عوامل کاهش میل جنسی

عوامل کاهش میل جنسی

استرس

برخی افراد هنگامی که دچار استرس می شوند ، دچار کاهش میل جنسی میگردند . استرس در محیط کار، خانه یا حتی در روابط برای هر کسی ممکن است اتفاق افتد. در این باره یادگیری نحوه کنترل استرس واقعا موثر واقع می شود. شما خود می توانید بخش عمده ای از کنترل استرس را به عهده گیرید یا می توانید از یک مشاور یا یک پزشک کمک گیرید.

تاثیر مخرب استرس بر میل جنسی

تاثیر مخرب استرس بر میل جنسی

مشکلات شریک زندگی

مشکلات همسر از جمله عوامل مهم مختل کننده میل جنسی است. برای خانم بخش عمده ای از میل جنسی حس نزدیکی است. به یاد داشته باشید برای هر دو طرف عواقب مشاجرات، ارتباط ضعیف، حس خیانت یا سایر مسایل مربوط به اعتماد از اهمیت خاصی برخوردار است. اگر قادر نیستید بر روی مسیر درست قرار گیرید به مشاور خانواده مراجعه کنید.

الکل را ترک کنید

الکل را ترک کنید

الکل

نوشیدن نوشیدنی های الکلی فرد را به طرف رابطه جنسی سوق می دهد. اما مصرف بیش از حد الکل میل جنسی فرد را از بین می برد.اگر فرد مست باشد طرف مقابل او تمایل خود را به رابطه جنسی از دست می دهد. اگر نمی توانید الکل را ترک کنید از پزشک یا مشاور کمک بگیرید.

به اندازه کافی بخابید

به اندازه کافی بخوابید

کمبود خواب

اگر میل جنسی در شما از بین رفته است شاید وقت کافی را در رخت خواب سپری نمی کنید. آیا دیر وقت به رختخواب می روید یا خیلی زود از خواب بر می خیزید؟ آیا شما دچار اختلالات خواب هستید مانند مشکلات خواب یا بیدار ماندن یا شرایطی مانند آپنه خواب؟ هر چیزی که مانع از استراحت مناسب شبانه شود مانع از میل جنسی نیز می گردد. خستگی میل جنسی را کاهش می دهد. عادت خواب خود را بهبود دهید و اگر این امر موثر واقع نشد با پزشک خود مشورت نمایید.

با وجود فرزند ، به اندازه کافی برای روابط خود وقت بگزارید

با وجود فرزند ، به اندازه کافی برای روابط خود وقت بگذارید

فرزند

به محض اینکه شما صاحب فرزند شوید میل جنسی شما از بین نمی رود. اما با حضور فرزندان وقت کافی برای در کنار هم بودن ندارید. پرستار کودک استخدام نمایید تا علاوه بر ایفای نقش والدینی خود اندک زمانی را صرف یکدیگر کنید. فرزند جدیدی به خانواده شما اضافه شده است؟ می توانید هنگامی که کودک در خواب است با هم باشید.

تحریریه پزشک آشنا

ارسال یک نظر

نام *

ایمیل * (ایمیل منتشر نخواهد شد)