پیشگیری از کمر درد… بخش اول

پیشگیری از کمر درد… بخش اول

پیشگیری از کمر درد

کمر درد ممکن است به صورت شدید یا به صورت درد خفیف باشد، به هر حال دیر یا زود از هر 10 نفر ما هشت نفر به کمر درد مبتلا می گردد. کمر درد، درد شایعی است. تصوراتی هم که درباره آن می شود خیلی معمول است.

با پزشک آشنا همراه شوید تا بررسی کنیم که آیا می توانیم درباره کمر درد تصورات را از حقایق تشخیص  و از بروز آن پیشگیری کنیم.

درد کمر (4)

راست نشستن

تصور : همواره راست بنشینید.

بله قوز کردن برای کمر شما ضرر دارد. اما راست نشستن بیش از حد و برای مدت طولانی نیزممکن است به کمر آسیب وارد نماید. اگر زیاد می نشینید نکته اشاره شده در قسمت پایین را چندین بار در روز تکرار کنید:

روی صندلی طوری بنشینید که به پشت صندلی تکیه دهید در حالی که پاهایتان بر روی زمین است و کمر خود را اندکی خم نمایید. برای نتیجه بهتر بخشی از روز را در حالت ایستاده سپری نمایید مثلا هنگامی که مشغول صحبت با تلفن هستید یا مطالبی در رابطه  با کار خود مطالعه می کنید.

پیشگیری از کمر درد

درد کمر (2)

جابجایی اشیا سنگین به کمر درد منجر میشود

تصور: اشیا سنگین را جا به جا نکنید.

اینکه چه مقدار وزن را جا به جا می نمایید اهمیت ندارد مهم چگونگی حمل اشیا سنگین است. البته شما نباید اشیایی را که خیلی برای شما سنگین است جا به جا کنید. هنگام حمل اشیا سنگین، نزدیک شی سنگین در حالی که کمر شما صاف و سر شما رو به بالاست به صورت اسکات بنشینید سپس بلند شوید و با استفاده از قدرت پاها شی سنگین را حمل کنید. به هنگام حمل اشیا سنگین بدن خود را خم نکنید یا به حالت کشش در نیاورید در این صورت به کمر شما آسیب می رسد.

درد کمر (5)

استراجت به اندازه کافی

تصور: استراحت کافی بهترین درمان است.

بله استراحت به بهبود آسیب های شدید یا به بهبود فشاری که منجربه کمر درد می شود یاری می رساند. اما این تصور اشتباه است که شما نباید رختخواب را ترک کنید ِاستراحت در رختخواب به مدت یک یا دو روز ممکن است منجربه بدتر شدن درد کمر شود.

درد کمر (1)

آسیب دیدگی

تصور: دردهای ناشی از آسیب ها

ضعف دیسک کمر، آسیب ها، بیماری ها، عفونت ها و حتی بیماری های موروثی ممکن است منجربه کمر درد شود.

دردکمر۳

اضافه وزن

واقعیت: وزن بیشتر، درد بیشتر

عدم اضافه وزن مانع از بروز کمر درد می گردد. کمر درد در میان افرادی که هیکل متناسبی ندارند به خصوص کسانی که  جنگجویان آخر هفته هستند یعنی کسانی که یک هفته از جای خود تکان نمی خورند سپس ناگهان در فعالیت های شدید شرکت می کنند.  همان طور که تصور می شود چاقی کمر درد را تشدید می کند.

ادامه دارد…

پیشگیری از کمر درد

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar