آموزش جلوگیری از چرب شدن موها

آموزش جلوگیری از چرب شدن موها

آموزش جلوگیری از چرب شدن موها

آموزش جلوگیری از چرب شدن موها / در این مقاله قصد داریم به شما شیوه هایی ساده برای جلوگیری از چرب شدن موهایتان آموزش دهیم تا از چرب شدن آنها جلوگیری کنید …

۱ – شستن موها : اگر موهای چربی دارید باید موهای خود را در فواصل کم بشورید- البته نه هر روز چرا که شستن همه روز باعث میشود موها برای جبران چربی خود ٬ بیشتر از قبل چربی تولید کنند . توصیه میشود هر ۲ یا ۳ روز موهای خود را بشورید . باید دنبال شامپویی باشید که چربی اضافه را بگیرید نه اینکه کل چربی مو را بگیرید ٬ و ساختمان مو و پوست سر را خشک کند.

۲ – نرم کننده ها را به ریشه ی مو نزنید : معمولا چربی که موها تولید میکنند چند ساعت بعد از شستوشو این بخش را مرطوب میکنند – بهتراست از نرم کننده برای تغذیه  نیمه پایینی موها استفاده شود . اگر موها خیلی چرب باشند بازهم لازم است از نرم کننده ها برای تغذیه نیمه پاینی مو استفاده شود . فقط نباید نرم کننده را به ریشه ی مو بزنید.

آموزش جلوگیری از چرب شدن موها

آموزش جلوگیری از چرب شدن موها

۳ – ابتدا موها را با آب گرم شسته ٬ سپس به کمک آب سرد کوتیکول های مو را ببندید تا درخشندگی بیشتری موهای شما داشته باشد : آب گرم و داغ چربی سر را از بین میبرد و پوست سر به صورت طبیعی شروع به تولید چربی میکند ٬ که مجددا موها چربی اولیه خود را به دست می اورند – میتوانید برای شستوشوی نهایی سر از سرکه استفاده کنید ٬یک قاشق غذاخوری سرکه را با ۲۳۶ میلی لیتر آب مخلوط کنید – نگران بوی سرکه نباشید با خشک شدن موها بوی آن از بین میرود – این عمل باعث میشود چربی موهای شما کمتر شود .

آموزش جلوگیری از چرب شدن موها

آموزش جلوگیری از چرب شدن موها

 

۴ – ژل های چسبناک استفاده نکنید: استفاده بیش از حد از حالت دهنده ها میتواند موهای شما را سنگین کند و در نتیجه مقداری از این مواد روی سر ته نشین شود – ژل ها باعث میشوند موها چرب تر به نظر برسند . اما توصیه میشود یک حالت دهنده استاندارد تهیه کنید و زیاد از این حالت دهنده استفاده نکنید .

۵ – محصولاتی که درخشندگی ایجاد میکنند ٬ میتوانند موهای شما را چرب تر به نمایش بگذارند در صورتی که شاید اینطور نباشد. بهتر است اگر موهای چربی دارید کمتر از براق کننده ها استفاده کنید.

۶ – خیلی برس نکشید – فقط موهای خود را با برس مرتب کنید – چرا که برس زیاد میتواند غدد چربی را تحریک کند و چربی موهای شما بیشتر شود …

نکات و هشدارها

۱ – شامپو های کم اسید و خیلی قوی میتواند منجر به شوره و چرب شدن موهای شما شود.

۲ – صاف کردن موهای فر باید همراه محافظ حرارتی باشد – باید مواظب باشید با چه حرارتی موهایتان را صاف میکنید ٬ چرا که بدون استفاده از محافظ حرارتی می تواند آسیب زیادی به موها وارد کند.

زیبایی مو را میشود با روش های مختلفی به دست آورد – امیدواریم برای داشتن موهای زیبا ٬ پرس و جو و مطالعه کنید.

با تشکر / پزشک آشنا 

pezeshkashna.com

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar