چگونه همسرم را برای تولد نوزاد آماده کنم؟

چگونه همسرم را برای تولد نوزاد آماده کنم؟

در مدت بارداری که نام کودک را انتخاب می کنید و برایش لباس می خرید در حال آماده کردن خود و همسرتان برای تولد نوزاد هستید. بیشتر منظور از آماده نمودن همسر برای تولد نوزاد اینست که شما برای او توضیح دهید که هنگام زایمان باید چه کاری انجام دهد و بعد از زایمان چگونه به شما کمک کند. از همسر خود نیز بخواهید تا کتاب های بارداری را مطالعه کند و با هم فیلم هایی درمورد زایمان و نوزاد تماشا کنید. با مطالعه موارد زیر بیشتر متوجه می شوید که چگونه همسر خود را برای تولد نوزاد آماده نمایید.

مراحل:

همسر نیز باید در مورد تولد نوزاد اطلاعات کسب کند.

همسر نیز باید در مورد تولد نوزاد اطلاعات کسب کند.

1- از همسر خود بخواهید در مورد تولد نوزاد آگاهی کسب کند.

• کتاب های کمک آموزشی ٬ فیلم هایی درباره بارداری و تولد نوزاد تهیه کنید .از همسر خود بخواهید که او نیز کتاب ها را مطالعه کند اگر همسرتان وقت کافی ندارد یا نمی تواند روی آن تمرکز کند شما بخش هایی را که مهم هستند برای او با صدای بلند بخوانید در این صورت او بعضی نکات مهم را به خاطر می سپارد.

• اصرار کنید که همسرتان نیز در کلاس های دوران بارداری یا دوره های تولد نوزاد همراهیتان کند. این کلاس ها به شما در درک اتفاقاتی که در بدن در طول زایمان و بعد از زایمان می افتد یاری می رساند. این کلاس ها اطلاعات مفیدی در اختیارتان می گذارد و به هردوی شما اعتماد به نفس می دهد چون می دانید که در هنگام زایمان چه کاری باید انجام دهید.

• شما و همسرتان حداقل با هم  یک فیلم درباره تولد نوزاد تماشا کنید. ترجیحا فیلمی را که پرستار یا متخصص زنان یا معلم شما در کلاس های دوران بارداری توصیه کرده است. هرچند بسیاری از مردها از تماشای این گونه فیلم ها سرباز می زنند اما این فیلم ها دقیقا نشان می دهد که در هنگام زایمان چه اتفاقی می افتد و چگونه همسر می تواند در کاهش استرس و درد یاری رساند.

 

با هم صحبت کنید.

با هم صحبت کنید.

2-درباره کارهایی که هنگام تولد نوزاد باید انجام شود با هم صحبت کنید.

گفتگو در مورد احساسی که نسبت به تولد نوزاد دارید خیلی مهم است. اگر زایمان طبیعی را انتخاب کنید و همسر شما زایمان طبیعی را گزینه ای خطرناک و وحشتناک بداند ٬ باید با او صحبت کرده و مشکل را حل کنید در این صورت هر دوی شما درباره نحوه تولد نوزاد حس خوبی خواهید داشت.

• از همسر خود بخواهید تا درباره حاملگی شما و تولد نوزاد با پرستار صحبت کند. در این صورت او می تواند هر سوالی که دارد بپرسد و نگرانی های خود را با پرستار در میان گذارد.

• شما و همسرتان هر دو با هم درباره تولد نوزادتان برنامه ریزی کنید .هنگام برنامه ریزی برای تولد نوزاد درباره اقدامات جایگزین در هنگام وقوع رویدادهایی که در برنامه ریزی نیست و ممکن است رخ دهد با هم صحبت کنید. هر چند این موضوعی مشکل است .درباره اقداماتی که در آن شرایط باید صورت پذیرد واقع بین باشید.

به عقاید همسرتان احترام بگذارید.

به عقاید همسرتان احترام بگذارید.

3-به احساسات و سنت های همسر خود احترام بگذارید.

•همسرتان ممکن است نگران وضع حمل شما باشد چون تماشای دردکشیدن کسی که عاشق او هست کار آسانی نیست بسیاری از مردان سعی می کنند در رابطه زناشویی نقش حلال مشکلات را بازی کنند ولی هنگام زایمان کار زیادی نمی توانند انجام دهند.

•اگر همسرتان از ایستادن کنار تخت شما ناراحت می شود یا حتی نمی خواهد به دلایل شخصی و اعتقادات دینی یا سنن وارد اتاق زایمان شود باید به عقیده او احترام بگذارید.

 

همسرتان را درک کنید.

همسرتان را درک کنید.

4-درباره همراهی یک ماما یا شخص دیگری که در هنگام تولد کنار شما باشد نیز با هم گفتگو کنید.

اگر همسرتان نمی تواند در هنگام بارداری یا وضع حمل شما یاری رساند درباره سایر گزینه های پیش رو با هم صحبت کنید. می توانید از وجود یک ماما برخوردار شوید یا از یکی از دوستان یا اعضای خانواده خود بخواهید تا هنگام تولد نوزاد, شما را همراهی کند.

تحریریه پزشک آشنا

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)