چگونه مانند هنر پیشه های سینما لبخند زیبایی داشته باشیم؟

چگونه مانند هنر پیشه های سینما لبخند زیبایی داشته باشیم؟

در این مقاله دندان پزشک ستاره های سینما اسرار کارش را درباره مشتریانش افشا می کند. با پزشک آشنا همراه شوید تا از رموز لبخندهای زیبای بازیگران باخبر شوید.

لبخند زیبای هنرپیشگان

لبخند زیبای هنرپیشگان

زمانی که برنامه جایزه فرش قرمز را تماشا می کنید . لبخندهای فوق العاده زیبایی با دندانهای سفید می بینید . این افراد لبخند خود را مدیون دندان پزشک لس انجلسی گریس سان هستند.

مدت سی سال است که متخصصان دندان و زیبایی لبخند هایی زیبا را برای افراد مشهور ایجاد نموده اند افرادی مانند الن پیج، جن کلود ون دم، شریل کول، جنیفر لاو هیوت و سامویل ال جکسون.

اما کار سان چیزی بیشتر از زیبایی ظاهری است. او روی بهداشت خوب دهان تاکید می کند. او می گوید:

نقش دندانپزشک

نقش دندانپزشک

فقط به دندان پزشک خود تکیه نکنید.

بعضی از افراد تمام ﻣﺴﺌﻮلیت مراقبت از دندان هایشان را به عهده دندان پزشک می گذارند و آنها فکر می کنند تنها کاری که باید انجام دهند این است ٬که سالی دوبار برای چکاپ دندان هایشان پیش دندان پزشک بروند. شما خودتان باید ﻣﺴﺌﻮلیت بهداشت دهان و دندانتان را به عهده بگیرید.

مراقب رژیم غذایی خود باشید .

رژیم غذایی از اهمیت خاصی برخوردار است. بعضی از غذاها باعث آسیب به دندان ها می شود. هر چه غذا اسیدی تر باشد دندان ها بیشتر در معرض پوسیدگی قرار می گیرد. توجه داشته باشید خوراکی های تصفیه شده(به غذاهای زود هضم گفته می شود٬ عبارتند از : غذاهایی  حاوی قند ، آرد سفید و غیره )راحتر به سطح دندان ها می چسبد به همین دلیل است که نان تهیه شده از گندم سبوس دار برای دندان شما بهتر از نان سفید است.

قبل از نوشیدن لحظه ای تامل کنید.

الکل تبدیل به قند می شود.افراد بدون توجه به این موضوع به مصرف الکل روی می آوردند اما همین الکل باعث پوسیدگی دندان ها و آسیب جدی به ساختار دندان ها می شود.

اثر فلوراید بر دندان

اثر فلوراید بر دندان

فلوراید در خانه داشته باشید.

برای تولید دوباره مواد معدنی بر روی دندان از فلوراید استفاده نمایید این مواد باعث مقاومت دندان ها در برابر شکستگی می شود. از دندان پزشک درباره نوع فلوراید مناسب با دندان هایتان سوال کنید. میتوانید از میان فلورایدهایی مختلف که به صورت ژل یا آب است یکی را انتخاب کنید. البته جایگزین هایی هم برای فلوراید وجود دارد از جمله فسفات کلسیم.

از دندان به عنوان وسیله استفاده نکنید.

بسیار مشاهده می شود فرد از دندان ها بعنوان وسیله ای برای باز کردن کیسه پلاستیک استفاده می کند. توجه کنید دندان ها باید به صورت گروهی مورد استفاده قرار گیرند. (هنگامی که دندان ها به صورت گروهی مورد استفاده قرار می گیرد فشار تقسیم می شود و کمتر به دندان ها فشار می آید.) زمانی که شما از یک دندان خاص استفاده می کنید همه نیرو را به آن دندان وارد می آورید در نتیجه بیشتر در معرض شکستن قرار می گیرد.

 

مسواک مناسب

مسواک مناسب

اصول بهداشت دهان و دندان را از دندان پزشک بپرسید.

دیده می شود برخی از افراد فقط یک بار در روز مسواک می زنند . چون هیچ کس در رابطه با دفعات استفاده از مسواک چیزی به آن ها نگفته است..دندان پزشک ها باید اطلاعات کافی در رابطه با بهداشت دهان و دندان در اختیار بیماران خود بزارند و فرض نشود که افراد همه چیز را می دانند.آیا برای مراقبت از دندان هایتان برنامه ای دارید؟

گریس سان:من مراقبت از دندانهایم را به عنوان یک برنامه همیشگی سرگرم کننده به حساب می آورم. من در خانه از یک مسواک دارای نخ دندان نرم برای لثه هایم استفاده می کنم ٬ یک مسواک معمولی و یک مسواک برقی چرخشی نیز دارم.  بعد از مسواک از شست و شو دهنده استفاده می کنم. به هنگام مسواک زدن ورزش می کنم مانند اسکات و ورزش های کششی و همچنین موسیقی گوش می دهم.لبخند

به هنگام سفر چگونه از دندان های خود مراقب کنیم؟

گریس سان: سعی کنید همیشه کیف نظافت شخصی خود را در سفر همراه داشته باشید و در توقف های بین مسیر به بهداشت دهان و دندان خود رسیدگی کنید.

 

تست انواع خمیر دندان بهداشتی

تست انواع خمیر دندان بهداشتی

چگونه به بیماران در مورد محصولات بهداشتی توصیه می کنید؟

گریس سان: به فروشگاه های متفاوت  می روم و خمیردندان ها و سفید کننده های مختلفی را امتحان می کنم تا بتوانم توصیه های صحیحی یه بیماران پیشنهاد دهم.

تحریریه پزشک آشنا برگرفته از WebMD

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)