واکس کودک در سفر

واکس کودک در سفر

سفر کودک

سفر کودک

واکس کودک

چگونه اطمینان یابیم که نوزاد برای سفرهای خارج از کشور به درستی واکسینه شده است؟ 

برای اطمینان یافتن از اینکه فرزند شما برای سفر خارج از کشور به درستی واکسینه شده است باید به نکاتی خاص توجه داشته باشید. به هنگام سفر هم نوزادان باید واکسینه شوند و هم کودکان باید از برنامه واکسناسیون منظمی برخوردار  گردند. در بسیاری موارد می توان نوزادان  را به هنگام لزوم پیش از موعد واکسینه نمود. بسته به اینکه به کجا سفر می کنید باید نوزادان را واکسینه نمایید. همواره سن کودک را به یاد داشته باشید. در آمریکا واکسینه نمودن کودکان به عهده والدین است اما در بسیاری از کشور ها قبل از ورود باید مدارک واکسیناسیون همراه کودک باشد.

مراحل:

 1. دقت کنید برای ورود به کشور مقصد چه واکسیناسیونی لازم است. 

 

کسب اطلاعات درباره واکسن مورد نیاز کودک

کسب اطلاعات درباره واکسن مورد نیاز کودک

 

 1. با متخصص اطفال مشورت کنید تا اطمینان یابید فرزند شما  از برنامه واکسیناسیون منظمی برخوردار است . در بخش زیر درباب سفر دستورالعمل هایی بیان شده است تا اطمینان یابید در سن توصیه شده برای واکسیناسیون، کودکان از ایمنی برخوردارند .

 

 • واکسن هپاتیت B: نوزاد قبل از سفر باید 3 دوز این واکسن را دریافت کند. دوز اول به نوزاد داده می شود.بعد از 4 هفته دوز دوم تزریق می شود و دوز سوم 8 هفته بعد از دوز دوم بلافاصله به نوزاد داده می شود. هرچند می توان در طول 4 هفته دو دوز این واکسن را به نوزاد داد  اما  دوز سوم را نمی توان  تا هنگامی که 16 هفته از دوز اول بگذرد به کودک دهند. بنابراین اگر سفر شما زودتر از 16 هفته انجام پذیرد نوزاد شما فقط کمی درمقابل هیپاتیت B با دو دووزی که دریافت کرده ایمن است.
 • واکسن کزاز، دیفتری و سیاه سرفه:  دوز اول را در هفته ششم به نوزاد می دهند و دوز دوم و دوز سوم  را 4 هفته بعد از هر دوز می دهند.
 • واکسن آنفولانزای نوع B: اگر نوزادان زیر 15 ماه این واکسن را دریافت نکرده باشد باید حتما قبل از سفر دو دوز از این واکسن را دریافت کند. و فاصله بین دوزها نباید کمتر از 4 هفته باشد.
 • فلج اطفال: دوز اول در 2 ماهگی توصیه شده و دوزهای بعدی در چهار ماهگی و دوباره 6 تا 18 ماهگی. اما به هنگام سفر باید 4هفته بین دوز ها فاصله باشد.
 • روتاویروس: دوز اول در 2 ماهگی و حداقل چهار هفته بین دوزها فاصله باشد.
 • سرخک اوریون و سرخجه: دوز معمول  در 12 ماهگی شروع می شود. اما کودکان 6 تا 11 ماه قبل از سفر باید واکسن سرخک ظرفیتی دریافت کنند.
 • پنوموکوکی: قبل از 12 ماهگی نمی توان به نوزاد داد.
 • هیپاتیت E: برای نوزادان قبل از 1 سال مناسب نیست.
 1. 3 الی 4 ماه قبل از سفر با پزشک کودکان مشورت کنید تا واکسن های مورد نیاز  برای سفر به کشورهای خارجی را برای نوزاد دریافت کنید.اگر برنامه مسافرت شما زودتر از رسیدن نوزاد به 3 ماهگی صورت می گیرد 4 تا6 هفته پیش از سفر برای دریافت بعضی واکسن ها زمان مناسبی است.

 

 1. برای سفربه تمام کشورهای خارجی نوزاد باید واکسن تب زرد و مننژیت مننگوکوکی را دریافت کند. اما واکسن تب زرد برای نوزادان زیر 9 ماه توصیه نمی شود و نیز این واکسن  نباید به نوزادان زیر 6 ماه داده شود.

اخطار:

اولین دوره دریافت واکسن برای کودکان  در آمریکا از 6 هفتگی شروع می گردد و بعضی واکسن ها برای برخی از نوزادان کارآمد نیست و  بعضی واکسن ها برای نوزادان توصیه نمی شود مگر اینکه سفر به کشورهای دیگر نیاز به زدن آن واکسن خاص داشته باشد. 

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که دیدگاه میگذارد

اطلاع از
avatar