شناخت انواع نوشیدنی های مفید برای حفظ سلامتی بدن

شناخت انواع نوشیدنی های مفید برای حفظ سلامتی بدن

 
نوشیدنی های مفید برای سلامتی کدامند؟

امروزه انواع واقسام نوشیدنی ها ونوشابه ها در بازار موجود است از طرفی توصیه می شود که از این نوشیدنی ها استفاده نکنیم واز طرفی توصیه می شود که در طول روز از نوشیدنی های زیادی استفاده کنیم . حالا تکلیف ما چیست؟

در میان نوشیدنی ها بسیاری از آنها مضر هستند اما دسته ی بزرگ دیگری وجود دارند که جزء نوشیدنی های مفید نام گذاری می شوند وبرای سلامتی شما بسیار مفید هستند .

نکته مهم در نوشیدنی های مفید طرز تهیه آنها است . بهتر است برای تهیه این دسته از نوشیدنی ها شما خودتان اقدام کنید زیرا مصولات کارخانه ای که در بازار به وفور یافت می شود :

اولا ممکن است کاملا بهداشتی نباشد.

دوما ممکن است موادی که در تهیه این نوشیدنی ها استفاده می شود مانده ویا خراب وکرم خورده باشند .

سوما ممکن است در بعضی از محصولات به جای استفاده از خود محصول از اسانس آن استفاده کرده باشند .

چند نمونه از نوشیدنی های مفید

چای سبز مفید برای پوست

چای سبز مفید برای پوست

چای سبز

از انواع نوشیدنی های مفید می توانیم به چای سبز اشاره کنیم .نوشیدن چایی در خانه های ایرانی امری رایج است .اما اکثریت مردم ایران از چای سیاه استفاده می کنند . چای سیاه همان چای سبز است با این تفاوت که در کارخانه طی عملیاتی به چای سیاه تبدیل می شود این عملیات علاوه بر اینکه روی رنگ ومزه چای تغییری ایجاد میکند در خواص آن هم تا حدودی تغییر ایجاد می کند. چای سبز باعث بالا رفتن سوخت وساز بدن وکم شدن وزن شما می شود .همچنین چای سبز آنتی اکسیدان بیشتری نسبت به چای سیاه دارد . البته خاصیت این چای زمانی بیشتر خود را نشان می دهد که روزانه حداقل دو فنجان مصرف شود.

شربت های خانگی

از دیگر نوشیدنی های مفید که جایگاه خاصی در فرهنگ کشور ما دارد شربت های خانگی هستند .متناسب با هر فصل شما می توانید از این شربت ها استفاده کنید . شربت گلاب ، آبلیمو، خاکشیر، آلبالو، به لیمو، سکنجبین علاوه بر این که از نظر مواد مغذی مناسب با فصل تهیه می شوند ، بسیار سالم هستند و جایگزین مناسبی برای آب میوه های صنعتی ، نوشابه و دوغ های گازدار است. استقبال مردم به مصرف این نوشیدنی های خانگی باعث شده است که انواع صنعتی آن هم به بازار راه پیدا کند اما باز هم توصیه می شود انواع خانگی آن به ویژه کم شیرین تهیه و مصرف شود.

چای سفید

چای سفید

چای سفید

چای سفید نوعی دیگر از چای است که به دلیل انجام نشدن فرآیندهای مرسوم در تهیه چای ، رنگ آن سفید است. بیشترین مقدار آنتی اکسیدان و کمترین مقدار کافئین را دارد.

آب میوه ها

آب میوه ها به ۲ دسته طبیعی و صنعتی تقسیم می شود و طبیعی است که بیشتر آب میوه هایی که در بازار وجود دارد از نوع صنعتی است. انواع آب میوه های صنعتی در بسته بندی های مختلف و با رنگ های متنوع وجذاب در دسترس مردم قرار دارد که به دلیل سهولت دسترسی و مصرف آسان استقبال زیادی از آن ها می شود اما مصرف روزانه آن به دلیل داشتن شکر زیاد ، مواد رنگ دهنده و افزودنی و اسانس به هیچ عنوان توصیه نمی شود.
در مقابل آب میوه های طبیعی که در منزل تهیه می شود و بلافاصله پس از تهیه مصرف می شود ، بسیار سالم و مغذی هستند . نوشیدن آب مرکبات که سرشار از ویتامین C است به جذب آهن در بدن کمک می کند ومقابله با سرما خوردگی ها کمک میکند نوشیدن آب میوه هایی که رنگدانه های قرمز یا ارغوانی دارد خطر ابتلا به عوارض قلبی- عروقی و سرطان را کاهش می دهند

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)