پیشگیری از کمر درد … بخش دوم

پیشگیری از کمر درد … بخش دوم

کمر درد ممکن است به صورت شدید یا به صورت درد خفیف باشد، به هر حال دیر یا زود از هر 10 نفر ما هشت نفر به کمر درد مبتلا می گردد. کمر درد، درد شایعی است. تصوراتی هم که درباره آن می شود خیلی معمول است.

با پزشک آشنا همراه شوید تا درباره کمر درد تصورات را از حقایق تشخیص و از بروز آن پیشگیری کنیم.

کمردرد (4)

لاغری مفرط

تصور: لاغری به معنای عدم وجود کمر درد است.

هر کسی ممکن است مبتلا به کمر درد شود. در واقع افرادی که بیش از حد لاغر هستند از جمله افرادی که  از بی اشتهایی عصبی، اختلال در خوردن رنج می برند ممکن است مبتلا به پوکی استخوان شوند که این امر باعث شکنندگی یا ساییدگی مهره ها می گردد.

کمردرد۷

انجام حرکات ورزشی

تصور: انجام حرکات ورزشی برای کمر درد خوب نیست.

این تصور تصوری عجیب است. ورزش منظم مانع از بروز کمر درد می گردد. برای افرادی که دچار آسیب های شدید شده اند که باعث درد در نواحی پایین کمر می گردد پزشکان یک برنامه ورزشی را توصیه می نمایند این برنامه ورزشی با ورزش های سبک آغاز می گردد و کم کم شدت ورزش افزایش می یابد. به محض اینکه درد شدید ساکت شد استفاده از برنامه ورزشی مانع از وقوع دوباره کمر درد می گردد .

کمردرد (6)

ماساژ درمانی

طب مفصلی به کاهش درد کمریاری می رساند.

دانشگاه پزشکی آمریکا  توصیه می نماید بیماران و پزشکان باید سایر گزینه های سودمند را مورد بررسی قرار دهند گزینه هایی مانند ماساژ کمر یا ماساژ درمانی.

 

کمردرد (2)

طب سوزنی

واقعیت: طب سوزنی باعث تسکین درد می شود.

بر اساس دستورالعمل های ارایه شده توسط دانشگاه پزشکی آمریکا و جامعه درد آمریکا، بیماران و پزشکان آنان باید در میان درمان های کمر درد، طب سوزنی را هم مورد بررسی قرار دهند، به خصوص در مورد افرادی که درمان های معمول برای تسکین درد آنان موثر نیست. استفاده از یوگا، ریلکسیشن های دایم و درمان های شناختی رفتاری هم در این باره توصیه می شود.

 

کمردرد (1)

انتخاب تشک مناسب

تصور: تشک های سفت بهتر است .

مطالعه ای که در اسپانیا بر روی افراد مبتلا به کمر درد دایمی و کمر درد های غیر دایم صورت گرفته نشان داده است کسانی که بر روی تشک های سفت مدیوم می خوابند که درجه سفتی آن 5.6 است نسبت به کسانی که بر روی تشک های سفت می خوابند با درجه سفتی(2.3) کمر درد اندک و از کار افتادگی اندکی دارند، توجه کنید عدد فوق بر روی مقیاسی از 1 تا 10 است که درجات سفتی تشک را نشان می دهد. اما در کل، افراد بر حسب عادت خواب آنان و علت بروز کمر درد به تشک های متفاوت نیاز دارند.

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar