موی نازک و ضعیف دارید؟ … بخش اول

موی نازک و ضعیف دارید؟ … بخش اول


ترمیم موهای نازک با استفاده از سیلیکون

موهای نازک و بی استقامت دلیل عمده شکایت بسیاری از خانم هاست

اما اندکی از خانم ها درباره بهترین راه درمان آن اطلاعات دارند. درباره نرم کننده های قوی باید به این نکته اشاره نمود که این گونه نرم کننده ها فقط موهای شما را لخت می کند. در اینجا بهترین راه، استفاده از محصولات حاوی سیلیکون می باشد. محصولات فوق تارهای مو را با لایه ای نازک می پوشاند و موهایی پر پشت تر ایجاد می نماید; موهایی که ظاهر موهای چرب را ندارد. سیلیکون حتی پس از شستشوی مو باز هم روی موها باقی می ماند.

 

 

مواد مغذی باعث استقامت موها می شوند.

مواد مغذی باعث استقامت موها می شوند.

برای داشتن موهایی سالم مصرف ماهی و مغزها را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

مواد مغذی که برای بدن شما مناسب است سلامت و استقامت موهای شما را نیز بهبود می بخشد. ماهی قزل آلا و آجیل را زیاد مصرف نمایید! پروتئین و اسیدهای چرب امگا سه موادی است که به سلامت پوست سر شما یاری می رساند. سبزیجات برگ دار، حبوبات و هویج نیز برای موهای شما مفید است. توجه داشته باشید رژیم های غذایی که منجربه کاهش وزن سریع می گردد مانع از رسیدن مواد مغذی مهم به بدن شده در نتیجه موها دچار شکنندگی و ریزش می شود.

 دکتر پوست (2)

 

شست وشو مو با آب ولرم

ست وشو مو با آب ولرم

برای حفظ براقی موها به هنگام شست و شو از آب ولرم استفاده نماید.

آب داغ چربی حفاظتی موها را که مانند نرم کننده طبیعی عمل می نماید از روی موها پاک می کند، در نتیجه براقیت طبیعی موها از بین می رود. البته این بدان معنا نیست که با استفاده از آب سرد برای شست و شو، خود را آزار دهید چون می خواهید موهای شما بی حالت نباشد. به جای آن از آب ولرم برای شست و شوی موهای خود استفاده نمایید و هنگامی که موهای خود را شامپو نمودید همراه با شامپو پوست سر خود را آهسته ماساژ دهید.

 

 

 پروتئین مو خوره را ترمیم می کند.

پروتئین مو خوره را ترمیم می کند.

با استفاده از پروتئین موخوره موها را ترمیم نمایید.

اگر دایما از ابزاری مانند اتوی مو بر روی موهای خود استفاده نمایید یا موهای خود را دایم رنگ یا دکلره کنید یا موهای خود را بپیچید این امر منجربه آسیب رسیدن به سطح بیرونی محافظتی موها شده در نتیجه موخوره ایجاد می گردد. خوشبختانه محصولاتی برای ترمیم موهای آسیب دیده وجود دارد. از نرم کننده های حاوی پروتئین استفاده نمایید; این گونه نرم کننده ها وارد ساقه مو می گردد و موخوره را ترمیم می کند. اثر این نرم کننده ها تا هنگام شامپوی بعدی باقی می ماند بنابراین باید به طور مرتب از این محصولات استفاده نمایید.

 

 

 

ضخامت موهای شما به ژن و شیوه بستن موها بستگی دارد.

ضخامت موهای شما به ژن و شیوه بستن موها بستگی دارد.

چگونه موهایی به ضخامت موهای افرادچشم ابرو مشکی داشته باشیم.

ضخامت موهای شما به ژن و شیوه بستن موها بستگی دارد. کسانی که به طور طبیعی موهای تیره دارند موهای آنان ضخیم تر است درحالی که افراد با موهای بلوند موهایی نازک و پر تعداد دارند. خوشبختانه هر رنگ مویی که داشته باشید بازهم می توانید حجم موهای خود را افزایش دهید. برای این منظور از نرم کننده های حاوی مواد طبیعی استفاده نمایید سپس ابتدا ریشه موهای خود را خشک کنید. برای افزایش بیشتر حجم مو، موهای خود را رو به پایین گرفته و از بالا به پایین موها را خشک نمایید. اگر موهای شما خیلی نازک است در هنگام استفاده از هر گونه وسیله حرارتی مانند سشوار ، آن را روی حرارت ملایم قرار دهید.

 

 

نوعی اختلال جزیی در پوست سر منجربه پدید آمدن شوره سر می گردد

نوعی اختلال جزیی در پوست سر منجربه پدید آمدن شوره سر می گردد

درمان شوره سر، استفاده از روغن نیست.

هر چند شوره سر به صورت تکه های سفیدی است که بر روی شانه ها می افتد اما شوره سر به هیچ عنوان نوعی خشکی زدن پوست به حساب نمی آید. نوعی اختلال جزیی در پوست سر منجربه پدید آمدن شوره سر می گردد و استفاده از روغن بر روی پوست سر فقط شرایط را بدتر می نماید. شامپوهای دارای خواص درمانی بهترین راه درمان این نوع اختلال به شمار می آید این نوع شامپوها را می توان از داروخانه ها یا از متخصصان پوست تهیه نمود. مدت 5 دقیقه این شامپو روی سر بگذارید تا کاملا به پوست سر شما برسد. سپس موهای خود را خوب بشویید.

 ادامه دارد…

دکتر پوست (2)

  1. Pingback: تقویت مو های ضعیف - شیپوور

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)