجود دارد .هر شامپویی با مواد مخصوص خود وبرای افراد متفاوت و شرایط مختلف تهیه میشود . تاثیر استفاده از یک نوع شامپو برای همه یکسان نمی باشد .اگر شما عادت دارید در هر مغازه از جلد وشکل هر شامپو که خوشتان می آید خرید کنید واز آن استفاده کنید بدانید که در آینده ای نزدیک احتمال ریزش موی شدید برای شما وجود دارد .چون اگر ساخنار شامپو با موی شما مناسب نباشد موی شما سریع عکس العمل نشان میدهد .

تغذیه نامناسب باعث ریزش مو

تغذیه نامناسب باعث ریزش مو

6 از مصرف بیش از حد نمک , غذاهای پر ادویه وسرخ کردنی خوداری کنید زیرا چربی اشباع نشده در این غذا ها تاثیر مستقیمی روی موهای شما دارد . به جاب این مواد شما میتوانید از میوه وسبزیجات فراوان استفاده کنید همچنین مصرف آب کافی در طول روز را فراموش نکنید .

7 از دیگر عوامل مهم ریزش مو، استرس ، اضطراب ، نگرانی و شوک ناگهانی است ، که کاهش و کنترل استرس میتوانید سبب درمان ریزش مو شود . ریزش مو در افرادی که دارای مشاغل پر استرسی هستند بسیار بالاتراز مشاغل کم استرس بوده است .

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar