اگر موهای بلند و زیبای شما دچار موخوره شده است چه کارهایی باید انجام دهید

اگر موهای بلند و زیبای شما دچار موخوره شده است چه کارهایی باید انجام دهید

موهای انسان در طول زندگی به طور متناوب ممکن است دچار مشکلاتی از قبیل مو خوره , شوره سر , وگاهی شپش و… شود .
اما موخوره مشکلی است که اغلب خانو مها یی که موهای بلند دارند دچار آن می شوند .

موخوره اصطلاحی است که به دو یا چند شاخه شدن انتهای مو گفته می شود .اگر شما به این مشکل رسیدگی نکنید باعث زشت شدن و ویز شدن انتهای مو می شود و نمای کوتاه وبلندی را به انتهای موهای شما نیز می دهد.

علت ایجاد موخوره چیست ؟

دلایل مختلفی می تواند در بروز این مشکل دخالت داشته باشند اما مهمترین علت آن خشکی مو می باشد که معمولا در انتهای مو ایجاد می شود .

از دلایل دیگر ابتلا به مو خوره می توانیم

استفاده از وسایل آرایشی وانواع رنگ ها و اکسیدان ها

استفاده از شامپوی نا مناسب برای موها

سشوار و اتو کشیدن زیاد موها

حتی شانه کردن زیاد مو با برس های سفت وخشک

و انواع دلایلی که می تواند به موهای شما آسیب بزند و موهای شما را خشک کند می تواند از عوامل ایجاد موخوره باشد.

پیشگیری از موخوره

پیشگیری از موخوره

برای پیشگیری از ایجاد موخوره چه کارهایی می توانیم انجام دهیم ؟

بهترین روش برای جلوگیری از این معضل کوتاه کردن موها می باشد به طوری که شما هر از 6 هفته یا دو ماهی یکبار سر موهای خود را به اندازه یک تا دو سانت کوتاه کنید .

از روش های دیگر برای درمان این معضل استفاده از روغن ها را می توانیم بیان کنیم .همان طور که پیش تر بیان شد دلیل اصلی موخوره ایجاد خشکی وکم شدن چربی مو است . برای اینکه بتوانید بدون کوتاه کردن موها این مشکل را برطرف کنید می توانید از انواع روغن ها مانند روغن زیتون یا روغن بادام تلخ استفاده کنید .به این صورت که دستتان را کمی با روغن دلخواه خود چرب کنید وآن را به انتهای موهای خود بمالید این کار می تواند از ایجاد موخوره جلوگیری کند.

البته در استفاده از این روش باید توجه داشته باشید که موی خود را زیاد چرب نکنید وحتما بعد از گذشت یک یا دو روز دوش بگیرید وموی خود را تمیز بشویید ودوباره بعد از حمام از روغن استفاده کنید .

استفاده از تخم مرغ برای رفع موخوره

استفاده از تخم مرغ برای رفع موخوره

استفاده از زرده تخم مرغ

تخم مرغ به علت داشتن اسید های چرب و پروتئین وهمچنین ویتامین A باعث ایجاد رطوبت طبیعی در موها می شود . شما می توانید هم از زرده تخم مرغ به تنهایی وهم مخلوط زرده تخم مرغ با روغن هایی مانند روغن زیتون ویا روغن بادام استفاده کنید . به این صورت که هفته ای یک بار این مواد را بر روی موهای خود گذاشته وبعد ازگذشت نیم ساعت تا دو ساعت سر خود را با آب ولرم بشویید. این ماسک مو برای تقویت ریشه مو , درخشندگی مو و برطرف شدن موخوره مو بسیار مناسب است .

موز در رفع موخوره موثر است

موز در رفع موخوره موثر است

استفاده از پوره موز

موز یک میوه پر طرفدار است مخصوصا در بین کودکان . حال شما می توانید با استفاده از این میوه خوش مزه موخوره ی موهای خود را از بین ببرید . موز سرشار از روغن های طبیعی ، پتاسیم ، روی ، آهن و ویتامین های A ,E ,C هست که به بازگرداندن حالت ارتجاعی مو کمک میکند و باعث به حداقل رسیدن شکنندگی مو ها می شود. همچنین موها رو نرم و مرطوب نگه میدارد و باعث بهبود بافت مو می شود و باعث پیشگیری از ایجاد موخوره. موز رو به تنهایی پوره کنید و به موهایتان بمالید وبعد از یک ساعت با آب ولرم شستشو دهید. این کار رو یک یا دو بار در هفته تکرار کنید تا تاثیرش رو روی موهایتان ببینید.

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)